Izaicinājums: 20. gadsimta nami

2017-09-19

Katrs no mums uz māju fasādēm (reizēm arī - sānu sienām) būs ievērojis tur vairāk vai mazāk dekoratīvā veidā rakstītus gadskaitļus, kad konkrētais nams tapis. Tad, lūk, izaicinājums (paldies Takuzinim par pasviesto ideju): bildēt šādus uzrakstus, lai savāktu iespējami pilnāku 20. gadsimtu (1900-1999). Atkarībā no vēlmes atvieglot vai sarežģīt pasākumu, vari uzlikt ierobežojumus, ka fotogrāfijas var tapt vienā konkrētā pilsētā, valstī vai jebkur uz Zemeslodes (par ārpus šīs planētas 20. gadsimtā tapušām ēkām neko komentēt nevaru).

Izaicinājums ir bez konkrēta finiša datuma, bet rezultātu apkopošanu plānoju uz 2018. gada 1. septembri. Idejiski viss vienkārši: izveido albumu kādā Interneta bilžu servisā, ieliec saiti uz to iepretim savam vārdam Izaicinājuma dalībnieku sarakstā un sāc ievietot bildes. Prasības, lai bilde tiktu atzīta par ieskaitītu:
1) tajā jābūt redzamam gadskaitlim uz ēkas, kas tur ir mājas būvnieku/īpašnieku uzstādīts (der arī uz vēja rādītāja) un nevis, piemēram, uzšņāpts ar krāsas baloniņu blakus vārdam "ХЛЕБ",
2) nepieciešams kāds identifikators, ka šī ir TAVA bilde - lai tur var redzēt arī vai nu tevi vai kādu priekšmetu, ko tu vienmēr iekļausi fotogrāfijās - tavu velosipēdu, zīmētu sunīti, autentisku Tanku dūri vai vēl ko citu,
3) fotogrāfijas tapšanas datums - no 2017. gada 19. septembra līdz 2018. gada 31. augustam (tas gan tīri uz pašu dalībnieku godaprātu, diez vai veiksim fotogrāfiju oglekļa-14 datēšanu uz vecumu).

Bildes piemērs (neder izaicinājumam, jo uzņemta 2 dienas par ātru):
Screen Shot 2017-09-19 at 19.33.39

P.S. Drīzumā uztapināšu arī kādu risinājumu, kur atzīmēt katram dalībniekam "gatavos" gadus.