Aleksandrs Kudrašovs

Aleksandrs Kudrašovs

Aleksandrs Kudrašovs

Personas dati
1919-12-20
Rīga
Pārstāvētie klubi
SezonasKlubs
1938-1940Rīgas Wanderer
1941Spartaks
1942-1944Rīgas Wanderer

Uzbrucējs. Ātrs, kustīgs, ļoti izturīgs. Bija Latvijas izlases kandidāts, kara laikā spēlēja Rīgas izlasē.

Sporta gaitas sāka RV jaunatnes līgā 1936. gadā. Jau 1938. gadā spēlēja Virslīgas komandā, 1939./40. gada sezonā piedalījās visās Virslīgas spēlēs. Baigajā gadā spēlēja Spartakā (uz RV bāzes veidota komanda), bet vācu okupācijas laikā - atkal RV.

Pēc kara spēlēja Oldenburgas nometnes futbola komandā, Latvijas vāciešu izlasē. Spēlēja vietējā komandā Zviedrijā. Pēc ieceļošanas Kanādā ilgus gadus Toronto DV komandas kapteinis, spēlēja Amerikas latviešu izlasē. Pēc aktīvo sporta gaitu beigšanas trenēja latviešu futbola komandu, piedalījās Baltiešu olimpiādes un Zvaigžņu spēļu organizēšanā Toronto un Austrālijā.

Biogrāfija

Dzimis Rīgā, mācījies Rīgas Valsts tehnikumā. Pēc tehnikuma beigšanas iesaukts Latviešu leģionā, kara beigās nonāca Vācijā, Oldenburgas DP nometnē. 1947. gadā aizbrauca uz Zviedriju. 1951. gadā ar dzīvesbiedri Elzu no Zviedrijas izceļoja uz Kanādu, apmetās uz dzīvi Bramptonā, strādāja vietējā rūpniecībā. Bija aktīvs Toronto Daugavas vanagu organizācijas biedrs. Dēls Juris Kudrašovs - hokejists, pirmais NHL draftētais latvietis. Talantīgs futbolists bija arī Aleksandra brālis Oļegs, Latvijā abi brāļi vienmēr spēlēja vienā komandā.


Izmantotie avoti