1910

Šajā gadā trīs tobrīd aktīvo futbola klubu: Union, Kaiserwald un BFC pārstāvji dibināja Rīgas Futbola līgu, pirmo futbola organizāciju Latvijā. Tās valdē bija: pirmais priekšsēdētājs - Valdemārs Laumans (Union), otrais priekšsēdētājs - Tailers (BFC), pirmais sekretārs - Kārlis Verkentīns (Kaiserwald), otrais sekretārs - Jakobsons (Union), mantzinis - Porters (BFC). Goda prezidents: G. F. Hatons - Holls.

Kaiserwald jaunieši 1910 Kaiserwald jauniešu komanda 1910. gadā

Rīgas meistarsacīkstes pirmo reizi risinājās kā divu riņķu turnīrs (beidzot bija vismaz trīs komandas, lai tāds būtu iespējams). Notika arī pirmais skandāls Latvijas futbolā: pirmajā trīs spēlēs divas uzvaras ieguvusī un vienreiz spēlējusī neizšķirti BFC komanda, kura vairs nebija aizsniedzama konkurentiem, vēlējās atteikties no pēdējās spēles pret Kaiserwald, taču Kaiserwald un Union tam nepiekrita, BFC paziņoja par izstāšanos no Rīgas Futbola līgas, kā rezultātā meistara titulu un Agtes kausu piešķīra Union komandai. Tikām Kaiserwald uzvarēja jauniešu komandu turnīrā. Sezonas beigās vēlēšanos pievienoties līgai izteica Āgenskalna sporta un vingrošanas biedrība. Parādījās arī pirmās ziņas par futbolu ārpus Rīgas, tai skaitā Liepājā un Jelgavā.

Rīgas meistarsacīkstes

Union Kaiserwald BFC Vārti Punkti Vieta
Union 4:1 2:3 7:5 4 1
Kaiserwald 1:1 0:3 2:8 3 2
BFC 0:0 - 6:2 - 3

BFC no turnīra izstājās, tāpēc tāi ieskaitīta pēdējā vieta.

Union sastāvs: Kuivs, Ferijs Fārnasts, Laumans, Jakobsons, Holls, Štrauhs, Jakobsons II, Potemkins, Helds, Snaidovskis, Štrauss.

Jubilejas (Rīgas) kauss

Kausu dāvāja Rīgas dome par godu 200 gadu jubilejai Pētera Pirmā uzvarai Rīgas kaujā pret zviedriem. Par kausu cīnījās Union un BFC (kas nespēlēja optimālajā sastāvā), ar 1:0 uzvarēja Union, vienīgos vārtus guva Suvorovs. Atbilstoši Rigasche Zeitung sniegtajam spēles aprakstam, vārtu guvums bija no aizmugures stāvokļa, kā dēļ britu vārtsargs nebija pat mēģinājis bumbu apturēt, tomēr tiesnesis vārtus atzinis par pareizi gūtiem.

Union sastāvs: Kuivs, Laumans, Farnasts, Snaidovskis, Holls, Jakobsons I, Herberts Baumanis, Helds, Strungss, Suvorovs, Potemkins