Sequel to the Prequel

Babyshambles līderis Pīts Dohertijs ir pārsteidzošs mūziķis, galvenokārt pārsteidzošs ar to, ka viņš pievīla savus uzticamos fanus (tādus kā Uldis Rudaks) un pamanījās nepierakstīties "klubā 27", proti, ar visām savām jautrajām narkomāna izdarībām ir joprojām "alive and kicking" 34 gadu vecumā.
Nez, vai vārdam "prequel" pastāv pieklājīgs latviskojums? "Sequel" neapšaubāmi ir turpinājums un nevis "sīkvels", bet kā ir ar "prequel"? Priekšdaļa? Priekšotne? Labi, nav svarīgi. Šī albuma nosaukums droši vien būtu latviskojams kā "Iepriekšējā albuma turpinājums" jeb "Šis albums".
Jaunu alus šķirni Babyshambles ar šo ierakstu neizgudro - tas pats garāžroks, kurš indī pasaulē atgriezās jau vismaz pirms 15 gadiem, bet šādas mūzikas priekšrocība ir tajā, ka man tā patīk, līdz ar to sevišķi neuztraucos par neko. Reizēm tas ir vairāk pancisks Sex Pistols manierē (Fireman), reizēm drusku depresīvāks The Smiths gaumē (Nothing Comes to Nothing), reizēm tipiski The Strokes stilā (Maybelline), reizēm ar izteiktu retro piesitienu (tituldziesma), reizēm jūtamas regeja notis ("Dr. No"). Nē, ja tā padomā - tas nav gluži tipisks garāžroka ieraksts, bet gan visai daudzveidīgs un vienkārši foršs. Dohertijs tomēr ir baigais čalis!
2013-09-18
8.5
comments powered by Disqus