Pingvīni dodas pie pingvīniem: ievads

2016-04-17

Parasti ceļojumu aprakstus sāku ar apgalvojumu, ka konkrētais galamērķis vai nu jau ilgāku laiku ir bijis manā interešu lokā, vai arī tas ticis izvēlēts teju vai nejauši. Šoreiz šaubu nav - darīšana ir ar pirmo variantu, jo sapņot par Jaunzēlandi taču ir tik dabiski!Laiku pa laikam sekoju Ceļakājas foruma ierakstiem par Okeāniju, līdz kādu dienu uzpeldēja patiešām vilinošas cenas piedāvājums. Jā, dienu varētu būt vairāk (un patiesībā - vajadzētu, nevis tikai varētu). Jā, lidojumu loģistika Oklendas virzienā varētu būt mazāk šizoīda. Bet - Jaunzēlande! Ir lēmumi, kas jāpieņem bez domāšanas, un šis bija viens no tiem.

Joks gan patiesībā bija tajā, ka ar visu pamatīgo Jaunzēlandes vilinājumu, zināju es par to gaužām maz. Kivi putns. Iezemieši, kas apēda Kuku. Novietojums otrā pasaules malā. All blacks regbija izlase. Viena no visu laiku labākajām hobitu filmu triloģijām. Tas laikam arī viss.

Tad nu sākām rakt, kas tieši ir tas, kas Jaunzēlandi dara par vienu no tiem ceļojumu mērķiem, kuru piesaukšana izraisa vislielāko siekalošanos. Faktiski vairāk ar rakšanu nodarbojās Marina, kamēr mana nozīmīgākā aktivitāte plānošanas laikā bija ilgstošana telefoniska komunikācija ar kompānijas, caur kuru iegādājāmies aviobiļetes, palīdzības dienestu Indijā. Paspēju jau diezgan izbesīties, bet vismaz Tās lietas, ko noskaidroja Marina, izrādījās tik gardas, ka par tām pagaidām nestāstīšu, visu atklājot tad, kad tam pienāks laiks. Par mūsu lidojumu shēmu gan informāciju publiskošu jau tagad.

Viss sāksies ar lidojumu Rīga-Kijiva. Ukrainas galvaspilsētā paliksim pa nakti. Nākamajā rītā dosimies uz Ženēvu. Ja būs laiks, ieskriesim franču Šveices centrālajā pilsētā, ja nē - nebūs liela bēda. Ženēvai seko Frankfurte, atkal pāris stundas lidostā, un tad gan sākas tālie lidojumi. Frankfurte-Šanhaja. Gribētos jau izmantot ātro bezvīzas Ķīnas apmeklējuma piedāvājumu, bet laika var nepietikt. Un tad jau vēl viens tālais lidojums - uz Oklendu. Cik stundu aizies ceļā, pat bail domāt. Labi, ka vismaz atceļš būs vienkāršāks: Oklenda-Pekina-Londona-Rīga. Tiesa, ar pāris dienu pauzīti Karalienes galvaspilsētā.

Jaunzēlandē izlēmām iespēju robežās izvairīties no pilsētām, par primāro guļvietu nosakot telti. Tāpēc mūsu somās lielāko daļu vietas ieņēma ar kempingu saistīts aprīkojums: telts, guļammaisi, paklājiņi, termoveļa, prīmuss, pārgājiena trauki. Un arī par pašu somu veidu varianti neradās: lielajām mugursomām nav alternatīvu. Man pat nācās apgādāties ar jaunu, lielāku mugursomu, jo vecā Lafuma pamazām sākusi prasīties pensijā.

Beidzot pienāca noliktais datums, kad varējām zvanīt Baltic Taxi un lepni teikt: uz lidostu! Un tā nu viss patiešām sākās.