Programming the Mobile Web: 2nd Edition
book — USA — 2013

6.5
Šo grāmatu lasīju kā pirmo šī gada sarakstā ar "profesionālo literatūru". Ir taču svarīgi sekot tam, kas aktuāls web tehnoloģijās un kas specifiski raksturīgs programmēšanai, koncentrējoties uz mobilajām ierīcēm. Diemžēl jāatzīst, ka izcili noderīga man šī grāmata nešķita.

Pirmkārt, šī grāmata ir no strauji novecojošo kategorijas - lai gan tai ir daudz sasaistes ar interneta resursiem, situācija ar tehnoloģijām mainās mežonīgā ātrumā, antīkās Android OS versijas pamazām iziet no apgrozījuma, diez vai daudzi web izstrādātāji nopietni koncentrējas uz to, kā viņu web risinājumi darbosies uz kaut vai Blackberry ierīcēm (kuru tirgus daļa diezgan strauji tiecas un nulli). Otrkārt, tajā ļoti liela daļa ir teorētiska spriedelēšana un gaužām maz ir vērtīga satura, kas tieši attiektos uz programmēšanu.

Attiecībā uz jau pieminēto Blackberry lietu - tā kā autors ir centies dažādos aspektos raksturot visas viņaprāt vērā ņemamās mobilās vides, sanāk, ka ļoti neliels procents teksta ir veltīts tam, uz ko normāli izstrādātājs fokusētos - risinājumiem, kas labi strādā ierīcēs - tirgus līderos - lielum lielo daļu teksta aizņem izklāsts par to, kā kaut kas strādā vai nestrādā desmit dažādās marginālās vidēs, kuras normālos apstākļos neizpelnītos sevišķu vērību no izstrādātaja puses. Protams, varbūt ir web izstrādātāji, kas vienlīdz lielu vērību velta savu risinājumu darbībai Nokia pārlūkā iekš MeeGo un Safari jaunākajā iPhone, bet diez vai tādu ir vairums. Jā, pāris šīs grāmatas nodaļas ar dažādu CSS3 un HTML5 risinājumu uzskaitījumu ir diezgan vērtīgas, tajās uzzināju šo to jaunu un interesantu, mazliet skaidrāka man tagad ir situācija ar viewport'iem iekš mobilajām lapām, bet kopumā no pāri par 500 lappušu grāmatas es būtu gribējis sagaidīt kaut ko vairāk. Piemēram, vairāk saturiskas informācijas par tādu risinājumu kā Phonegap lietojumiem. Acīmredzami autors centies grāmatā ietvert iespējami vairāk tēmu, bet rezultātā izdevums sanācis diezgan sekls un noderīgs vien ļoti virspusējam ieskatam. Tiesa, reālajā situācijā man arī neko diži vairāk nevajag, tik vien, kā drusku labāk saprast šo pasauli, bet, ja es būtu grāmatu lasījis ar konkrētiem mērķiem un konkrētiem jautājumiem, droši vien būtu vīlies.
2015-02-28
comments powered by Disqus