Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 22.maijs

2020-05-22

Novickim hettriks pret ASK. Sastādītā komanda uzstāsies pret dāņu klubu.

Libausche Zeitung

Deivisa kausā Austrālija - Īrija 4:1. Īrija ieguva tikai vienu goda punktu, kad Rodžers negaidīti pieveica Krofordu ar 6:3, 3:6, 7:5, 2:6, 6:3. Spānija ir ar 3:0 vadībā pret Dienvidslāviju. Čehoslovākija uzvarēja pēdējās divas vienspēles pret Dāniju. Mencens pieveica Ulrihu 6:2, 6:2, 6:1 un Jans Koceluhs izslēdza Vormu 7:5, 6:2, 10:8. Holande tika trešajā kārtā ar Koola uzvaru pār Gotfeltu (Somija) 6:2, 6:0 un Timmera pār Grānu 6:2, 6:3, 6:1. Pēc pirmo divu kārtu rezultātiem cīņā atlikušas astoņas valstis: Čehoslovākija, Holande, Japāna, Spānija, Austrālija, Anglija, Austrija un Itālija.

Pēdējā Brīdī

Atgriežoties no Tallinas, dāņu Boldklubben Fremad vienība, kas tur uzstājās divās sacīkstēs (pret TFK un Sport), spēlēs piektdien JKS laukumā pret Latvijas futbola savienības sastādīto komandu, pēc kā aizbrauks uz Kopenhāgenu. Savienības komandā ietilps spēlētāji, kas visi, gandrīz bez izņēmuma, nozīmēti arī valsts komandas sastāvā. Obligatoriski jāierodas Riga Wanderers Jurgenam, Kundrātam, Sīmanim, Stančikam, Fogelim, Vītolam, Novickim, V.Pladem; RFK Grāvelim, Bērziņam, Tauriņam, Pētersonam, Pavlovam un "Amatiera" Peilim. Liepājas spēlētāju piedalīšanās šajā sacīkstē nav paredzama, jo "Olimpija" svētdien spēlēs Liepājā pret Unionu (Latvijas meistarībās izcīņā).

Latvis

Vanderers - ASK 4:2. ASK bija brašs cīnītājs līdz tia viņam nelaimīgai, bet Vandereram laimīgai 13. minūtei, kad drīz vien pēc stūra sitiena no Novicka galvas raidītā lode iešāvās ASK vārtos. Tad aina mainījās. Dominēja Vanderers. 17.minīutē Vītols saņēmis Andrejeva piespēli ar knašu solo gājienu tika tādā izdevīgā stāvoklī, kas lika krista ASK vārtiem otru reizi. Trīs minūtes vēlāk Vanderera uzbrukuma galavārdu teica Novickis. Tad Vanderers atslāba. Puslaiks beidzās 3:0 par labu Vandereram. Otrā puslaika sākumā nejauši smagi savainotas kājas dēļ bija spiests izstāties no ierindas Vanderera Vītols. Lai gan tikai 10 cīkstoņu sastāvā, pārsvarā tomēr bija Vanderers. 21. minūtē Novicka šāviens sasniedza mērķi un stāvoklis tad bija 4:0 Vandereram par labu. Lāgu lāgiem spēles iniciatīvu gan pārņēma arī ASK un jo bieži sagādāja baigu draugu brīžus Vanderera vārtiem, bet ieņemt tos nemācēja, līdz puslaika beigās, beidzot, ASK izdevās lodi 2 reizes Vanderera vārtos ievadīt. Protams, ka tas bija visas vienības jo sirsnīgi sirdīgas ofensīvas nopelns, bet īpaši tencināms par pasākuma izdošanos Brēdrrsons, kas abas reizes sekmēja vienības vēlēšanās piepildīšanos. Tā sacīkste beidzās 4:2 par labu Vandereram, kam par labu arī stūra sitienu skaits 8-7, pirmā puslaikā 5-3. Vanderers bija tehniski veiklāks Jurgens spīdēja, atsitot Bradiņa šauto skaudro 11 metru soda lodi. Neveselas kājas dēļ pasīvs spēlē bija malējais uzbrucējs Urbāns. Nepatika aizsarga Sīmaņa pārāk robustais spēles veids. Arī Šteinbergam vajadzēja būt korektākam. Mūsu pirmklasīgais spēlētājs V.Bērziņš kā tiesnesis neapmierināja. Viņš bija pakūtrs skrējējs un tāpēc ne vienmēr varēja būt visur klāt, lai it visu redzētu. Jāvēlas, lai Bērziņš - tiesnesi tik pat čakli tecētu kā Bērziņš - spēlētājs. Citi vandereri bija pieklājīgi zēni un būtu vēl patīkamāki, ja tie atmestu lielo pārlieku skaļo "runāšanos", kur 1. vijoli vakar spēlēja Jurgens. ASK imponēja ar savu brašo neatlaidību. Sacīkste nebija reklamēta un tāpēc arī notika, ka tā bija pavisam vāji apmeklēta. Bet sacīkste bija pelnījusi kuplu skaitu skatītāju.

Cēsu sporta biedrība futbolā arī šogad jau guvusi labus panākumus: 11. maijā CSB uzvarēja savā laukumā LSB, pie kam 1. puslaiks beidzās 3-1 par labu SCB vienībai; 18. maijā, sacīkstē Cēsīs, CSB gan zaudēja 2-3 pret Rīgas Vandereru, kam sastāvā nebija Jurgena, Plades un Stančika, bet godam; CSB 1. puslaikā bija lielā pārsvarā. Labi sākts.

Mūsu tallēcējas Liepiņu Zinaiīdas 1925. gada augustā Liepājā uzstādītais rekords ir 5.185 metri, bet pagājušo svētdien Liepiņa sasniedza 5.05 metrus. Otro vietu ieguva S.Smurģe ar 4.83, 3. E.Kalsone 4.50, 4. E.Krūmiņa 3.94. - Liepājā jaunu pilsētas rekordu, 4.73 m. uzstādījusi olimpiete Mihelsone. 60 metru skriešanā viņa atkārtojusi Lieoājas sieviešu 8.8 sekunžu rekordu.