Be with Me
film — Singapore — 2005

7.0
Līdzīgi kā Irāka, arī Singapūra neiekļuva 100 pirmo valstu sarakstā, kuru filmas noskatījos, kas apliecina - pasaulē ir vairāk kā 100 valstu, kurās taisa filmas, kuras ir iespējams dabūt noskatīties arī mūsu pusē.
"Be with Me" gan ir tāda filma, kas Singapūrai sagādāja savu tiesu raižu - tai tika atteikta dalība Oskaru pasākumā, jo filmā pārāk daudz tiek runāts angliski (lai gan patiesībā tajā dialogu ir visai maz) un domājams tā Singapūrā sacēla savu devu skandālu kā pirmā filma, kurā tiek rādīta mīlestība starp divām sievietēm. Nē, ne gluži skarbi atklātā veidā, pat tāda tur figurē. Vispār gan filmā ir visai daudz varoņu, kuri nav visi savstarpēji saistīti. Tur ir kāda sieviete, kura ir akla un kurla un vienlaikus ir apguvusi angļu valodu un spēj komunicēt ar ārpasauli. Ja kas, šo sievieti atveido viņa pati - Theresa Poh Lin Chan - kura tiešām ir kurla un akla un ir dzīvē sasniegusi tik daudz, ka tas pat īsti nešķiet iespējams. Ja kas - realitātes piegarša šai filmai noteikti dod pāris bonusa punktus. Tāpat šeit ir stāsts par divām pusaugu meitenēm, kas viena otrā iemīlas. Un par apsargu, kurš iemīlas skaistā viņa sargājamajā mājā dzīvojošā sievietē, bet viņš visai labi apzinās, ka pats viņš ir tāds, kāds nu ir.
Būtu pārspīlējums nosaukt šo filmu par ātru un/vai jautru. Kā jau teicu, dialogu te ir maz, daudz ir Theresa Poh Lin Chan biogrāfijas atstāstījuma - un tā ir pietiekami iespaidīga, lai to būtu vērts filmā iekļaut. Citādi - Āzijas lēnā kino tipisks piemērs, ne labāks, ne sliktāks par daudzām citām filmām. Pareizā noskaņojumā var skatīties.
2013-07-08
comments powered by Disqus