Autovadītāji

Latvijas profesionālo autovadītāju apvienības futbola komanda izveidota 1935.gadā, kad tā debitēja Rīgas meistarības 2.līgā, kur tā jau pirmajā piegājienā izcīnīja otro vietu, nopelnot tiesības pāriet uz pirmo līgu. Līmeni augstāk gan komandai tik labi negāja, sezonas gaitā tā spēja vien divas reizes nospēlēt neizšķirti, kas nozīmēja pāreju līmeni zemāk, taču neilgi pirms sezonas beigām Autovadītāji savu komandu no turnīra vispār atsauca, līdz ar to visi viņu rezultāti tika anulēti. Nākamo gadu viņi atkal aizvadīja 2.līgā, taču vairs ne tik veiksmīgi kā savā pirmajā piegājienā - 12 komandu konkurencē augstāk par 10.vietu aizsniegties neizdevās. Arī Latvijas kausā viņu gaitas beidzās jau pirmajā kārtā - ar zaudējumu pret Daugavpils Harfa.

1938.gada janvārī presē tika izziņots, ka autovadītāju futbolistus turpmāk trenēs slavenais Latvijas izlases futbolists Alberts Šeibelis, taču nav zināms, vai viņš reāli kādus treniņus ar komandu aizvadīja, jo pēdējā pieejamā informācija par Latvijas Profesionālās Autovadītāju apvienības futbola komandu ir tāda, ka martā tā savu dalību no vēl nesākušās meistarības atsauca.

Identificēti Autovadītāju spēlētāji (1936.gada komandas sastāvs): Salmiņš - Truskovskis, Zirnis, Andersons, Štāss - Leonovs, Nass, Čariņš, J.Krauklis - Dreifogels, Hofmans, Kirilovs, Gailītis, Džonsons, Pētersons, Bajārs.


Izmantotie avoti