What We Did on Our Holidays
music — UK — 1969

8.5
Pēc Džūlijas Diblas aiziešanas no grupas, "Fairport Convention" meklēja jaunu vokālisti un bez ilgas domāšanas grupā tika uzņemta Sendija Denija, kuru parasti uzskata par vienu no grupas panākumu atslēgām. Diemžēl jāatzīst, ka šai dziedātājai ar dievīgi skaisto balsi dzīve bija spilgta, bet gaužām īsa. Guvusi lielus panākumus ar Fairport Convention, pēc trim albumiem viņa no grupas aizgāja, pievērsās solokarjerai, kura sanāca gana veiksmīga, turklāt Sendija pamanījās kļūt par vienīgo viesvokālisti, kas piedalījusies kādā no Led Zeppelin albumiem - viņas bekvokāls dzirdams ceturtās plates skaņdarbā "The Battle of Evermore". Taču ar to prieki arī beidzās - septiņdesmito gadu otrajā pusē Sendija grima arvien dziļāk dažādās atkarībās un nomira, knapi pārkāpusi trīsdesmit gadu slieksnim.
Taču 1969.gadā neviens ko tādu, protams, paredzēt nevarēja. Ar "Whate we did on our Holidays" Fairport Convention lielā mērā atteicās no amerikāniskajām noskaņām savā mūzikā, kļūstot par īsteniem angļu folkmūzikas izpildītājiem. Jau ar pirmajām "Fotheringay" notīm kļūst skaidrs - šī ir pilnīgi cita grupa kā vēl tikai pirms gada (nav gan tā, ka iepriekšējā versija būtu nekam nederīga!). Tiesa, ārzemju mūziķu "kaveri" šeit joprojām ir dzirdami, atkal pa reizei pievēršoties gan Bobam Dilanam, gan Džonijai Mitčelai. Tiesa, Dilana "I&39;ll keep it with mine" gadījumā man vismaz galīgi nerodas sajūta, ka tā būtu Dilana dziesma.
Viena dziesma ierakstā ir veltīta kādam visai īpatnējam cilvēkam - ekcentriķim Brūsam Leisijam, kura radītie roboti arī ir dzirdami šajā kompozīcijā, un jāsaka, ka "Mr. Lacey" ir patiešām lielisks blūza gabals.
Nozīmīgākās dziesmas šajā ierakstā gan ir pavisam citas. Pirmkārt, tāda ir "She Moves Through the Country Fair" - viena no pirmajām tradicionālajām angļu tautas kompozīcijām grupas repertuārā. Un, protams, Ričarda Tomsona sacerētā "Meet on the Ledge", ar kuru tradicionāli noslēdzas visi "Fairport Convention" koncerti - grupai netipiski grandioza un himniska kompozīcija. Tāpat man ļoti patīk "No Man`s Land" - optimistisks un skaists skaņdarbs. Tiesa, šī albuma gadījumā jāatzīst, ka tur visas dziesmas ir skaistas, un vispār Fairport Convention savulaik bija satriecoši jauka grupa!
2013-02-05
comments powered by Disqus