Vai ļaunprātīga rīcība Vilcieniņu meistarībā?

2014-11-24

Jau pirms vairāk kā nedēļas noslēgusies Vilcieniņu meistarības 3.kārta, bet kaislības ap to vēl nekādi nerimst. Par populārā turnīra tumšajiem noslēpumiem ziņo "Restorānvagona" speciālkorespondents Ulrihs Klucītis.

Attēlā: Pjērpola Pridona glezna "Sekojot noziegumam"

Vilcieniņu meistarības cienītājus pirms neilga laika pārsteidza šokējoša ziņa - kājas traumā iedzīvojies turnīra līderis Edijs! Ievērojot to, ka jau sezonas ievadā līdzīga rakstura traumu bija dabūjusi sezonas debitante Marita, "Restorānvagona" redakcijai radās nopietnas un pamatotas aizdomas, ka kaut kas šajā padarīšanā nav tīrs.

Būsim atklāti - Vilcieniņu spēle nav fiziski sevišķi traumatisks sporta veids. Jā, pēc spēlēm var gadīties, ka nākamajā dienā drusku sāp galva (visi tak esam cilvēki un nekas cilvēciskais nevienam no mums nav svešs), bet regulāras kāju traumas - tas ir kaut kas nedzirdēts! Protams, var jau gadīties visādi - arī aktuālais "Restorānvagona" numurs klajā nāk ar nelielu nokavēšanos mūsu pašu metranpāža negaidītas slimības dēļ, bet Oļģerts jau ir vienkāršs puisis no laukiem, kuram dienas pēc algas vienmēr ir tās kritiskākās, kur nu viņam sacensties ar ilggadīgo atlētu Ediju ar viņa plašo treniņnometņu pieredzi dažādās pasaules valstīs!

Ar pašiem turnīra dalībniekiem šoreiz redakcijai sazināties neizdevās, toties komentāru sniedza Stradiņa universitātes otrā kursa students Ēvalds (21), kuram iedevām apskatīt Edija kājas rentgenuzņēmumus, ko mums sagādāja kāds no mūsu avotiem Cēsu slimnīcā (tas bija Pēteris L.): "Ļoti aizdomīgi, tie kauli man neizskatās tā, kā tiem būtu jāizskatās, domājams, ka šī trauma nav gūta dabīgā ceļā." Gluži, kā mēs domājām.

Gados vecākie mūsu lasītāji varbūt atcerēsies epizodi ar uzbrukumu ASV daiļslidotājai Nensijai Keriganai, kura organizēšanā bija iesaistīta Nensijas sāncense ASV daiļslidošanas izlasē Toņa Hārdinga, cerībā "izslēgt" tiešo konkurenti no cīņas par Olimpiskajām medaļām. Protams, mēs nevaram apgalvot, ka Edija trauma būs no tās pašas Pučini operas, bet kaut kas aizdomīgs visā šajā padarīšanā ir.

Attēlā - Nensija Kerigana

Šādā situācijā, dabiski, būtiskākais būtu noskaidrot: kam tas ir izdevīgi? Vārdos nevienu nesauksim, jo mums jau tāpat nākamnedēļ gaidāma viena tiesas sēde par neslavas celšanu, turklāt mums nav nekādu pierādījumu, ka vainīgi ir Jānis Junkurs un Artuss Kaimiņš, kuri šo plānu izdomāja kādā jaukā sestdienas novakarē klubā "Pulkvedim neviens neraksta", tāpēc ļausim lasītājiem pašiem izdarīt secinājumus. Protams, laiks rādīs, vai Edijs spēs pacelties pāri traumai un turpināt demonstrēt pārliecinošu sniegumu Vilcieniņu meistarībā.

Atskatoties uz 3.kārtas rezultātiem, varam izcelt Edija joprojām pārliecinošo pirmo vietu kopvērtējumā gan punktos, gan garākā ceļa rubrikā, Marinas 210 kārtā izcīnītos punktus, Lauras 9 pieveiktās Eiropas misijas, un to, ka tikai divi turnīra dalībnieki vēl nav viesojušies Krievijā (Irbe un Raimonds).

Nākamreiz centīsimies pārskatu sagatavot savlaicīgāk, jo šoreiz svētku nebūs un ir cerības, ka kādam vārdā nesaucamam darbiniekam (O.Krūmiņš) izteiktais aizrādījums būs devis labus rezultātus.