Peldēšanas mēnesis noslēdzies!

2013-02-08

Pirms mēneša iegādājos Ķīpsalas peldbaseinā abonementu, kas teorētiski man ļautu 31 dienas garumā uzturēties peldbaseinā no tā atvēršanas septiņos no rīta līdz pat slēgšanai desmitos vakarā, un tā - katru dienu.
Es neesmu tik ļoti peldēšanas apsēsts, lai patiešām pavadītu mēnesi savas dzīves baseinā, bet biju apņēmības pilns šī mēneša laikā ja ne gluži veikt visus 94 kilometrus, kas man iztrūka Plāna izpildei, tad vismaz nodrošināt iespējami lielas šī uzdevuma daļas izpildi.
Sāku ar savu tradicionālo dienas distanci - pirmajā dienā veicu 2 kilometrus, nākamajā jau 2.2, trešajā - 2.6, bet ceturtajā pieļāvu stratēģisku kļūdu - gribot sasniegt vidējo dienas peldējumu 2.5km apmērā, veicu 3.2km, kas bija mans līdzšinējais viena peldējuma rekords. Diemžēl mana fiziskā gatavība tobrīd vēl nebija pietiekama, un tā rezultātā šajā peldējumā samocīju potīti. Rezultātā turpmākās dienas ne tikai peldēšana, bet arī staigāšana bija apgrūtināta, vispār nebija iespējams peldēt brasā, un līdz ar to sekojošās 11 dienas peldēju tikai pa 2.5km, vairāk gluži vienkārši nebija iekšā. Divpadsmitajā dienā vēl sliktāk - tikai 2.3km (tad gan jau vairs ne kājas problēmu dēļ).
Līdz ar to izrādījās, ka pēc 16 peldēšanas dienām es par gandrīz 10 kilometriem atpaliku no mana ieplānotā grafika, un jau pilnā nopietnībā rēķinājos, ka man nāksies piemaksāt vēl 20 latus par papildu 5 peldēšanas reizēm, lai sasniegtu vajadzīgo kilometrāžu.
Taču tad pamazām "aizgāja". Vispirms palielināju darba dienas rītu distanci - peldēju katru rītu līdz pulksten 8:30, cenšoties sasniegt 3 kilometrus. Tad pēdējā abonementā ietilpstošajā nedēļas nogalē standarta 6 kilometru vietā veicu 12, abas dienas baseinu apmeklējot arī vakarpusē. Visubeidzot pēdējās 4 dienas peldēju pa 4 kilometriem vienā piegājienā. Rezultāta - mērķis sasniegts, papildu 20 lati nav jāmaksā!
Tāpat man bija mērķis noskaidrot, vai man ir uzlikti "rūpnīcas ierobežojumi", kuru dēļ nekad man nebija izdevies stundas laikā nopeldēt vairāk kā 2.2km. Atklājās - nedaudz pārspēt šo ierobežojumu ir iespējams, labākajā reizē sasniedzu 2.33km un teorētiski būtu varējis vēl kādu reizi šo rezultātu pārspēt, taču pēdējās dienās, zinot, ka kopumā jāpeld 4km, vienkārši neriskēju taisīt "forsāžu" pēdējās 5 pirmās stundas minūtēs. Tomēr, lai varētu tuvoties 3 kilometriem stundā, šķiet, man būtu vajadzīgas kādas peldēšanas apmācības nodarbības, jo tādu man nekad nav bijis, tehnika man ir nekāda, un kraulā es vispār īsti nemāku peldēt.
Pamata secinājums tomēr ir prognozējamais: gribas spēks man joprojām piemīt - 31 dienu bez pārtraukuma iet uz baseinu, cik ļoti salauzts un neieinteresēts lai tu arī nebūtu no rīta, tas tomēr ir kaut kas!

Peldēšanas pārskats | Create infographics