Raugoties šodienā trijām acīm

Darbības laiks – pēcpusdiena. Darbības vieta – nenozīmīga. Darbības saturs – apnicīgs. Darbības dalībnieki – 2 cilvēki. Pirmais cilvēks – Jektors Mrmičs. Izcelsme – apšaubāma. Uzaudzis kaut kur pusceļā starp Varakļāniem un Viļāniem. Atsaucas uz vārdu Mihails. Strādā rūpnīcā. Rūpnīca pirms vairākiem gadiem atzīta par bankrotējušu. Jektors tomēr turpina strādāt. Pārliecība. Vecums – nenosakāms. Varētu būt virs četrdesmit. Iespējams, ka zem trīsdesmit. Uz jautājumu mēdz atbildēt netieši. Hobiji – nav zināmi. Ievērojamas pazīšanās – nav novērotas. Populārākā reakcija – ignorance. Skatījums uz dzīvi – pasīvs. Smēķētājs – pasīvs. Alkoholiķis – vidēja līmeņa. Izglītība – vidusskolas. Apģērbs – sarkans virskrekls, melni džinsi, netīri zābaki. Smaida klātbūtne sejā nav novērojama.

Otrs dalībnieks – Liters Akmentiņš. Izcelsme – godājama. Uzaudzis labos apstākļos. Patīkama miesas būve. Atsaucas uz vārdu Kens. Strādā firmā par vadības darbinieku. Firmas direktors pirms vairākiem gadiem atrasts ar lodes atveri trīs centimetrus virs kreisās acs un otru atveri pakauša centrā. Atradies jauns direktors. Vecums – divdesmit septiņi gadi un divi mēneši. Horoskops – Mežāzis. Uz jautājumiem bieži nevar atbildēt. Ievērojamas pazīšanās – pietiekamas. Populārākā reakcija – oksidēšanās. Skatījums uz dzīvi – optimistiski neitrāls. Smēķētājs – X-failu varonis. Alkoholiķis – tēvs. Izglītība – apmierinoša. Apģērbs – spīdīgs zīda krekls bez piedurknēm, krāsa – sudrabam līdzīga, pieguļošas melnas ādas bikses, lakoti zābaki. Smaids – apburošs.

Kas nu būs? Realitātes šovs? Brīnumaina pārvērtība no “pirms” par “pēc”? Jauno dziedoņi atlases konkurss? Aģitācija par vai pret karu? Nē, vienkāršs disputs. Ar diviem dalībniekiem? Tur jau pat kaķim jāsmejas. Bet man nemaz nav kaķa. Tad lai smejas svešs kaķis. Man toties ir suns. Suņiem garšo kauli. Kauli rodas kara rezultātā. Rezultāts var būt divi komats četri. Pulkstenis bija četri pirms trīsdesmit četrām minūtēm. Minūtē ietilpst neizbeidzami daudz mirkļu. Mirkļa doma var kļūt par dzīves vadmotīvu. Motīvs var būt formāls. Ne jau forma nosaka saturu. Teikt “šis jautājums satur daudzus zemūdens akmeņus” ir stilistiski nepiedienīgi. Ja kaut kas ir nepiedienīgs pa dienu, tad naktī tas droši vien ir apsveicams. Apsveicu tevi ar lieliski noorganizēto pasākumu. Šī pasākuma mērķis bija dzīt tevi izmisumā. Es neesmu izmisis, man tikai mazliet nepatīk šāda attieksme. Ar pareizo attieksmi var uzkāpt jebkurā kalnā. Raiņa dzejolī “Kalnā kāpējs” ir deviņas rindas. Skaitļu rindas tiek aplūkotas matemātiskajā analīzē. Analizēt man mācīja pagājušogad. Pagātne ir tā nākotnes daļa, kuru mēs atceramies. Es aizmirsu, ko es gribēju sacīt.

Kurš ir Kens? Kurš ir Mrmičs? Ko viņi simbolizē un ko saprast ar šiem vārdiem? Vai viens ir Huseins? Vai viens ir Bušs? Vai autora acīs pazibējusi gaismiņa vai viņš atkal saēdies skābētus gurķus? Kāpēc viņi runā kā viens, bet es nevaru iespraust starpā pat skaidiņu?