🚲 izaicinājums "Pilsētnieks" 🚲

2023-05-01 Izmaiņas nolikumā: izaicinājuma ietvaros atļauts pilsētu veikt pretējā virzienā - sākt ar vajadzīgo pilsētu, finišēt mājās.

Nolikums

1. Apraksts

Izaicinājums "Pilsētnieks" tapis ar mērķi striktā un ierobežotā veidā ar divriteni apceļot Latvijas pilsētas. Īsumā doma sekojoša: no savas mītnes vietas pa vienai ar riteni aizbrauc uz visām Latvijas pilsētām, sākot ar vistuvāko un beidzot ar vistālāko. Pilsētu secība atkarīga no tā, kurai pilsētai tu vistuvāk dzīvo.

2. Izaicinājuma norises termiņš

Izaicinājums sākas 2023. gada 1. janvārī un turpinās tik ilgi, kamēr kāds tajā piedalās. Pēc viena izaicinājuma norises gada plānots fiksēt aktuālo stāvokli, pārliecināties, vai kāds dalībnieks ir gada ietvaros to spējis veikt (summārā kilometrāža ir gana liela, lai tas nebūtu vienkārši).

3. Pieteikšanās un atzīmēšanās

Lai piedalītos izaicinājumā, jāpievienojas ar savu Google kontu (citi autentifikācijas mehānismi šobrīd nav paredzēti). Nekādas darbības ar personas datiem veiktas netiks, vienīgais, ko sistēma saglabās, būs reģistrējušās dalībnieka vārds un saite uz profila foto. E-pastiska saziņa ar lietotājiem nenotiks, pat e-pasta adrese netiks piefiksēta. Reģistrētam lietotājam pieejama iespēja "Pievienot aktivitāti" (ikona +), kur atzīmēt sasniegtas pilsētas, norādot izpildes datumu un līdz ar to kļūt tiesīgam braukt uz nākamo pilsētu.

4. Pilsētu sasniegšanas kārtība

Mērķis ir paviesoties vietā, kura Jāņasētas kartē norādīta kā pilsētas centrs. Maršruta sākuma punkts var būt jebkur braucēja mītnes apkārtnē, bet finišs - attiecīgās pilsētas centrā. Būtiska izmaiņa - turpmāk par legālu uzskatīs arī pretējo virzienu: no pilsētas A uz bāzes pilsētu (tādējādi mazliet atvieglojot izaicinājuma noteikumus). Tā kā dalībniekam ir jāizvēlas savai mītnes vietai tuvākā pilsēta, ja faktiski viņš šajā pilsētā dzīvo, tad viņam tāpat ir jāsasniedz tās centrs, bet turpmākajos braucienos "bāzes pilsētas" centrā vairs nebūs jāviesojas. Līdz ar to, piemēram, Bišumuižā dzīvojošam rīdziniekam uz Baložiem nebūs jābrauc caur Rīgas centru. Vai atpakaļ no sasniegtās pilsētas braukt ar riteni vai izmantot kādu mehanizētu pārvietošanās līdzekli, tas ir katra dalībnieka paša ziņā.

5. Pierādīšana, ka patiešām konkrētā pilsēta ir sasniegta

Kā tas pieņemts manis veidotos izaicinājumos, viss primāri balstās uz godaprātu. Būs nodrošināta iespēja pievienot saiti uz savu aktivitāti kādā no šiem mērķiem paredzētajām Interneta lapām, kā arī savu/sava velosipēda foto maršruta galapunktā, bet šī nav obligāta prasība. Pasākumā, kurā vienīgā balva ir gandarījums par paveikto, nekādas godīguma pārbaudes nav paredzētas.

6. Atšķirīgs izaicinājuma apjoms dažādiem dalībniekiem.

Atkarībā no tā, kurā Latvijas malā dzīvo dalībnieks, viņam summāri veicamā kilometrāža izaicinājumam var būt atšķirīga, kā arī dzīves vietas tuvumā ir vairāk vai mazāk pilsētu, līdz ar to, lai sasniegtu, piemēram, pirmās 10 pilsētas, veiktā distance var būtiski atšķirties (ieskaitē iet kilometri taisnā līnijā starp pilsētu centriem). Tas ir vienkārši fakts, nekā vairāk piebilstama tur nav.

7. Vēl par pilsētu apmeklēšanas kārtību

Tas ir dalībnieka pašā ziņā, kādu ceļu viņš izvēlas, lai nokļūtu attiecīgajā pilsētā. Ja dalībnieks vēlas no Rīgas uz Jūrmalu braukt, pa ceļam veicot nelielu līkumu caur Daugavpili, tas nav aizliegts. Vienlaikus ieskaitē tāpat ies tikai Jūrmalas sasniegšana. Šosejas, grants ceļi, meža takas - viss ir atļauts.

8. Rezultāti un to salīdzināšana ar citiem dalībniekiem

Katrs dalībnieks varēs redzēt gan savu, gan citu izaicinājumā piedalošos velobraucēju aktuālo sasniegumu līmeni.

9. Kopā braukšana

Ir atļauts braukt tādā kompānijā, kādā katrs dalībnieks uzskata par vajadzīgu.

10. Iespējamas pilsētu saraksta korekcijas

Pilsētu saraksts ir tāds, kāds tas būs 2023. gada 1. janvārī (81 pilsēta). Potenciālas administratīvās reformas šo sarakstu neietekmēs (pretējā gadījumā nāktos visu atsākt līdz ar tuvāko jauno pilsētu).

11. Dalības maksa, balvas un uzvarētāji

Ha ha ha, nē.

12. Citi jautājumi

Ja radušies kādi jautājumi, uz kuriem nav sniegtas atbildes šajā nolikumā, raksti man uz kuutnieks(iekš)gmail(punkts)com, centīšos atbildēt. Tāpat ziņo man, ja kaut kas šajā lapā nestrādā tā, kā tam vajadzētu strādāt.

13. Novēlējums

Lai sportisks tev un man 2023. gads!