Kārlis Zvirgzdiņš

Kārlis Zvirgzdiņš

Kārlis Zvirgzdiņš

Personas dati
Pārstāvētie klubi
SezonasKlubs
1924-1926JKS
1926LSB
1927-1931RFK
Latvijas izlase
GadiSpēles (vārti)
19261 (0)

Pirmais klubs, kurā identificēts spēlējam - Rīgas JKS, tā sastāvā Zvirgzdiņš kļuva par Latvijas izlases kandidātu, piedalījās izlases un Rīgas sastādītās komandas braucienā uz Tallinu 1925. gadā, piedalījās spēlē Tallina pret Rīgu. 1926. gada vasarā bija to spēlētāju vidū, kas atstāja JKS komandā notikuša konflikta rezultātā, pievienojās LSB vienībai, ar to izcīnīja otro vietu Rīgas meistarsacīkstēs un uzvarēja Rīgas kausa izcīņā, guva divus vārtus kausa fināla spēlē. Kā LSB spēlētājs aizvadīja vienu spēli Latvijas izlasē (nāca uz maiņu spēlē pret Lietuvu). Sezonas noslēgumā pārgāja trīskārtējā Latvijas meistara RFK rindās.

Sākotnēji RFK rindās bija pamatsastāva spēlētājs, 1927. gadā piedalījās visās sešās Virslīgas spēlēs jaunās komandas sastāvā. Rudenī parakstīja reģistrācijas kartiņu, pievienojoties jaunizveidotajai Vanderera komandai, tomēr vēlāk pats no šīs pārejas atteicās, paliekot RFK sastāvā. Arī 1928. gadā Zvirgzdiņš vēl bija regulārs RFK pirmās komandas dalībnieks, taču turpinājumā viņa pozīciju ieņēma Ēriks Pētersons, bet Zvirgzdiņš vēl kādu laiku spēlēja RFK rezerves klases komandā.

Biogrāfija

Pārliecinošu Kārļa Zvirgzdiņa biogrāfisku informāciju līdz šim nav izdevies iegūt. 1925. gadā, kad Zvirgzdiņš bija Latvijas izlases rezervē, raksturots kā students un karavīrs infantērijā.

Piezīmes

Sākot ar septiņdesmitajiem gadiem vairumā avotu pierakstīts kā Kurts Zvirgzdiņš, tomēr divdesmito un trīsdesmito gadu presē vārds konsekventi rakstīts kā Kārlis, kas, domājams, arī ir īstais vārds.


Izmantotie avoti