Voldemārs Lerhs

Voldemārs Lerhs

Voldemārs Lerhs

Personas dati
1918-10-12
Harkiva, Ukraina
2002-08-17
ASV
Pārstāvētie klubi
SezonasKlubs
1938Universitātes sports

Futbols nebija V. Lerha prioritārais sporta veids. Universitātes Sporta Virslīgas komandā pie spēlēšanas tika tikai tāpēc, ka 1938. gadā pirmā komanda bija faktiski izjukusi un tajā tika iesaistīti visdažādākie rezervisti.

Citos sporta veidos

Ievērojams basketbolists, volejbolists un handbola spēlētājs. Basketbolā 1943. gadā tika iedalīts Latvijas izlases vienibā, kas brauca uz Berlīni, lai sacenstos ar Berlīnes sastādīto komandu un Berlīnes sporta klubu. Pēc Otrā pasaules kara spēlēja latviešu komandā Vircburgā.

Rokasbumbā Voldim lielākais panākums bija 1942. gadā, kad pirmo reizi US vienība izcīnīja okupētās Latvijas meistarnosaukumu.

Volejbolā Voldim studentu korporācijas Fraternitas Livonica vienības sastāvā kļuva par korporāciju meistaru.

Turpināja ar sportu nodarboties arī pēc izceļošanas uz ASV, kur izcīnīja otro vietu Pirmajās ASV latviešu meistarsacīkstēs Mineapolē Indianapoles LBSK volejbola vienības sastāvā. Latviešu volejbola komandas sastāvā izcīnīja otro vietu Indiānas štata meistarsacīkstēs.

Biogrāfija

Pilnā vārdā Voldemārs Lerhs - Urdzevičs. Dzimis Harkivā, Ukrainā skolotāja Georga Kārļa Lerha un viņa sievas Emmas (dz. Sēja) ģimenē. Beidza Rīgā pamatskolu, pēc tam Rīgas pilsētas 1. vidusskolu. 1936. gada rudeni viņš iestājās Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Bija precējies, sieva Ilga, dēli Māris (?-1962) un Valdis.


Izmantotie avoti