Kurš Vilcieniņu meistarības dalībnieks pavisam plikiņš izskrēja futbola laukumā

2016-11-17

Jā, mēs lieliski zinām, ka tūliņ jau būs noslēgusies Vilcieniņu meistarības 3.kārta, bet mēs vēl par otro uzrakstījuši neesam. Bet šoreiz mums ir patiešām laba atruna - varētu pateikt, ka tas ir alibi. Pretī 13. novembrim vārda dienu kalendārā redzams ieraksts "Eižens". Protams, kāds varētu apgalvot, ka galvenā redaktora dzimšanas dienas dēļ nekad nav aizkavējusies ne London Times, ne avīzes "Pravda" un pat ne Madonas novada laikraksta "Stars" iznākšana, bet mēs taču nevēlamies būt tādi kā visi - ja mēs ballējamies, tad mēs ballējamies. Un punkts. Nevis laižam uz tipogrāfiju zemas kvalitātes materiālu, kas tapis paģiru rītā. Vai arī tā tomēr daram, bet tāpēc ka tas ir stilā. Īsi sakot - jā, visa mūsu redakcija mazliet aizdzērās. Jā, bija saķeršanās ar policiju un vienam čalim nācās pavadīt nakti obezjaņņikā. Tā dzīvē notiek, un mēs par to sevišķi nekaunāmies.

Kas pa šo laiku noticis Meistarībā? Māra un Raimonds N. devās uz Āzijas Dienvidaustrumiem (mazliet nokavējot to, ka Āzija bija topā meistarības iepriekšējā sezonā), lai noskaidrotu, vai Pols Pots joprojām pie labas veselības un vai labi ir pavadīt brīvdienas Kambodžā. Patiesību sakot, mums ir ļoti aptuvenas zināšanas par to, kādas vispār ir valstis tajā reģionā, līdz ar to tikpat labi var gadīties, ka nekādā Kambodžā ceļotāji nepaviesojās, bet visu laiku pavadīja Ziemeļkorejas pludmalēs. Ārzemēs laikam paviesojās vēl arī citi cilvēki, bet ne tik tālu, līdz ar to par viņiem mēs nerakstīsim - kas gan ir kaut kādas tur Spānijas, Portugāles, Itālijas pret tālajiem Austrumiem, kur vietējie uzturā lieto ne vien suņus un kaķus, bet pat dažu padumjāku žurnālistu.

Tenku frontē diemžēl mūsu pusē diezgan liels klusums - lai gan te pirms brīža klīda runas, ka Raitis nevarot izvēlēties, kuru labāk precēt - Ilzīti vai Baibiņu un vēl kā vienīgo vērtēšanas kritēriju atzina pupus, pēcāk atklājās, ka viņš par šo tēmu bija izteicies tēlaini un nekādas reālas Ilzītes un Baibiņas tur iesaistītas nav bijušas. Arī baumas par to, ka pēc šī izteikuma Raitis kādu laiku staigājis ar saskrāpētu seju, neviens netika apstiprinājis. Nedz Gunai, nedz Mārtiņam, cik dzirdēts, nebija izdevies veikt strīkera iznācienu Portugāles-Latvijas kājbumbas spēlē un tādējādi atzīmēties Eiropas presē. Vienvārdsakot, bezcers mūsu dzelteno ziņu autoriem. Līdz ar to pareizā atbilde uz virsrakstā uzdoto jautājumu ir: neviens. Un jūs te vēl brīnaties, ka mēs tikai dzeram un dzeram, un neko jaunu nerakstām. Kā lai mēs rakstām, ja jūs nerūpējaties par sensācijām?

Pašā meistarībā tikām tika aizvadītas cīņas Amerikas kontinentā, kas bija politiski ļoti pareizi, jo sakrita ar politiskajām dejām pašās ASV. Atzīstot to, ka patiešām ir pienācis laiks atkal padarīt Ameriku diženu, visspožāk darbojās Mārtiņš - acīmredzams Donalda Trampa cienītājs. Publiski savas politiskās simpātijas Mārtiņš gan nevienam atklājis netika, bet ir vairāki acīmredzami kritēriji, kas liecina, ka viņš ir trampists. Pirmkārt, Mārtiņš ir vīrietis. Otkrārt, viņš ir baltādains. Treškārt, jau pirms vairākiem gadiem Mārtiņš iznācis no skapja un publiski atklājis savu heteroseksualitāti. Domājams, viņš nav musulmanis - ne velti iepriekšējā sezonā viņš tik kūtri apciemoja Meku. Savukārt 14.-15.gada sezonā pret vizītēm Krievijā Mārtiņš, cik atceramies, neiebilda. Proti, Pūķins viņam patīk. Kāds tad nu brīnums, ka viņš šajā kārtā ieguva 173 punktus?

Un vai šīs kārtas otrās vietas ieguvējs Raitis būtu labāks? Tāds pats baltādains hetero vecis kā Mārtiņš. Sazvērestība tik skaidra, ka pat zāli appīpējies Jehovas liecinieks to būtu saskatījis. Diskriminācija, fašisms un tādā garā. Kas tad lai vairs brīnās, ka pēdējās sešas vietas kopvērtējumā šobrīd ieņem piecas sievietes un Raimonds N., kurš pēc vizītes Āzijā būtu gandrīz vai uzskatāms par nicināmu aziātu. Tādas notiek tās lietiņas šajā pasaulē, kur valda patriarhāts, seksisms, ksenofobija un dolbajobisms.

Tālab lūdzam mūs atvainot par vilšanos šajā pasaulē un atļaut iet salāpīties.