Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 16.aprīlis

2020-04-16

Segodņa


Itālija angažē Argentīnas futbolistus. Nesen tika ziņots, ka itāļu komandas Juventus rindās iekļauts Amsterdamas Olimpiskajās spēlēs uzspīdējušais argentīniešu futbolists Orsī. Bet tagad cita itāļu komanda Genoa 93 uzaicinājusi savā komandā argentīnieti Indako, kas 26 reizes spēlējis Argentīnas valstsvienībā un ko uzskata par Dienvidamerikas veiksmīgako vārtu guvēju. Savas komandas labā Indako guvis 875 vārtus. Kas īsti bija šajā rakstā piesauktais Indako (krieviski pierakstīts Индакко) - ne mazākās nojautas. 1930.gadā Dženovas klubam patiešām viens argentīnietis pievienojās, taču Giljermo Stabile, kas kļuva pirmā Pasaules kausa labāko vārtu guvēju, summā izlasē aizvadīja vien 4 spēles, un no kurienes varēja būt dati par futbolistu ar 875 gūtajiem vārtiem, tas ir pavisam mīklaini - šobrīd par visu laiku rezultatīvāko futbolistu Wikipedia uzskata Jozefu Bicanu ar 805 gūtiem vārtiem (teorētiski Messi un/vai Ronaldu varētu viņam aiziet garām, bet koronavīruss šo pasākumu ir sabremzējis un tāpat vēl gana daudz šiem jāsasit). Vai Indako un Stabile bija domāts viens un tas pats cilvēks - tik daudz man pagaidām nav izdevies noskaidrot.

Libausche Zeitung


Līdzšinējais Olimpijas futbola komandas treneris Bruno Zingera kungs, kas divu gadu garumā ar lieliskiem panākumiem vadīja savus padotos, sarūpējot ne vienu vien skaistu uzvaru, kā zināms, kontraktu ar "Olimpiju" nepagarināja. Viņa atbildīgos pienākumus pārņem tagad Francis Hīringers. Tāpat kā viņa priekšgājējs, arī viņš ir sportiskās pilsētas pie Donavas Vīnes dēls un ir Floridsdorfas Atlētikas kluba biedrs, kura rindās viņš profesionāļu pirmajā līgā ieņem nozīmīgu vietu. Savā arodā Hīringera kungs nav iesācējs. Jau kopš 1925.gada viņš ar panākumiem strādā kā treneris Vācijā un Šveicē. Mēs sveicam mūsu meistarkomandas jauno padomdevēju un vadītāju un novēlam, lai viņam ir pa spēkam to atkal novest līdz titulam un pie uzvarām daudzās citās sacensībās. Tas nebūs viegli, bet šķiet, ka Hīringera kungs jaunos pienākumus uzņemas ar pilnu apziņu par priekšā stāvošajām grūtībām. Internetā pieejamā prese gan liecina, ka Vīnes FAC profesionāļu komandas rindās Hīringers neko bieži manāms nebija, tāpat, kas attiecas uz viņa pieredzi trenera darbā - arī par to informācijas nav daudz, ko un kad viņš bija trenējis, nav zināms.

2. Ventspils reģiments - Divīzijas štābs 4:2 (2:1) Pirmā šīs sezonas spēle par garnizona meistara titulu. 2. Ventspils reģimenta komanda ar veiksmes palīdzību apliecināja, ka tā nav obligāti jānotiek, ka uzvar labāk spēlējošā komanda. Štāba komanda nudien spēlēja labāk, taču Reģimenta komandas vārtos Balcers bija izteikti pārāks par savu konkurentu Kronbergu un šis pārākums arī ļāva Reģimenta komandai izbēgt no citādi pelnīta zaudējuma. Te es, protams, runāju par komandu teorētisko spēku, jo par spēcīgu, taktiski un tehniski apmierinošu spēli te nevarēja runāt ne no vienas komandas puses. Ja Štābs arī demonstrēja mazliet labākas kombinācijas un uzbrukumā liecināja par kaut kādu mērķtiecību, tad Reģiments ātrāk skrēja un vieglāk saņēmās izdarīt sitienus. Turklāt Štābam neveicās. Protams, tas, ka Kuļikovskis no 16 metru soda sitiena bumbu ieraidīja blakus esošajos tenisa kortos un arī citkārt sita bumbu debesīs, tā nav neveiksme, bet nespēja, kamēr situācijas, kad bumba, tai vietā, lai ielidotu vārtos, pāris centimetru dēļ aizķer stabu un ielido atpakaļ laukumā, tā gan ir nepelnīta neveiksme. No sešiem vārtiem, četri bija faktiski tukšos vārtos, piektos Reģiments guva no 11 metru soda sitiena, un tikai vienu reizi uzbrucēji pārspēja aizsardzību un vārtsargu. Temps bija diezgan labs, otrā puslaika vidū gan tas kritās, taču pēdējās minūtēs atkal tika kāpināts. Stūra sitieni 10:1 Štābam par labu.

Latvis


Zemgales apgabala futbola meistarības izcīņā šogad piedalās Jelgavas ASK, 1. JSB, Jelgavas LVKA< Hakoah, LJS Slokas nodaļa, Ventspils FK, Tukuma JKS, Bauskas Krauze un Bauskas FK. Šogad futbolā savu darbību izbeidzis Jelgavas FK. Viņa turpmākā darbība būs veltīta tikai ūdenssportam. Paralēli meistarsacīkstēm notiks arī Zemgales kausa izcīņa.

Dāmas par velti varēs noskatīties visas sacīkstes, ko rīkos RFK, bet tikai tādā gadījumā, ja savu dāmu ieved kungs, kas sev pircis ieejas biļeti. Pirmo reizi šai sezonā šo patīkamo izdevību dāmas varēs izmantot Lieldienās, kad Rīgā, JKS laukumā, uzstāsies spēcīgā igauņu vienība Tallinas FK. Pirmā dienā pret RV un otrā pret RFK, jo abas šīs sacīkstes aranžē Rīgas futbola lauva - RFK. Ieejas maksa nākamsvētdien un pirmdien 1 Ls (skoln., stud., kareivj.), 1.50 un 2 Ls.

Vai Rīga uzvarēs Berlīni vienību sacensībā "Quer durch Berlin" 25 kilometru skriešanā? - "Katrā ziņā, Rīga uzvarēs," pilnīgi pārliecināts uz šo jautājumu atbild Artūrs Motmillers, kas startēs Berlīnē līdz ar Cimmermani un Bukasu individuāli un arī komandu sacīkstē. "Nekādu klizmu nedrīkst būt, kas varētu aizkavēt mūsu, t.i., Rīgas vienību iegūt pirmo vietu," piebilst vēl Motmillers: "Ja jau necerētu uzvarēt, tad nemaz nebūtu vērts tālo ceļu līdz Berlīnei mērot." 4.maijā ap pusdienas laiku gan jau dabūsim zināt, kā īsti mūsu trim ir veicies.