Otrajā daļā uzbruka kloni

Atsēdies uz grīdas un aizver acis. Pasaule ap tevi sarausies vienā vienīgā punktā, un tu varēsi aplūkot to visu vienotu. Vairs nebūs svarīgi, ka Ņujorkā vēl ir tikai pusdienlaiks, bet Katmandu iedzīvotāji ja sen aizgājuši gulēt. Ar vienu niecīgu rokas kustību tu varēsi noslaucīt Zemeslodi no tās atrašanās vietu. Tu varēsi to aizpūst projām tik tālu, ka tā nekad vairs neatgriezīsies un nevarēs tevi traucēt ar savu klātbūtni. Ikviena tava vēlme kļūs par dzelžainu pavēli, kuru izpildīs ar pūkainu juteklību, neradot tev pat ne mazāko nojautu, ka tā sagādājusi grūtības. Nevienam pat prātā nenāks tev runāt pretī, tev nevajadzēs tirgū kaulēties ar pārdevēju. Tavas acis ikviens atzīs par visskaistākajām. Tev būs slaidākās kājas un glītākie gurni. Tu būsi inteliģences paraugs un Visuma mērs. Tevi gribēs novietot Parīzē metra etalona vietā, jo tu būsi etalons it visam.

2

Manu miegu iztraucēja negaidīta urbja skaņa. Biju iemidzis, skatoties televizoru. Man tā nemaz bieži negadījās. Pa nakti izgulēties nebija sanācis, darīšanas, laikam tā būtu jāsaka. Es biju skatījies jaunākās ziņas, kad diezgan negaidīti nomods mani bija atstājis vienu, proti, aizmigušu. Tagad bija sācies kārtējais seriāls. Dons Hernando nupat bija pieķēris Lusilu kopā ar Kamillu vārām tēju Donam Amarillo, kurš bija precējies ar Hermīni, taču ikviens zināja, ka patiesībā Dona Amarillo tēvs bija vecais Esperagors, cilvēks ar koka seju, skopā Fernando Klementa galvenais ienaidnieks. Es šo seriālu neskatījos sevišķi bieži, tā parasti vienkārši sanāca, ka tajā laikā, kad to rādīja, man nebija nekā prātīga, ko darīt. Turklāt tas nemaz nebija tāds vienkāršs seriāls, kuru parasti sauc par ziepju operu, šajā seriālā visas emocijas bija īstas, tur nebija neviena uzspēlēta skata. Brīžiem man pat šķita, ka Dons Hernando nav vis izdomāts personāžs, bet gan gluži reāls cilvēks, kuru es lieliski pazinu.

Televizors atradās pārāk tālu no manas gultas, es gandrīz nevarēju salasīt subtitrus. Par laimi turpat blakām atradās gliemežvāka formas bļoda, kurā man mētājās teātra binoklis. Tas bija viens no maniem daudzajiem ieradumiem, ka es mēdzu skatīties televīziju ar binokļa palīdzību. Iespējams, tas nebija sevišķi veselīgi, taču man bija slinkums pārvietot sevi vai vēl jo vairāk televizoru. Es jau būtu varējis šo seriālu arī klausīties vien, tik ļoti jau man Dons Hernando nepatika, taču urbis klausīšanos darīja gluži neiespējamu. Droši vien tas atkal bija kaimiņš no augšējā stāva. Remonts viņa dzīvokli ilga jau kādus septiņus gadus, un viņš ne vien reiz vien bija maksājis soda naudu par miera traucēšanu, taču tas šo cilvēku nevarēja apstādināt. Viņš bija sava veida entuziasts, cik ļoti lai arī tas neapgrūtinātu visus mūs, viņš tomēr bija pelnījis zināmu respektu.

Es izslēdzu televizoru un aizgāju uz virtuvi, lai apskatītos, cik bija pulkstenis. Nebija jau tā, ka tas mani tik ļoti interesētu, vienkārši kārtības labad bija derīgi zināt, vai man bija daudz laika, vai arī tas bija sācis strauji aptrūkties.

3

Džedam rokās bija nupat nopirktais kabatas nazis. Tas bija izmaksājis precīzi septiņus latus un divpadsmit santīmus. Džeds gribēja, lai visi zinātu, cik lielisks bija viņa nazis. Tā kā nekas gudrāks viņam prātā nenāca, Džeds iesēdās septītā numura autobusā un sāka graizīt sēdekļus. Tā bija darījuši arī vairāki viņa draugi, tāpēc Džeds jutās gluži pareizi. Viņš vairs nebija tas vārgais puišelis, kuru svētdienās iekaustīja katrs, kuram radās šāda vēlme. Džedam radās pret sevi iekšēja cieņa. Viņu vairs neuztrauca tas, ka viņam nebija ādas jakas un ka Estere bija Fernando, nevis viņa draudzene. Tagad viņam bija ierocis, un Fernando viņu vajadzēja cienīt. Kas par to, ka viņa tēvs Dons Hernando bija ietekmīgs cilvēks, ja viņam nebija naža.

Sirds dziļumos gan Džeds nemaz tāds nebija, viņš vienkārši bija nonācis sliktā kompānijā, tā domāja Džeds pats. Viņu no autobusa izsvieda laukā, cik aktīvi lai arī viņš nebūtu vicinājies ar nazi, tas neatstāja vajadzīgo iespaidu, kaut kā Džedam pietrūka, kaut kā tāda, ka citiem bija, bet viņam nē. Ja tikai viņš būtu mācējis spēlēt elektrisko ģitāru un dziedātu panku grupā, tad par viņu neviens nesmietos. Bet Džeds labprātāk izvilka no vienas kabatas sapelējušu baltmaizes garozu un nokoda no tās gabalu, bet otrā kabatā viņš atrada saņurcītu lapiņu, kuru viņš pats bija aprakstījis kādā dienā, kad pasaule likās vēl melnāka nekā iepriekš.

I may haven&t seen

Your Spanish eyes

I may not know

How long is your hair

Your look is strange

To my loving eyes

But still I know

What they love

There&s much more

That can&t be seen

Through binoculars

Or microscope

The things that

Only hearts can see

They may be different

Or even obscene

Still it&s true

What they say

That it&s your way

To believe or not

That I know you

Better than anyone ever before in this bloody world has had a chance to get a grip over you so still and harmless passing out on the floor

4

С каждым днем все дальше в прошлое опускалась та самая суббота, когда Джед купил новый двухколесный велосипед. Он считал, что это было лучшим способом для кадрежа красивых девушек. По крайней мере такой тактикой всегда пользовался Горд, а он то знал, что он делал. Если бы Горд не был таким жадным, он бы возможно поделился и с Джед, но так он не делал, так как считал себя неким африканским гуру, хотя на самом то деле Горд был лишь выходцем из мелкой Мексиканской деревушки, где его отец работал садовником у Дона Гернандо.

Велосипед Джеду пока не помогал. А он же специально приобрел самую красивую модель, которая стоила бешеных денег. В чем же было дело? Велосипед Джеда имел все необходимые атрибуты, чтобы его можно было считать воистину прекрасным. Колокольчик и корзинка, ярко красная окраска - все было у велосипеда, но что-то как-то не клеилось. У Горда все получалось на ура, а Джед все ездил в одиночку. Что он только не испробовал - и носил большие фиолетовые солнечные очки и курил самые толстые папиросы, а девушки все шли мимо него.

Однажды Джед решил спросить у Горда, в чем же был его секрет. Не уж то Джед был настолько невыразительным человеком, что ни одна девушка не хотела узнать его хоть чуточку ближе? Да, правда была в том, что он был застенчивый и не мог никак предпринять первый шаг, но разве в этом была такая большая проблема? Он же не жил в такие темные времена, когда мужчина брал свою будущую супругу за волосы и волок в пещеру. Джеду бы лучше подошел противоположный случай, но никто ему выбора не предлагал. Вот и оставалось ему только с серьезным выражением лица ходить вокруг и изображать думанье, хотя на самом деле он просто рыдал без слез и без звука.

0

Un tikai tad viņš atjēdzās, ka stāsts nebija sācis rakstīties, bet burti bija izlijuši uz grīdas, kamēr viņš bija peļķē mazgājis netīrās zeķes. Viņš aizkūpināja cigareti un iemeta papīra lapu atvilknē pie citām.