Dear Catastrophe Waitress
music — UK — 2003

8.5
Savulaik man "Belle and Sebastian" asociējās ar "Sin with Sebastian". Interesanti, ka šī skotu grupa patiešām radās jau pēc tam, kad vācu Sebastians bija aicinājis tevi gulēt ar viņu. Bet mūzikas ziņā nekādas dižās līdzības starp šiem izpildītājiem nav. Turklāt B&S nosaukums ir nācis no sešdesmito gadu franču bērnu grāmatas par puiku un viņa suni, grēkošana līdz ar to šeit galīgi nebūs tēmā.
Šis ir laikam pirmais Skaistules un Sebastiāna veikums, ko esmu noklausījies pilnā garumā, bet šaubu nav - tas nebūs pēdējais, jo šī grupa ir neapšaubāmi jauka. Un, kā jau tas piedienās mūsdienu sajātajā popmūzikas pasaulē, par spīti kritiķu daudziem slavas vārdiem "Belle and Sebastian" komerciālie panākumi ir visai nekādi. Lai gan no otras puses - tā jau ir bijis arī senāk, piem., "Big Star" arī septiņdesmitajos gados piemeklēja līdzīgs liktenis.
Ja man vajadzētu salīdzināt "Belle and Sebastian" ar kādu citu mūsdienu popmūzikas ansambli, droši vien pirmais prātā nāk "The Magnetic Fields", taču B&S ir savās izpausmēs ir vienkāršāki un mazāk ironiski. Lai gan arī viņu dziesmu tematika visai labi sasaucas ar manis daudz klausīto "69 Love Songs" - te ir gan dziesma par dzeguzi, gan stāsts par skolas transvestītu. Un, protams, specifiskas dziesmas par mīlestību. Man laikam visvairāk pie sirds iet ieraksta tituldziesma, bet arī abi tā singli ir spēcīgi, jo īpaši dzeguzes dziesma:

Patīk man šī ieraksta atmosfēra, un šobrīd ir radusies sajūta, ka vajadzētu pacensties noķert "Belle & Sebastian" kādā festivālā. Varbūt sanāks.
2014-02-12
comments powered by Disqus