Zasulauka pusatklātais rogainings pulcē dalībniekus no 3 kontinentiem

2015-06-18

Šāds virsraksts ziņai par aizvadītām sacensībām varētu likt domāt: "Tas tik bijis viens nopietns starptautisks pasākums. Žēl, ka man nebija iespējas tādās piedalīties!" Un zināmā mērā jau tā būtu arī patiesībā - vismaz uz karstām pēdām pēc pasākuma sajūtas kā organizatoram ir labas.


Mazliet par pasākuma ideju: maija beigās "Sarkano berešu" specvienības sastāvā piedalījos Raimja (Raimis neesmu es, jo mani taču nesauc par Raimi!) organizētajā velorogainingā pēc 1902.gada kartes. Pasākums bija interesants, bet raisīja domu "ja es tādu organizētu, tad šo to darītu citādāk". Rezultātā nekas cits neatlika, kā pašam ķerties pie rogaininga organizēšanas.

Par norises vietu šaubu nebija - Zasulauks, kas gan cits! Tātad rogainings notiks tikai un vienīgi Zasulauka apkaimes robežās, izrādot saistošas manas apkaimes vietas un lietas. Karte - bez precīza datējuma, bet jaunāka par 1883.gadu. Bez variantiem, ka pasākumā varētu izsniegt arī kādu modernāku karti, jo tādā gadījumā cilvēki pārzīmē punktus uz jauno karti un veco vienkārši noliek malā. Kontrolpunktos jāuzņem bildes, bet uzdevumu lapā nav norādīts, kura bilde ir no kura punkta. Un visubeidzot - rogainings notiek pāru sacensību veidā, bet pāri tiek izlozēti.


Starta un finiša vietu atradām kaimiņos - Āgenskalna apkaimes vienā no feinākamajiem lokāliem "Vinilbārs", kas kļuva par neoficiālo Zasulauka rogaininga atbalstītāju (neoficiālo, jo arī pats rogainings nebija nekāds oficiālais), kur tad arī notika pulcēšanās startam. Kopā savācās 23 dalībnieki, kurus iedalījām 11 komandās. Par pasākuma starptautisko rezonansi bija parūpējusies Anita, kas sagādāja dalībnieku vidū divas tūristes - vienu no Kolumbijas un otru no Austrālijas. Proti, par tiem kontinentiem nav melots. Nu, un tad nu palaidām šos distancē.


Sēdējām ar Marinu Vinilbārā un domājām - kā nu būs, cik daudz punktus dalībnieki paspēs sev atvēlētajās divās stundās atrast. Attālumi it kā nebija lieli, bet punktu tomēr daudz - vesels 41. Un karte - nu ļooooti sena, kā nekā posmam starp Bolderājas un Tukuma dzelzceļiem tā vispār nebija iezīmēta. Mana prognoze bija, ka uzvarētāji paspēs apmeklēt 30 punktus. Zemu es vērtēju dalībniekus, ļoti zemu!

Pirmā komanda finišā ieradās 13 minūtes pirms kontrollaika beigām. Pirmā reakcija no mūsu puses - vai zināt, ka jums vēl ir laiks? Pirmā reakcija no viņējās - jā, bet kālab lai tas mūs satrauktu? Skatoties viņu bildes, viss nostājās savās vietās - šie pabijuši visos punktos!

Pamazām ieradās arī pārējās komandas, turklāt visas - atvēlētā laika robežās. Un - ar teicamiem rezultātiem.

Tātad, par rezultātiem: cīņa bija spraiga. Ceturto un trešo vietu šķīra tikai viena minūte pie vienāda punktu skaita (40 no 41). Ceturtie - starptautiskais kolektīvs "FC Skonto" Ginta un austrālietes Ērikas sastāvā. Trešie - "Rīgas 2.humanitārā suņu skola", kuru pārstāvēja Raimonds, Pēteris un suns Remis (interesantā kārtā izloze salika kopā šos divus kungus, kas kopā arī ieradās uz startu, plus vēl ielozēja komandai ar suni nosaukumā tieši "suņu skolu").

Otrajā vietā - ar perfektu 41 punkta rezultātu Daiga un Raitis jeb "Leitnanta Lipmana bērni". Daiga gan esot apgalvojusi, ka viņa, atšķirībā no viņas vīra Viļņa, galīgi neesot skrējēja, bet rezultāti liecina par ko citu (nez, vai šādā pasākumā būtu izceļams, ka viņiem ir pirmā vieta MIX grupā?). Un visubeidzot uzvarētāji un simbolisko Zasulauka atslēgu ieguvēji - komanda "Gārņu ielas republika" ar tās goda pilsoņiem Arni un Bindonu.

Paldies dalībniekiem! Paldies Vinilbāram! Paldies Marinai! Paldies Rīgas diženākajai apkaimei Zasulaukam par mūsu nodrošināšanu ar apskates vērtām vietām!


Nobeigumā dalībnieku saraksts:

 • Gārņu ielas republika

 • FC Skonto

 • Leitnanta Lipmana bērni

 • Poligrāfiķu klubiņš

 • Rīgas 2.humanitārā suņu skola

 • Pupi un alus

 • Kotletes un mušas

 • Vēderdejas kursi

 • Bez Hektora Nē!

 • Glutēna bruņinieki

 • Jehovas liecinieku liecinieki