Daugavpils LSB

Latvijas Sporta biedrības Daugavpils nodaļa dibināta 1926. gada nogalē. Ilgstoši nebija viena no spēcīgākajām komandām reģionā par spīti sava laukuma klātbūtnei un lielam reģistrēto sportistu skaitam. Futbola komanda lielākos pānākumus guva trīsdesmito gadu vidū, neilgi pēc tā, kad bija uz kādu brīdi pajukusi. Pēc 1933. gada Latgales meistarsacīkšu sezonas, kurā LSB ieņēma astoto, pēdējo vietu, gandrīz viss LSB pirmās komandas sastāvs pievienojās jaunajai Daugavpils APSK komandai. Tā rezultātā LSB savu komandu likvidēja, taču visā drīzumā atjaunoja, un tajā piereģistrējās citas likvidētas komandas - Daugavpils DzKVB - futbolisti. 1935. gadā LSB kļuva par Latgales meistarsacīkšu uzvarētāju, kvalificējās pārspēlēm par A klases meistara godu un vietu Latvijas Virslīgā. Sacensībā ar Cēsu APSK gan nācās samierināties ar zaudējumu 0:2. Tāpat LSB cienīgi sevi apliecināja Latvijas Olimpiādē, kur tā spēlēja neizšķirti 1:1 ar Rīgas LSB, bija nepieciešama pārspēle, uz kuru Daugavpils futbolistiem gan neizdevās ierasties.

1936. gadā Daugavpilī viesojās ungāru studentu izlase - iepriekšējā gada Vispasaules studentu spēļu uzvarētāja. Sacensībā ar to Daugavpils LSB nācās piedzīvot zaudējumu ar 1:6, tomēr vietējie sporta cienītāji (kuri spēli bija apmeklējuši ļoti plašā skaitā) ar savas komandas sniegumu un rezultātu bija apmierināt.

LSB sastāvs spēlē pret ungāriem: Kaļistratovs, Kaņeps, Veispals, Pļešunovs, St. Kuzņecovs, Pētersons, Mundums, G. Kuzņecovs, Indus, Dorofejevs, Fiļimonovs

1938. gadā Latgales apgabala futbola savienība apbalvoja ievērojamākos reģiona aktīvos futbolistus, LSB rindās izcelti tika: vārtsargs M. Kaļistratovs, Induss, R. Timšans, M. Makaruha. LAFS 10 gadu jubilejas turnīra uzvarētāji.

1939. gada Latvijas kausa izcīņā pārvarēja divas kārtas, nopelnot satikšanos ar titulēto RFK, kurai LSB zaudēja ar 1:7.

Komanda likvidēta 1940. gadā pēc Latvijas okupācijas. Bijušais Daugavpils LSB spēlētājs Ēriks Vucēns vācu okupācijas gados spēlēja Rīgas komandās: RFK, Daugavieši, Vairogs.

Spēlētāji ar biogrāfijām

SpēlētājsGadi komandā
Georgijs Cibuljevs1937–1939
Ēriks Vucēns1939