Restorānvagona Ziemassvētku numurs

2015-12-30

Ziemassvētku un Jaungada laiks "Restorānvagonā" ir diezgan depresīvs. Priecīgā praktikantu kņada ap eļļas radiatoru ir pazudusi, jo gandrīz visi viņi ir aizbraukuši pie radiem uz laukiem pieēsties nākamajam semestrim. Pat par spīti svētku laikam "Latvenergo" nav pieslēdzis atpakaļ elektrību un nākas strādāt, datorus darbinot ar kājminamo ģeneratoru. Pat atkārtotas revīzijas neatklāj peļu slazdos ne gabaliņa siera vai vismaz kādu apkaltušu peles gaļu, no kā sanāktu mazs cepetītis. Galvenajam redaktoram vajadzētu tā kā sākt ārstēt no maucīgās Annijas iegūto sifilisu, bet nav naudas.

Tomēr mūsdienu kapitālisma prasības ir nežēlīgas - lai arī "Restorānvagons" ir skumja nepelnoša organizācija, tāpat arī uz mums darbojas likums "kas maksā, tas pasūta mūziku". Un ja jau lasītāji saka - "Restorānvagonam" būs iznākt, cik lielās sāpēs lai arī nemocītos nabaga izvārdzinātais Eižens Paksis, tad "Restorānvagonam" būs iznākt. Numuru šoreiz sagatavojusi mūsu speciālkorespondente Annija Printere-Printeriene.

Ekskluzīva intervija!!!


Gatavojoties Svētku numuram, aicinājām uz Interviju pagājušās sezonas uzvarētāju Gunu padalīties savā dzīves pieredzē un pasaules novērojumos. Lūdzu lasītājus atvainot par jautājumu zemo kvalitāti, tos sagatavoja Eižena brālis - pamatskolnieks, jo man pašai tam nesanāca laika, bet kaut ko jau jautāt vajadzēja.

Kā tu sevi raksturotu vienā twītā?
Cenšos būt pēc iespējas pieklājīgāka, pieņemt citus un situāciju. Nelietoju alkoholu un citas kaitīgas, apreibinošas vielas. Kristiete.

Pastāsti kaut ko foršu par Madonas dzelzceļa staciju!
Jau diezgan ilgu laiku Madonas dzelzceļa stacija ir pēdējā stacija maršrutā Rīga-Madona (agrāk vilcieni brauca vēl līdz Gulbenei un varbūt vēl tālāk), nezinu gan cik tas ir pozitīvi, bet turamies vēl! Varētu vēl būt tāds fakts, ka Madonas stacija varētu būt diezgan veca, bet precīzi nezinu. Varbūt izcelsme ir saistāma ar to, ka ap netālu esošo Biržu muižu veidojās apdzīvota vieta, kas pieprasīja ērtākus un ātrākus veidus, kā tur nokļūt.

Kuras Latvijas pasažieru dzelzceļa līnijas tev līdz šim ir sanācis izmantot?
Tā pati Madona-Rīga un vēl Saulkrasti-Rīga

Vai atceries pirmo reizi, kad ar vilcienu iebrauci Rīgas Centrālajā stacijā? Kādas bija tavas emocijas?
Neatceros, diemžēl, jo tas varētu būt diezgan sen un diezgan neapzinātā vecumā...

Kur un kādu tu redzi sevi pēc pieciem gadiem?
Ceru būt kvalificēta restauratore un strādāt laut kur Latvijā - iespējams kādā muzejā vai muižā. Vai arī studēt Mākslas akadēmijā - paplašināt restauratora zināšanas.

Vai tavi dzīves principi darbojas arī galda spēlēs? Proti, vai tu varētu pretspēlētājam vilcieniņu spēlē ielikt bloku, uzbūvējot posmu, kuru tev pašai nevajag?
Vismaz cenšos - tādu bloku neliktu, kā arī censtos nedusmoties vai neturēt ļaunu prātu uz to cilvēku, kurš mani šādā veidā būtu nobloķējis.

Ikviens cilvēks katrā kompānijā ar savu klābūtni sniedz kādu individuālo personīgo ieguldījumu. Kā tu vērtē - kāds ir tavs pienesums Vilcieniņu meistarībai un ko tu ceri saņemt no dalības turnīrā pretī?
Iespējams, ka šī ir iespēja parādīt vēl plašākam cilvēku lokam to, kam ticu. Pavisam noteikti mans pienesums ir vēl viens Vilcieniņu spēlētājs - papildu konkurence u.t.t. Man šis turnīrs ir iespēja satikt pozitīvus, puslīdz saprotošus cilvēkus, kuriem ir vairākas kopīgas intereses, kas sakrīt arī ar manējām.

Kas tev dzīvē ir nepieciešams laimei?
Pozitīvi, atvērti cilvēki apkārt. Iespēja sajust Dieva klātbūtni un palīdzību.

Ko tu novēlētu Vilcieniņu meistarības dalībniekiem Jaunajā gadā? (vēlams - kaut ko tādu, kā tavuprāt viņiem varētu nebūt gana)
Novēlu vēl vairāk savstarpējas mīlestības, prieka un laimīgu mirkļu, jo to nekad nevar būt par daudz un vienmēr ir brīži, kad šo lietu trūkst!

Pateicamies Gunai par godīgajām atbildēm!

Ekskluzīva intervija 2: Intervijas atgriešanās!!!Par godu svētku speciālizlaidumam, "Restorānvagons" saņēmās un nointervēja arī turnīra jaunpienācēju Liesmu. Jautājumus gan jaunus izdomāt neizdevās, jo mazais draņķis Hosē bija aizgājis ar draugiem spēlēt bumbu, tāpēc uzdevu vēlreiz tos pašus.

Kā tu sevi raksturotu vienā twītā?
Īsi raksturojot sevi, varu teikt, ka esmu ļoti nepacietīga meitene, kurai patīk tiekties uz izvēlētām dzīves misijām.

Pastāsti kaut ko foršu par Madonas dzelzceļa staciju!
Madonas dzelzceļa stacijas ēka ir veidota divos līmeņos, no pilsētas puses ejot ēkā, uz peronu jādodās stāvu zemāk. Diemžēl vairāk kā divdesmit gadu tajā nav būts, varētu pat teikt, ka pati stacijas ēka ir savā ziņā milzīga, attiecībā pret citām Latvijas stacijām. Savukārt starp sliedēm vasarās aug zaļumi, zied pienenes, vielciens pienāk reti.

Kuras Latvijas pasažieru dzelzceļa līnijas tev līdz šim ir sanācis izmantot?
Bērnība saistās ar Rīga/Pļaviņas + Pļaviņas/Gulbene, Tagad super aktīvi izmēģinu Rīga/Daugavpils. Vēl mazliet Rīga/Skulte, šad tad arī uz Jūrmalu var aizšaut.

Vai atceries pirmo reizi, kad ar vilcienu iebrauci Rīgas Centrālajā stacijā? Kādas bija tavas emocijas?
Bērnībā centrālstacijā visai bieži sanāca būt, tāpēc skaidrāka viena pirmā atmiņa izpaliek, bet tā vietā varu likt atmiņu par uzgaidāmo telpu. To sanācis izmantot pēc vecrīgas pasnaužot līdz pirmajam trolejbusam. Tagad gan zāle ir slēgta, jo visi tā darīja.

Kur un kādu tu redzi sevi pēc pieciem gadiem?
Pēc pieciem gadiem redzu sevi kā meistarības veterāni, pieaugušu sievieti kā sacīt jāsaka, kas dara ko sirds tīko.

Vai tavi dzīves principi darbojas arī galda spēlēs? Proti, vai tu varētu pretspēlētājam vilcieniņu spēlē ielikt bloku, uzbūvējot posmu, kuru tev pašai nevajag?
Par blokiem runājot, vienu jau var. Nav teikts, ka tādi jau nav bijuši, ļoti iespējams tos vienkārši neviens nav pamanījis. Varbūt man trūkst iemaņu kam grandiozākam.

Ikviens cilvēks katrā kompānijā ar savu klābūtni sniedz kādu individuālo personīgo ieguldījumu. Kā tu vērtē - kāds ir tavs pienesums Vilcieniņu meistarībai un ko tu ceri saņemt no dalības turnīrā pretī?
Grūti spriest par kādu konkrētu lietu. Varbūt līdz šim tā ir darbība balvu komitejā, kuras laikā izveidota nominācija "gada grābeklis" (2014. gadā, Ziemeļblāzmā pasniegtais brūnais grābeklītis). Vēl iespējams, sniedzu patstāvīgu bāzes vietu labā krasta spēlēm, labprāt izmēģinu arī viesu izklaidēšanu ar krāsainiem ēdieniem. Tā kā esmu ciemaslota, labprāt dodos baudīt svešas virtuves arī izbraukuma spēlēs, īpaši uzteicama un spēlētājam sabalansēta ēdienkarte ir Skuju koka pieguļošajā laukumā (2014., 2015.g).

Kas tev dzīvē ir nepieciešams laimei?
Patīkama vide un kvalitatīva kompānija to visu apvienojot pozitīvos notikumos. Arī mazi, īslaicīgi notikumi, piemēram, 4 lokomotīves spēles pirmajā kāršu izdalē arī varētu būt mērojama laimes sajūtā.

Ko tu novēlētu Vilcieniņu meistarības dalībniekiem Jaunajā gadā? (vēlams - kaut ko tādu, kā tavuprāt viņiem varētu nebūt gana)
Vilcieniņu meistarības dalībniekiem vēlu aizvadīt treniņspēles līdz šim neierastās vietās!

Norises MeistarībāPiektā kārta
Par 5.kārtas galveno varoni neapšaubāmi saucama Baiba, kura ne tikai izcīnīja 210 punktus, bet arī izpildīja tehniski nevainojamu bloka paņēmienu Centrālajā Āfrikas daļā. Domājams, ka grieķu-romiešu cīņā šis paņēmiens tiktu novērtēts līdzvērtīgi noguldīšanai uz lāpstiņām. Redzot, cik eleganti šis manevrs tika izpildīts, Anatolijs Kreipāns nevarētu neatsaukt prātā leģendāro totālā futbola sistēmu, kuru sešdesmitajos-septiņdesmitajos gados līdz perfektumam izkopa Amsterdamas Ajax un Nīderlandes izlase. Raimondam šķita, ka viņš visu kontrolē un spēle būs viņējā, bet bac! - divas neizpildītas garās misijas, un viss ir pagalam. Runā, ka tieši šī pārdzīvojuma dēļ Raimonds esot izlēmis 2016.gadā nelietot alkoholu un pievērsties misticismam. Tāda, lūk, ir Vilcieniņu meistarības specifika - pietiek tev pieliekt galvu un tu saņem tādu spēka paņēmienu, ka kauliņus no grīdas pēc tam mēnesi lasīsi. Pati Baiba, lūgta komentēt savu īstenoto paņēmienu, kautrīgi smaidot atteica, ka tas tā gluži vienkārši bija nejauši sanācis, un viņa jau nemaz tā parasti nespēlējot, viņai pat esot mazliet žēl cietušā pretspēlētāja, bet pats vien ir vainīgs, ka nebija pareizi sagrupējies un ļāva sevi tā ieskaldīt bortā.

Līdzās Baibai ļoti veiksmīgi šo kārtu aizvadīja arī Ginta/Maritas tandēmvienība, Irbe un Gustavs. Arvien vairāk tuvojas tā diena, kad Ārlavas āru spēlētāju Meistarībā aizstās mīklainais jaunpienācējs. Par to - kādā no nākamajiem numuriem, jo pagaidām redakcijai vēl nav nekādas informācijas. Kā nekā publiski jaunā dalībnieka vārds nav izziņots, lai gan dalībniekiem bija pietiekami laika izziņot kandidātus. Arī valsts prezidents Raimonds Vējonis lai arī ir solījis uzņemties iniciatīvu jaunā dalībnieka piesaistē pagaidām vēl nav pat paziņojis neviena kandidāta vārdu. Kuluāros izskanējusī informācija gan liecina, ka arī šajā reizē tā tomēr nebūs Solvita Āboltiņa, kas ieņems vakanto meistarības dalībnieka vietu. Pret Āboltiņas kandidatūru kategoriski iebilstot Iveta, kura pat Twitterī izteikusies ļoti tieši:
Ja Āboltiņu nominēs Meistarības vakancei, uztveršu to personīgi kā spļāvienu sejā man.

Arī pārējo dalībnieku vidū atbalsts Āboltiņas kandidatūrai esot zems. Gundars ir izteicies, ka viņš neakceptēs dalībnieku, kas nebūs pieņemams Ivetai. Edijs neesot tik kategorisks, ja neskaita to, ka viņam neesot pieņemama Āboltiņas kundzes matu krāsa, bet to vismaz teorētiski ir iespējams mainīt.

Piektās kārtas rezultāti ieviesa zināmas korekcijas dalībnieku izkārtojumā tabulā. Divas kārtas noturējies vadībā, Mārtiņš (kurš arī bija liecinieks Baibas filigrānajai izspēlei) atļāva pirmo pozīciju atgūt Gustavam. Tikām Baibai padevies izrāviens uz trešo vietu. Savukārt Ginta/Maritas komanda izbēgusi no pēdējās vietas, paceļoties uz sešpadsmito pozīciju.

Sestā kārta
Atkal jau turnīrā daudz negaidītu pavērsienu. Izcilu maču aizvadīja Raitis - tiešajā tuvcīņā viņš sagrāva abus turnīra līdzšinējos līderus Gustavu un Mārtiņu. Šo pārdzīvojumu rezultātā kārtējo reizi Mārtiņš kopvērtējumā ir apsteidzis Gustavu, bet pats Raitis pacēlies uz otro vietu. Un tas - par spīti tam, ka (kā ziņo uzticami, bet ne sevišķi labi audzināti avoti) Laura esot no3.14ījusi Raita misiju. Perfektu kārtu aizvadīja arī Arnis - divas tīras uzvaras, turklāt abas gūtas pietiekami pārliecinoši. Tiesa, viņa panākums mazliet nobāl uz Raita fona, jo kamēr Raitis plosīja turnīra medaļoto vietu īpašniekus, Arnis līdzīgi izdarījās ar spēlētājiem, kuru līdzšinējie panākumi tik spoži nebija. No vienas puses - 210 punkti ir un paliek 210 punkti. No otras - ir atšķirība, vai tev pretī stājas Andris Kivičs vai Duets Sandra.

Šajā kārtā varēja arī pārliecināties, ka Irbe no ābeles tālu nekrīt. Līdzīgi kā 5.kārtas spēcīgāko manevru īstenoja Baiba, tā 6.kārtā kaut ko vēl iespaidīgāku sarūpēja Irbe - ar vienu vieglu rokas kustību Marinu iedzenot teju vai mīnusos. Irbes nopelnus gan mazliet mazina tas apstāklis, ka viņas īstenotais paņēmiens nebija bloks tā skaistākajā izpausmē, bet gan patīkamā apvienojums ar lietderīgo - izbūvēts pašai vajadzīgā posmā. Irbes ilggadīgais skolotājs alkohola jautājumos Raitis katrā ziņā šādus paņēmienus nemāca - viņa pieeja ir daudz brutālāka. Un, tā kā tagad viņš kopvērtējumā ir otrais, jāatzīst - sistēma strādā.

Šobrīd, kad ir aizvadīts turnīra pirmais riņķis, varam atskatīties uz tajā pieredzēto. Ir bijis daudz gardu ēdienu, bet par tiem es īsti nemācēšu teikt, jo nebiju uz visām spēlēm aicināta. Pagaidām līderi dažādās disciplīnās ir sekojoši:
- Kopvērtējuma Top 3: Mārtiņš, Raitis, Gustavs
- Visvairāk savienotās pilsētas: Marina, Māra, Guna
- Bonusi: Baiba, Arnis, Raitis
- Apdrošinātie vagoni: Raimonds, Marina, Gustavs
- Svētceļojumi uz Meku: Irbe, Laura, (3. vietā - daudzi)
- Izpildītās misijas: Laura, Māra, Baiba
- Neizpildītās misijas: Gints/Marita, Liesma, (3.vietā - daudzi)
- Pirmais vagons: Agnese, Raitis
- Sarkanā gaisma: Raitis, Raimonds
- Izdzertais alus: Raitis

Izmantošu iespēju vērsties pie "Restorānvagona" auditorijas. Izskatīga studente meklē materiāli nodrošinātu vīrieti Mārupē vai Baložos nopietnām attiecībām. Ja tu esi precēts - tas nav šķērsli. Ja tev ir bērni - tas nav šķērslis. Vecumam nav principiālas nozīmes. Hibrīdauto īpašniekus lūdzu netraucēt!

Speciāli "Restorānvagonam",
novēlot visiem kaislīgu un dzīvesvietu kopmītnēs atrisinošu 2016.gadu,
Annija Printere-Printeriene

Kļūdas labojums: augstāk lasāmajās intervijās sajauktas to respondentes - faktiski tur, kur rakstīts "Guna", domāts "Liesma", un otrādi. Diemžēl kļūdu atklājām, kad numurs jau bija nodots tipogrāfijā, līdz ar to izlabot vairs nebija iespējams. Lūdzam atvainot par iespējamajiem pārpratumiem!