Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 25.maijs

2020-05-25

Cīkstonis pēc cīņas spļaudās. Klaipēdas futbolisti uzvar pār sevi pārāko RFK.

Latvis

Klaipēdas Spielvereinigung - Rīgas futbola klubs 5:1. Gods, kam gods: lai sumināta "Memeler Spielvereinigung" vienība, kas mācēja tik ļoti stipri, jāsaka, "nopērt" mūsu RFK. Laukuma plašumā dominēja RFK, bet pretinieka vārtus ieņemt mācēja Spielvereingung vienība. It kā neērti ir tāpēc teikt, ka tehniskā ziņā klaipēdieši bija tiešām vājāki. RFK pārspēja nekas cits, kā tikai klaipēdiešu lielā uzņēmība, neatlaidīgā enerģija. Futbila klubs, jo tālāk spēlē, jo vairāk zaudēja spēles iniciatīvu, bet klaipēdiešu svarīgums pieņēmās spēkā arvienu jo vairāk. Pirmā puslaikā gan RFK bija jaušamā pārsvarā, bet maz, lai neteiktu, ka gļēvi centās izmantot savu pārākumu. Arī 2. puslaika sākumā RFK bija laukumā stiprāks, pretiieka vārtu priekšā tomēr vājš. Tad RFK atslāba un nespēja novērst pretinieka straujos uzbrukuma brāzienus. Pirmo reizi RFK vārti krita 2. puslaika 3. minūtē. Zaudēto RFK atguva ne agrāk kā 19. minūtē. Bet prieki bija īsi. Jau 21. minūtē klaipēdieši atkal iēņēma RFK vārtus un vēl 24. minūtē, vēl 30, minūtē un vēl 42. minūtē. Neveicās gan savu tiesu arī Vizlam, bet ko gan lai spētu viņš, ja arī pārējo 10 spēlētāju kopsniegums šai puslaikā bija vājš. RFk vienībā šoreiz bija vārtos Vizla, aizsargos Audriņš, Grāvelis, pussargos Bērziņš, Šeibelis (puslaika vidū uizstājās, tad atkal uz dažām minūtēm ieradās, lai galīgi izstātos un atdotu savu vietu Lidmanim; 2. puslaika 34. minūtē centrā nāca Bērziņš, Lidmanis izstājās un viņa vietu ieņēma Varakājs), Kalsons, uzbrucējos Tauriņš (2. puslaikā Rehtšprehers), Priede, Pētersons, Štrauvers, Pavlovs (iesita vārtus, bet izdarot šo pakalpojumu, savainoja atkal savu kāju). Dažu RFK vienības locekļu nevarība radīja nelīdzenu spēli, ko nespēja izlīdzināt citu, turpretim, ražēnā uzstāšanās. Un kā iznākums bija - liels cīņas zaudējums.

Kurzemes apgabala futbola savienības tiesnešu kursus beiguši: Rūdolfs Kronlaks (Olimpija), Žanis Būmeisters, Ž.Zimbahs, R.Traubergs (visi ASK), V.Liberts, Ž.Antmanis, P.Alfrēds (visi Olimpija), O.Ķeružs (1. LRSB).

Sociāldemokrāts

Rīgas meistarsacīkstes grieķu - romiešu cīņā. Brīvības vārtu nodaļas rīkotās Rīgas meistarsacīkstēs grieķu - romiešu cīņā piektdien piedalījās 22 cīkstoņi. Sīvo un interesanto sacīkšu rezultāti šādi: gaiļa svarā: J.Daņilovs divdesmit minūtes ilgā cīņā gūst pārsvaru pār savu pretinieku V.Strazdiņu; spalvas svarā: pirmo vietu izcīna Ed.Kaminskis, otro - Borisovs, bet trešo - K.Šabovičs; vieglā svarā: kā uzvarētājs paliek J.Staņa, aiz viņa nāk O.Feldmanis un kā trešais paliek J.Sozulis; vidējā svarā: sešu dalībnieku cīņa beidzas ar A.Kalniņa nostāšanos pirmā vietā, Lipes - otrā un K.Merca - trešā; pussmagā svarās sastapās 4 Brīvības vārtu nodaļas n viens Jāņu vārtu nodaļas biedri: pa paradumam A.Upmalis cīņu beidza kā pirmais, otro dabon K.Slaguns, bet trešo - Ed.Kārers (visi BV); smagā svarā pēc trīs gadiem spēkiem mērojās Vanags (Brīvības vārtu nodaļa) ar Sīli ("Dainas" nodaļa); uzvar Vanags, otrs Sīlis, trešais Vindikers. Skaistākās cīņas rādīja Vanags ar Sīli, tad vēl Upmals, Kalniņš, vecmeistars Mercs, kā arī gaļa svarnieks Kaminskis. Nesolīdi uzvedās vienīgi Kārers, kas pēc cīņas sāka spļaudīties. Tādi "paņēmieni" amatieru cīņās nu gan nav pielaižami un Brīvības vārtu nodaļai pret tādām parādībām vajadzētu spert noteiktus soļus. Ļoti nervozs bija arī arbirts Čanders, kas pat atteicās no saviem pienākumiem. Publikas bija pilns Tautas nams