You Are Not Alone

7.5
Pirmo reizi cilvēces vēsturē pabiju uz kādu festivāla "Homo Novus" izrādi. Šķiet, ka mēs neizvēlējāmies šī gada piedāvājumā kādu no "karstākajiem" pasākumiem, taču atmiņā paliekoša tā pilnīgi noteikti bija. Ar piebildi, ka tā, protams, bija performance un nevis izrāde, bet tas varbūt nav nemaz tik svarīgi.

Performancē ir tikai viens dalībnieks - tās autors Kims Noubls - kurš uz skatuves, nepārspīlējot, atklāj sevi visu. Proti, lielu uzstāšanās daļu viņš ir ietērpts vienīgi caurspīdīgā izolācijas lentē, ar kuru viņš ieteipo savas ģenitālijas, kļūstot par daļēji bezdzimuma personāžu. Tomēr gadījumam, ja tev tomēr ir vēlme redzēt Noubla kunga locekli, vari neraizēties - šī tava vajadzība tiks pilnībā apmierināta ar videoprojekcijas palīdzību. Visa performance paralēli risinās uz skatuves un uz ekrāna, Noubla kungam komentējot pašam savas izdarības ekrānā.

Pasākuma aprakstā bija teikts, ka tajā būs dažādi elementi, kas varētu nebūt piemēroti cilvēkiem ar vājākiem nerviem, un tas nebūt nebija melots - tādus skatus kā šeit tev diez vai rādīs kādā garīgajā seminārā, bet jāatzīst, ka mana šokēšanās pakāpe laikam gan jau kādu laiciņu ir sasniegusi tādu līmeni, ka sarkt un bālēt galīgi nav noskaņojuma. Par ko vispār ir šis pasākums? Noubla kungam ir dažādas noslieces, ja tā varētu teikt. Viņš mēdz visu ko filmēt. Viņš mēdz šokēt cilvēkus. Viņš mēdz internetā uzdoties par sievieti un iepazīties ar seksa kāriem vīriešiem, kuri samierinās ar to, ka viņiem ģenitāliju attēlu vietā sūta vistas filejas fotošopus. Reizēm, kad viņam uznāk noskaņojums, viņš uzdodas par pārdevēju celtniecības preču lielveikalā. Citkārt viņš skaļi mājās klausās pornofilmas, lai kaimiņi domātu, ka viņam ir aktīva seksuālā dzīve. Vēl reizēm gadās, ka viņš mazliet pakakā baznīcā. Un savas performances klātienes daļā viņš aktīvi iesaista vismaz kādu daļu auditorijas, grib cilvēki to vai nē.

Vai man patika? Tas ir tāds dīvains jautājums. Tematika šim visam varbūt nav nemaz tik nenopietna, kā varētu brīžam šķist - ne jau velti Noubla kunga performancē liela daļa ir arī veltīta viņa mirstošajam tēvam, un vadmotīvs "mēs piedzimstam vieni, dzīvojam vieni un nomirstam vieni" nav tā kā izcili jautrs. Šaubu nav - pārdomas šis pasākums raisa, ko pēcāk parunāt arī ir. Tev es gan tomēr droši vien to skatīties neieteiktu. Kaut vai tāpēc, ka "Homo Novus" jau tūliņ būs garām. Bet galvenokārt tādēļ, ka tu taču esi tāda smalkāka dvēsele.
2015-09-09
comments powered by Disqus