Mans pirmais Magnēts

2013-02-10

Šodien pirmo reizi piedalījos kādā orientēšanās pasākumā - ziemas Magnētā, kas notika Vālodzēs (pusceļš starp Ulbroku un Sauriešiem). Pārsteidzoši, bet startu man atrast izdevās par spīti tam, ka šobrīd neesmu aprīkots ar nekādu GPS :). Ok, man kabatā mētājas Holux, kuru neslēdzu iekšā, jo no telefona TrekBuddy jau sen kā izdzēsts.
Patiesībā gan, protams, grūtāk ir nokļūt starta vietā ar sabiedrisko transportu un nevis atrast pašu starta vietu. Par laimi šoreiz Magnēts notika netālu no Rīga-Saurieši autobusa maršruta, līdz ar to ar nokļūšanu sevišķas problēmas neradās. Tiesa, pēdējos pārsimts metrus līdz startam kāds laipns orientierists mani aizveda savā auto.
Ceļā uz pasākumu biju studējis Orientēšanās ABC, bet, protams, neko daudz tāpat iemācījies nebiju, tālab man tika veikta īsā instruktāža, atkārtoti izskaidrots, kā lietot kompasu un kā kartē apzīmē katru objektu.
Ziemas Magnētā ir tā, ka ikviens dalībnieks var izvēlēties jebkuru no četrām distancēm, atkarībā no savas gatavības un pārliecības par spēkiem. Kā absolūts iesācējs gāju otro distanci (12 kontrolpunkti), un lielāko daļu ceļa patiešām gāju - šobrīd neesmu ne tādā fiziskajā kondīcijā, lai varētu ilgstoši skriet, ne esmu pārliecināts, ka skrienot neieskriešu auzās. Proti, labāk lēnāk, bet atrast punktus un nevis aiznesties kaut kur pilnīgi nepareizā virzienā, apmaldīties un mežā nosalt. Turklāt aizmirsu pirms starta izpogāt savai jakai oderi, līdz ar to ik reizes, kad sāku skriet, uzreiz kļuva karsts, kas nekādi nav labi. Īsi sakot - nākamreiz zināšu labāk.
Trasē pavadīju nepiedodami daudz laika - pāri par 90 minūtēm, kas šai distancei nekādi nav normāli, taču man jau būtiskākais bija saprast principus, iemācīties nokļūt no punkta A uz punktu B, neizmantojot satelītu palīdzību, un tas, manuprāt, sanāca gluži labi. Tas, ka man pilnīgi noteikti būs sliktākais laiks no visiem dienas dalībniekiem, mani pagaidām neuztrauc. Ja es būšu pārliecinoši sliktākais, piedaloties Magnētā kādu desmito reizi, tad būs pamats uztraukumam. Pagaidām tikām ir tikai pamats pacensties nākamās nedēļas laikā kādus pāris rītus drusku izskriet pa rajonu un sestdien - atkal uz Magnētu! (kas būs iespējams, jo mūsu komandas starts "Pingvīnu" pasākumā gaidāms tikai sestdienas pēcpusdienā).
Pirmie iespaidi īsumā ir tādi: man ļoti patika, piedalīšos atkal! Un paldies pārim ar bērnu, kas mani no Vālodzēm aizveda līdz Mežciemam, kur veiksmīgi iekāpu 21.autobusā uz Pārdaugavu, tādējādi nebija nepieciešams stundu gaidīt Sauriešu autobusu!