Ātrais dažu spēļu apskats

2013-02-25

Pēdējo nedēļu laikā ir sanācis apmeklēt vairākus galda spēļu vakarus, kā rezultātā ir paplašinājies man pazīstamo galda spēļu klāsts.
1) "Deserted Animals", skat. Board Game Geek
Deserted Animals
Šī ir latviešu radīta galda spēle, un tās līdzība ar "Katanas ieceļotājiem" ir tikai ārēja, spēles mehānika ir visai atšķirīga. Lai arī tā formāli ir gala produkts, bišķi jau beta versijas sajūta, to spēlējot radās. Vienlaikus - spēle ir pietiekami interesanta un to ātri var apgūt arī galda spēlēs nepieredzējis cilvēks. Spēli var iegādāties izstrādātajā lapā, cena ir, manuprāt, atbilstoša.
2) Saboteur 2

Man jau pāris gadus mājās atrodams Ziņģa dāvināts Sabotiera papildinājums, bet tā arī netiku līdz tā izspēlēšanai, tagad beidzot vienā no spēļu pasākumiem šo spēli apguvu un jāatzīst, ka šis paplašinājums dramatiski uzlabo Sabotiera spēlēšanas pieredzi - spēle kļūst manāmi daudzveidīgāka, neprognozējamāka un jautrāka, gan pateicoties jaunajām lomām, gan jo īpaši - brīžiem bezkaunīgo darbības kāršu dēļ.
3) Black Stories

Visai laba spēle kā "ice breaker" pasākumos, kuru apmeklētāji nav savstarpēji pazīstami, pēc īsa apraksta jāmēģina uzminēt kāda ne pārāk dzīvespriecīga stāsta patiesie apstākļi. Sliktums tāds, ka cilvēki, kas šo daudz spēlējuši, stāstus zinās no galvas.
4) Fluxx

Kāršu spēle, kuras laikā mainās tās noteikumi, bišķi atgādina Mao, ar to vien atšķirību, ka šeit viss notiek atklāti. Atkal jau - ļoti laba ice breaker spēle, izskaidrojama pāris minūtēs, jauni spēlētāji var pievienoties spēles laikā.