PT Sports

Pasta-Telegrāfa darbinieku sporta organizācija izveidota 1930.gada 20.novembrī. Futbola komanda vairākus gadus ar labiem panākumiem spēlēja Valsts un pašvaldības darbinieku (ierēdņu) futbola turnīrā, kur varēja piedalīties arī sportisti, kas valsts meistarsacīkstēs piedalījās citu biedrību komandās, tai skaitā labi zināmi futbolisti ar Virslīgas pieredzi kā Aleksandrs Ābrams, Roberts Pakalns, Kārlis Pakalns, Roberts Bluķis, Augusts Ozols, Rozenbahs, Vende, Štūls.

PT Sports PT Sporta komanda 1933. gada rudens zibensturnīrā. No kreisās: instruktors Semaško, Kārlis Pakalns, Ozols, Kurmīts, Arvīds Vende, Štūls, Rozenbahs, Aleksandrs Ābrāms, Rampe, Šteinbergs, Roberts Pakalns, Jānis Zakss

Taču 1936.gada rudenī ierēdņu turnīrs tika likvidēts un, lai saglabātu futbola komandu, PT Sports iestājās Rīgas Apgabala futbola savienībā un pieteicās Rīgas meistarsacīkšu otrajā līgā. Ambīcijas komandai bija augstas, tā plānoja iesaistīties cīņā par pirmo vietu, piesaistīja par komandas treneri Latvijas izlases futbolistu Robertu Pakalnu, bet nekas dižs no plāniem nesanāca. Treniņus sportisti apmeklēja neregulāri, reizēm tajos ieradās 2-3 futbolisti, visai drīz Pakalns no tās trenēšanas atteicās. Pat uz līgas spēlēm PT Sportam bieži neizdevās sapulcēt 11 spēlētāju sastāvu, likumsakarīgi rezultāti arī nebija sevišķi labi. Galvenā problēma - šajā līmenī komandā varēja spēlēt tikai citas biedrības nepārstāvoši futbolisti, un PT Sporta pieticīgā budžeta komanda nespēja savā sastāvā dabūt labākos pasta un telegrāfa dienesta darbiniekus. Līdz ar to cerētās cīņas par uzvaru turnīrā vietā PT Sporta futbolisti samierinājās ar 10. vietu 13 komandu konkurencē. Par smagu sakāvi izvērtās arī dalība Latvijas kausā, kura ietvaros PT Sports ar 1-7 zaudēja Staicelē.

Komandas sastāvā 1937.gadā spēlēja šādi futbolisti: Vārtsargi Martinsons, Lelips; laukuma spēlētāji: V.Ieviņš, A.Ķibilds, P.Kalvītis, O.Siliņš, A.Skujiņš, A.Veinbergs, V.Repša, A.Šulcs, Pampe, Ružs, Kukne.

Pēc nesekmīgās sezonas PT Sporta vadība izlēma, ka turpināt uzturēt futbola komandu, kas prasīja lielus finansiālus ieguldījumus (un neguva sevišķu atbalstu pašu sportistu vidū), nebija racionāli, un pēc vienas sezonas dalība RAFS tika atsaukta.


Izmantotie avoti

Spēlētāji ar biogrāfijām

SpēlētājsGadi komandā
Osvalds Siliņš1935–1937