Le Quattro Volte
film — Italy — 2010

5.0
Šķiet, ka esmu pārāk truls, lai baudītu intelektuālu kino. Vismaz šī filma, kura atbilstoši Wiki ir saņēmusi nedalītu vispasaules atzinību un kura esot "one of those rare films that anyone could enjoy, whether or not they normally care for slow Italian art cinema" man galīgi nešķita baudāma.
Vispār tas ir fakts - man ir problēmas uztvert mākslu bez dinamikas, un šī filma ir visai tipisks piemērs tam, kur nekas nenotiek. Es vēl varu saprast filmas, kurās nav darbības, bet ir elpu aizraujoši skati, taču šī ir gluži vienkārši MĀKSLAS filma, un no MĀKSLAS es diemžēl neko nesaprotu. Lai tev būtu vismaz kaut kāds priekšstats par to, kas šajā filmā parādās, lūk, pamatīgāks citāts no Wikipedia:
he first turn is the human realm and is about an old goatherd who is quite sick and who takes medicine from the dust from the church floor in water at night. This phase includes long 8 minute shot of the procession of the villagers culminating in the dog and truck episode so the goats occupy the village.
The second turn is the animal realm and is a study of a young goat, from its birth onwards.
The third turn is the plant realm and is a study of a fir tree. Eventually the tree is chopped down to be displayed in the town square and an evocation of cultural memory.
The fourth turn shows the mineral realm as the tree is made into charcoal for the townspeople&39;s fires.

Ja ne šis apraksts, es droši vien tā arī nebūtu sapratis, jo tieši skatījos. Filma, kurā nerunā un kurā rāda kazas un kokus - tā galīgi nav manā skatījumā lieliska trešdienas vakara izklaide, patiesību sakot - tā vispār nav nekāda izklaide. Un man šajā gadījumā ir vienalga, kas ar šo filmu ir domāts - ja man to ir grūti skatīties un tā man šķiet garlaicīga, būtu dīvaini, ja es teiktu, ka manās acīs šī ir laba filma. Manās acīs gluži vienkārši es pats neesmu gana saprātgs, lai varētu novērtēt tās ģenialtāti, jo gan jau ka cilvēkiem ar augstāku apziņas līmeni šis ir izcils kino. Diemžēl mana apziņa ir tieši tajā līmenī, kur nu tā ir, līdz ar to - nē, es šo filmu neizbaudīju, un vispār - jāiet gulēt!
2013-05-29
comments powered by Disqus