Alfabēta restorāni noslēgušies

2015-09-22

Neliels pārskats par alfabēta restorānu izaicinājuma ietvaros apmeklētajām ēstuvēm.

A - Al-kanna
Ēstuve Zemkopības ministrijas telpās, iestāde, kurā savulaik radies termins "buržujnīca", pretēji tajā pat ēkā atrodamajai "Kuršu" plebejnīcai. Lokācija valsts iestādes telpās automātiski paredz, ka šī nebūtu īstā vieta, kur vest meiteni uz randiņu, par spīti tam, ka interjers tur kopumā ir diezgan ok, un arī ēdiens - garšīgs. Ir pusdienu piedāvājums.
:|

Ā - Āķis
Savulaik šurp devos kopā ar kolēģiem, pēdējā laikā - tikai ar Marinu, arī tāpēc, ka birojs mums no Āķa atrodas tagad patālāk. Sporta bārs, kur uz ekrāna parasti var redzēt-dzirdēt stenošas tenisistes vai kādu futbola spēli. Pusdienu piedāvājuma specifika tajā, ka tajā pieejamo dzērienu sarakstā atrodams arī alus. Pusdienu piedāvājums nav lēts (teju 6 eiro), toties tajā salāti ir atsevišķa pozīcija ārpus otrā ēdiena, un paēst par šo summu var patiešām itin sātīgi.
:)

B - Burga
Iestāde turpat blakus Āķim, Dzirnavu ielā. Ārēji daudz pievilcīgāka, nekā tās pārtikas piedāvājums, vismaz, kas attiecas uz pusdienu piedāvājumu. Savulaik šeit tikuši piedāvāti tā sauktie "susinātie salāti", bet arī pēdējo apmeklējumu pieredze liecina, ka šeit vēlams ir izvēlēties kaut ko ne no pusdienu piedāvājuma klāsta. Cik saprotu, burgeri tur esot diezgan sakarīgi.
:(

C - cITāds krogs
Teicama ēstuve Lāčplēša ielā, bet diemžēl kopš jūnija - slēgta. It kā uz rekonstrukcijas laiku, bet nu jau ilgstoši no cITāda puses nav nekādu dzīvības pazīmju. Iepriekš izcēlās ar milzīgām porcijām par ļoti draudzīgām cenām - kolēģi šo dēvēja par vienīgo vietu centrā, kur tev pasniedz tāda izmēra karbonādi, ka ar to var apsegties lietus gadījumā. Savdabīgs bija arī krodziņa iekārtojums - ar īpatnējiem IT elementiem, tādiem, kā krāsotas datorpeles pie sienas, baisu šlāgeru mūziku un reizi nedēļā notiekošiem karaokes vakariem. Ievērojot to, cik labi apmeklēts šis krodziņš bija, esmu ļoti (nepatīkami) pārsteigts par tā pazušanu no pieejamo pusdienotavu saraksta.
:)

Č - Čemodāns
Restorāns pagrabiņā netālu no manas darba vietas, raksturīgākā interjera pazīme - siena ar mākslīgajiem augiem. Šķiet, ka šo apmeklējām kādā reizē pirms teātra, kopumā patīkama vieta, bet nekādas īpašas emocijas neraisīja.
:|

D - Delicio
Kādreiz šīs ātrās apkalpošanas ēstuves sauca "Fabrikas" vārdā, bet nu jau kādu laiciņu tās nes "Delicio" vārdu. Kolēģu vidū populārs arī apvienojums "Fabricio". Kas attiecas uz bistro stila iestādēm, šis šķiet viens no labākajiem Rīgā atrodamajiem risinājumiem - ar ļoti plašu dažādu salātu piedāvājumu un arī pamatēdieniem ar savu "odziņu" (ja kas - viena no raksturīgajām pazīmēm ir gaļa dažādu ogu mērcēs). Dodoties uz šīm iestādēm pusdienās, reizēm gan var uztrāpīties uz pamatīgu rindu. Atsevišķs risinājums "Delicio" iestādēs ir "pastu lete", kur vari tikt pie makaroniem ar visdažādākajām piedevām. Tiesa, uz to pagatavošanu reizēm var sanākt gaidīt itin ilgi. Viena no mūsu pamatsastāva ēstuvēm.
:)

E - Ezītis miglā
(sākotnējais Ezītis, tas, kas Palasta ielā) Bārs, kurā pie kaut kā ēdama vari tikt arī nakts stundās, mūsu gadījumā gan apmeklēts pēc vizītes Krievu Drāmas teātrī. Pamatspecializācija - burgeri. Krāsains interjers, patīkama atmosfēra. Tiesa, reiz ir gadījies te būt kādā kaučsērferu saietā, toreiz "Ezītī" bija baisi skaļi un ne vella nevarēju iesaistīties sarunās, kuras nedzirdēju.
:)

Ē - Ēlande
Ar šādu nosaukumu Brīvības ielā atrodamas divas iestādes, katra savā ielas pusē. Mums sanāca apmeklēt prastāko no divām - visai tradicionālu bistro. Normāla vieta, kur ieskriet ieēst kādu gaļas gabalu, dodoties pa Berģu veloceliņu. Cenas/kvalitātes attiecība pieņemama, nekādu sūdzību vai sajūsmas saucienu nebija.
:|

F - Foodbox
Manā skatījumā, viena no foršākajām Rīgas kebabnīcām - vismaz ciktāl attiecas uz pārtikas kvalitāti. Šeit noteikti ir vērts ieēst kādu pidi, plus tiek nodrošināta bezmaksas tēja. Mīnuss - neņem pretī kredītkartes.
:)

G - Goldingen Room
Picērija pašā Kuldīgas centrā, kas ievērojama ne vien ar to, ka tajā mēdz uzturēties Guntars Račs, bet arī ar teicamu stiklotu terasi-siltumnīcu, kurā ir silti arī tad, kad gaisa temperatūra ārā ir zema. Viena no iecienītākajām vietām, kur ieēst ārpus Rīgas, turklāt - mūsu 2015.gada nozīmīgākajā pilsētā.
:)

Ģ - Ģimenes kafejnīca
Ēstuve Vecmīlgrāvī, kuru atklājām tikai Alfabēta restorānu dēļ. Tiesa, šaubos, ka kādreiz vēl speciāli uz turieni dosimies - lai arī tā ir ievērojami labāka, nekā biju baidījies, nekā fenomenāla tās piedāvājumā nav.
:)

H - Harry Morgan
Ēdiens te bija smalks un garšīgs, skaidrs, ka ne no lētajiem un katru dienu pusdienot uz turieni es nebūtu gājis, bet iespaidi bija pozitīvi. Tiesa, visai ātri pēc mūsu vizītes šī ēstuve tika slēgta, līdz ar to domājams kaut kas tajā biznesā īsti veiksmīgs nebija.
:)

I - INDEX Cafe
Kādu laiku tā bija viena no mūsu bāzes ēstuvēm, bet pēdējā laikā no modes pavisam izgājusi. 6.5 eiro par pusdienu piedāvājumu, kas nav labāks par daudzviet citur sastopamo, tomēr īsti maksāt negribās. Tā kopumā jau ēdiena kvalitāte bija laba, un īsti sūdzēties nevarētu, bet cīņā ar konkurentiem INDEX nokļuvis zaudētājos.
:)

Ī - Īve
Ēdnīca, kuras vienīgais pluss, ir izcili retais pirmais burts. Cik zinu, citu Ī Latvijā nav, un citās valodās nav tāda garā "ī" kā mums, līdz ar to "Īvei" var gadīties, ka pat pasaulē nav konkurentu. Visādi citādi - diezgan prasta ēdnīca, turklāt itin padārga.
:(

J - Jēkaba sēta
Vēl viena ēstuve Kuldīgā. Apmeklējām to dienā, kad šai pusē notika rallijs, tālab Kuldīgu bija apsēduši sportiska paskata vīrieši ar nesportiska paskata vēderiem. Neizmantojām iespēju ieēst ātro rallistu ēdienu, tā vietā paēdām kārtīgāk, nobaudījām arī desertu, un atzinām par labu esam. Faktiski Kuldīgā ir vismaz trīs feinas vietas, kur ieēst - Jēkaba sēta, Goldingen Room un Bangerts. Pat grūti izvēlēties, kur katrā reizē ēst.
:)

K - Kaimiņš Kūriņš
Leģendāra iestāde Kauguros, izslavēta ar savu šašliku. Mūsu apmeklējuma reizē tur bija tādi cilvēku bari, ka varējām doties mazliet pastaigāties, pirms mums paziņoja, ka ir atbrīvojies galdiņš. Ievērojot to, ka tā tomēr ir piekrastes zona, cenas/kvalitātes attiecība ļoti iepriecinoša.
:)

Ķ - Ķiploku krogs
Krogs Vecrīgā, kur pieejami visdažādākie ķiplokus saturoši produkti, tai skaitā karstvīns un saldējums. Tieši pēdējais - vai precīzāk "parfē" - ir "Ķiploku kroga" feinākais piedāvājums. Ēdieni kopumā ir garšīgi, bet noteikti šo krogu ir vērts apmeklēt tieši tā specifisko risinājumu pēc, nevis lai vienkārši ieēstu cūkgaļu. Lēti nav, bet iespaidi labi.
:)

L - Lielais Ķīnas mūris
Noteikti ne tā labākā vieta, ko apmeklēt uz burtu L. Tipiska ķīniešu ēstuve, lai gan varbūt drusku virs standarta līmeņa - mazliet pieklājīgāks interjers kā pie ķīniešiem pierasts. Mums gan vizītes šeit beidzās pēc skata ar beigtu (un kādu laiku jau stāvējušu) beigtu zivtiņu akvārijā.
:|

M - MiiT
Viena no klasiskākajām Rīgas hipstervietām, kur pieejami veģetāri ēdieni. Pusdienu piedāvājums patiesībā ir diezgan labs, lai arī ne sevišķi sātīgs. Neesmu gluži šīs vietas cienītājs, bet reizēm te var iegriezties.
:)

N - Nometne
Viena no Pārdaugavas solīdā gala ēstuvēm, vieta, kur patīkami ieēst kādā svinīgākā vai romantiskākā pasākumā. Nodrošina arī diezgan labu branču piedāvājumu.
:)

Ņ - Ņamma
"Ņammas" tīkls ir vienīgie zināmie pretendenti uz Ņ burtu, un jāatzīst, ka Siguldas "Ņamma" bija pārliecinoši sliktākā ēstuve, ko apmeklējām alfabēta ietvaros. Tik ļoti eļļainas sviesta pupas vēl ēdis nebiju. Bistro ar čābīgu apkalpošanu, slapjām paplātēm, nedraudzīgām cenām un negaršīgu ēdienu. Neiesaku!
💩

O - Old Shanghai
Ķīniešu restorāns (nevis ieskrietuve) - kā jau pie ķīniešiem (Latvijā) tas raksturīgs, bišķi sajūta, ka esi pie ķīniešiem Krievijā, bet citādi - pietiekami garšīgi un kvalitatīvi.
:)

P - Pie Kristapa kunga
Diezgan pasena iestāde Baznīcas ielā, ja pareizi saprotu, savulaik tur par bārmeni strādājis ilggadējais Saeimas deputāts Kārlis Leiškalns. Nezinu, vai mūsdienās tur arī darbojas kādi topošie valstsvīri (Epitets, šķiet, nav redzēts apkalpojam klientus), bet kā pusdienotava šī ir mazliet dīvaina vieta - tādā pseidotautiskā garā uzspēlēti grezna un vienlaikus padilusi "Kristapa kunga" ēstuve šķiet mazliet aizkavējusies laikā. Tiesa - pusdienu piedāvājumam klāt var dabūt vīnu.
:|

R - Rudzons
Bistro Madonas centrā. Vieta, kur dabūt kaut ko siltu kādā velobraucienā, kad citas ēstuves apkārtnē ir slēgtas, jo "Rudzonam" ir plašs darba laiks. Visādi citādi - tipisks bistro ar tradicionālām "karbonādēm franču gaumē", kāpostu salātiem un tipiskām šādām vietām cenām.
:|

S - Smart Food
Viena no iecienītākajām pusdienotavām jau ilgāku laiku. Visai daudzveidīgs pusdienu piedāvājums - katru dienu ir 7 dažādi varianti, turklāt ar pietiekamu devu radošuma, tā ka principā šeit var ieturēties arī biežāk kā mūsu tradicionālā reize nedēļā. Turklāt - piedāvātajam ēdienam ir pieejama informācija arī par kaloriju daudzumu. Lieki teikt, ka es visbiežāk izvēlos sātīgāko variantu. Interesanti ir arī tas, ka zupa šajā iestādē, ja ņem otro, maksā vidēji no 10 līdz 40 centiem.
:)

Š - Šlāgeris
Vieta, kur Madonā paēst glaunāk nekā "Rudzonā". Nosaukums "Šlāgeris" gan nekādas labās asociācijas manī neraisa, un mūsu vizītes laikā uz ekrāna redzamais basketbols uz ledus arī atbilda manai izpratnei par LR2 cienošu pālī esošu lauķu izpratni par kulturālu laika pavadīšanu, bet ēdiens pietiekami garšīgs un porcijas apjomīgas. Mīnuss - nestrādā svētdienās, un arī sestdienās darba laiks ļoti neilgs.
:)

T - Trusis Cafe
Reizēm te dodamies pusdienās. Mazliet hipsterīga iestāde (kā nekā Malduguni tirgojoša), kur vienmēr viens no diviem pusdienu piedāvājumiem ir veģetārs. Pārēsties te nevar, bet principā man šī vieta patīk - glīti iekārtota un bieži nodrošina biezzupas.
:)

U - Uzbegims
Viens no (vismaz) diviem Rīgas uzbeku restorāniem. Daļa viesmīļu ar tevi mēģina sarunāties krieviski, kas nešķiet īsti pareizi. Iekārtojums tradicionāli austrumniecisks, diezgan autentisks, ēdiens - garšīgs.
:)

Ū - Ūdensroze
Ir vismaz divas šādā vārdā sauktas kafejnīcas, mēs apmeklējām to, kas Vecpiebalgā. Bērzkroga-Madonas ceļā dabiskākā vieta, kur pieturēt un ieturēt kādu azaidu (galīgi neesmu drošs par šī vārda nozīmi). Nesūdzās par apmeklētājiem ziemā gumijniekos.
:)

V - Vecā pirts
Bistro Dundagā. Vispār pēc bistro standartiem - diezgan ok vieta, nodrošina gana labu auksto zupu, nav baisi dārga. Katrā ziņā kopumā iespaids labāks nekā otrā Dundagas ēstuvē, bet nu skaidrs, ka šī ir no tām vietām, kur pieturēt, kad tiešām gribas ēst, nevis kaut ko skaistu.
:|

Z - Zoste
Restorāns Berga bazārā. Ne no tām vietām, kur varētu iet ēst katru dienu, bet svinīgākos apstākļos diezgan labs variants.
:)

Ž - Žuvine
Pēdējais apmeklētais alfabēta restorāns - zivjotava Viļņas centrā. Tā kā bijām jau iepriekš dzirdējuši, ka tur nav neko lēti (un kā tika apgalvots - arī ne izcili), ēdām visi dienas zivju zupu, kura patiesībā bija garšīga un nemaz arī ne tik dārga.
:|