Islande (2012)

No visiem ceļojumiem, ar kuriem sanāca tā, ka aprakstu nerakstīju es (un kuriem tagad tapināt aprakstus būtu gaužām dīvaini - rekonstruēt notikumus no pirmās laulības laikiem šķiet absolūti neparezi, ieskaitot detaļu, ka uz visu ko sanāktu skatīties ar pārāk lielu zināšanu bagāžu, tas nevarētu sanākt labs apraksts), ceļojums uz Islandi ir vienīgais, par kuru man ir patiešām žēl, ka kvalitatīva sava apraksta man šim braucienam nav un nebūs, jo Islande tomēr ir īpaša vieta un brauciens uz turieni ir notikumiem bagātāks nekā, piemēram, nedēļas nogale Oslo. Bet - kā ir tā, ir, tālab jāpiemin vienīgi būtiskākās detaļas.

Lidojums uz Reikjaviku notika no Varšavas. Varšavā bija Coldplay koncerts, kurš sākotnēji arī kļuva par ieganstu ceļojumam un kam vēlāk pieauga klāt Islande. Lai būtu interesantāk, lētāks atpakaļ lidojums bija uz Berlīni, nevis Varšavu, tālab atceļā vajadzēja ar ridesharing palīdzību nokļūt Varšavā (pa nakti), bija itin aizraujošs brauciens ar poļu šoferi pie stūres. Varšavā nakšņošana pie mana kaučsērfinga paziņas Kžištofa, kurš uz Islandes vizītes laiku mašīnai bija atradis drošu dzīvesvietu klosterī. Pašā Islandē bāzes stacija bija Reikjavika, kurā tika nodzīvotas visas dienas pie Airbnb spāņa, kurš uz Islandi bija pārcēlies, jo Spānijā viņam krita uz nerviem, ka nekas nenotiek laikā (pats gan viņš šķita esam tieši tāds cilvēks, kura dzīvē nekas nenotiek laikā). No Reikjavikas pirmajās dienās veicām autobusa ekskursijas uz populāriem tūrisma objektiem (jāatzīst, Islandē man šķiet, ka tas ir itin ok objektu apmeklēšanas variants), bet tad uz dažām dienām bija noīrēts mazais Jimmy apvidnieks, jo bez 4x4 Islandē tu vari braukt tikai pa šoseju pa valsts perimetru, bet nekur iekšā. Fantastiski skati, grandioza daba, noteikti vajadzēs tur kādreiz atgriezties (bet ne ar tādiem bērniem, kas var noiet maksimums pāris kilometrus).

Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande Islande