Vispār jau es sevi neuzskatu par cilvēku, kuram soctīklu lietošana būtu uzskatāma par problēmu. Facebook izmantoju tikai grupu līmenī konkrētiem mērķiem. Twitter konts izdzēsts. Instagram atveru reizi pāris mēnešos, lai apskatītos Marinas bildes. Mastodon nav algoritmu un ir maz satura. Tiktok nelietoju, Snapchat neesmu lietojis. Arī tajos tīklos, kurus lietoju, mani diži neinteresē man personīgi nepazīstamu cilvēku konti un jo īpaši visādi personāži, kas dzīvo perfektas dzīves. Un šādos apstākļos var droši teikt, ka reižu skaits, ko dienas laikā ieskatos kādā no šiem tīkliem, nav sevišķi augsts. Ā, un reizi nedēļā mums ir diena, kad cenšamies vispār nekādas ierīces nelietot. Līdz ar to varu teikt - manu dzīvi sociālie mediji sevišķi nesagandē. Faktiski vienīgais satura veids, kuru es noteikti varētu patērēt mazāk, ir Latvijas futbols, bet arī tur diez vai var runāt par kādu negatīvu ietekmi uz psihi, jo darīšana ir ar interesi, kas nerada pārdzīvojumus par nepareiziem iznākumiem.
Jā, un vēl viens faktors, kālab šī grāmata nav par manām problēmām - autore šeit raksta par to, kā soctīkli ietekmē mūsdienu sievietes dzīvi, un es neesmu sieviete. Bet tas nenozīmē, ka man nebūtu noderīgi uzzināt to, par ko raksta šī autore.
Grāmata ir iedalīta dažādos dzīves aspektos un to, kā soctīkli ietekmē katru no tiem: privātā dzīve, karjera, fiziskā un mentālā veselība, būšana par māti, politika, utt. Jāatzīst, ka kopumā autore ir vēl relatīvi optimiste un vairumā situāciju cenšas saskatīt arī kaut ko labu, lai gan reāli negatīvais ir tādā pārsvarā, ka tās labās drupačas var mierīgi ignorēt.
Noderīgākās man šķita nodaļas par karjeru un par bērniem, jo tajās apskatītās problēmas mani vismaz motivē uzdot Marinai jautājumus, ko iepriekš nebiju uzdevis. Par Tinder deitingu man nekāda konkrēta viedokļa nav (izņemot to, ka līdz ar gadiem kļūstu arvien skeptiskāks pret digitālas izcelsmes attiecībām), bet jautājumi par pārdzīvojumiem, kurus, iespējams, pat neesmu ievērojis, ir noderīgi.
Vai šī grāmata man atklāja daudz jauna? Nē, tā īsti nē (jāņem vērā arī, ka pēc digitālā laikmeta standartiem tā jau ir veca, izdota 2018. gadā, un tās piesauktais tūlīt-tūlīt gaidāmais VR uzvaras gājiens vēl nav noticis), ja nu vienīgi nezināju, cik nozīmīga jebkuras influenceres dzīves daļa ir Facetune aplikācija un tās sniegtās iespējas, bet uzskatu, ka iepazīties ar šādu darbu ir svētīgi, tai skaitā vīrietim.