Songs We Should Have Written
music — USA — 2004

6.5
Par tādu grupu kā "Firewater" uzzināju pirms vairākiem gadiem, kad nejauši pa Radio Naba dzirdēju viņu dziesmu "The Man on the Burning Tightrope". Neatceros, cik ļoti man toreiz patika viņu tāda pat nosaukuma albums, bet šodien kaut kā sanāca, ka noklausījos citu viņu ierakstu - koverkompozīciju apkopojumu ar nosaukumu "Dziesmas, kuras mēs būtu gribējuši uzrakstīt".
Par vienu šaubu nav - te tiešām ir daudz tādu dziesmu, kurām tikai retais nevēlētos būt par autoru, kā izcili šādu kompozīciju piemēri būtu minami "Folsum Prison Blues" (Džonijs Kešs), "Paint in Black" (Rolling Stones), "Hey Bulldog" (Bītli), "I often dream of trains" (patiesībā šī Robina Hičkoka dziesma varbūt nav tik izcila kā citas šeit uzskaitītās, bet kurš gan nesapņo par vilcieniem?).
Ja par materiāla kvalitāti šaubu nav, tad jautājums ir - ko "Firewater" var šīm dziesmām dot klāt pie tā, kas tām jau ir? Kāda ir vērtība tam, ka viņi ieraksta savu variāciju par "Paint it Black" ar sitāras skaņām, kas liek vairāk domāt par "Norwegian Wood", turklāt vēl padarot to itin līdzīgu tipiskam koledžrokam? Kas ir viņu dotā vērtība "Folsum Prison", ja neskaita vilciena riteņu klaudzinošā bungu pamatne? Un jāatzīst, ka man nav ne mazākās skaidrības, kāda tad ir šī ieraksta doma. Oriģināli nāk no dažādiem avotiem, kuru vidū ir gan korporatīvie dziesmu autori Leibers un Stollers, vislabāk zināmi par materiāla rakstīšanu Elvisam, gan personības kā Toms Veitss, turklāt ar visu materiāla daudzveidību, "Firewater" izpildījumā viss pārvēršas par nopietnu un teju majestātisku depresijroku. Jā, viņu stilam tas pats "Paint it Black" ļoti labi atbilst, bet ieraksta formātā šādas dziesmas mani galīgi neinteresē - tā vietā es priekšroku došu oriģināliem. Jā, koncertā es droši vien labprāt dzirdētu vairākas dziesmas, kuru sākotnējos izpildītājus man nebūs nekad lemts redzēt, bet ieraksta formātā... šis albums nekad nepapildinās manu vinila fonotēku.
2015-01-08
comments powered by Disqus