Animal Kingdom
film — Australia — 2010

8.0
Filmas galvenajam varonim Džejam nav īpaši paveicies ar rada gabaliem - viņa mammas radinieki ir tik briesmīgi, ka pat mamma, būdama heroīna lietotāja, vienmēr centusies Džeju pasargāt no pazīšanās ar viņas brāļiem. Kad mammai gadās pārdozēt, tad Džejam tomēr nākas pārvākties dzīvot pie vecmammas un iepazīt arī savus trīs jautros onkuļus.
Visa ģimene ir viena kārtīga bandītu apvienība. Biedējošākais no trim onkuļiem ir ar iesauku Poups - viņu šobrīd aktīvi meklē vietējā kriminālpolicija - Poupa specializācija ir laupīšana. Vidējais brālis Kreigs nodarbojas ar narkotiku tirdzniecību, un viņš arī pats pastāvīgi lieto dažādus tonizējošus līdzekļus. Tikām jaunākais - Darens - nav apveltīts ar sevišķu personību un klausa vecākajiem brāļiem.
Lielākā jautrība sākas tad, kad policija nošauj Poupa "darījumu partneri" (kurš, ja kas, ir simpātiskāks par visiem trim brāļiem) un Poups izlemj, ka draugu nepieciešams atriebt, nogalinot pārīti policistu. Arī Džejs tiek iesaistīts operācijā, kuras rezultātā brāļi kļūst policijai īpaši interesanti, un Džejam agrāk vai vēlāk būs jāpieņem lēmums, kurā pusē viņš grib palikt.
Sākotnēji filma šķita šausmīgi lēna, neticami lēna filmai par bandītiem, un nekas tajā nenotika. Pēc tam gan sāka notikt, un arī mans skatījums pret šo filmu mainījās (uz labo pusi). Mans viedoklis, ka galvenais varonis savā būtībā visai maz atšķīrās no amēbas - tikai daļēji klātesošs, absolūti emocionāli notrulināts - gan nav mainījies. Taču arī pārējie filmas varoņi nav diži labāki, kas varbūt pat ir ok - jo šai filmai nekādi nevari pārmest ne to, ka tā bandītus darītu simpātiskus, ne viņus īpaši demonizētu, būtībā filmā vienkārši tiek parādīts - tādi viņi ir, nesniedzot sevišķu vērtējumu. Vispār jāsaka - jo vairāk filma tuvojās beigām, jo labāk tā man patika - tiešām laba filma, lai arī ne izcili jautra.
Ja kas - interesanti, ka tā balstīta uz reāliem notikumiem par kādu "leģendāru" Austrālijas bandītu ģimeni, kuras centrālā persona ir ģimenes māte.
2013-07-24
comments powered by Disqus