Restorānvagona jaunākajā numurā lasiet

2015-11-23

Redakcijas paziņojums
Lūdzam mūs atvainot, ka šis "Restorānvagona" numurs pie jums ieradies ar aizkavēšanos. Diemžēl, mums bija izbeigušies praktikanti un nācās gaidīt nākamās partijas piegādi.

Vilcienā noklausīts pastāsts
Katoļu baznīcas pulciņā homoseksualitātes ārstēšanā notiek pirmā tikšanās jaunajai grupai. Vispirms ievadvārdus saka cienīgtēvs, iepazīstina ar to, kā īsti caur Svēto Garu notiek ārstēšana no neķītrām domām un darbiem. Tad katram grupiņas dalībniekam jāceļas kājās un jāstādas priekšā, līdzīgi kā mums visiem to ir nācies darīt anonīmo alkoholiķu sanāksmēs.
Vispirms pieceļas gados jauns vīrietis ar formīgi veidotu bārdiņu un labi koptiem nagiem:
- Mani sauc Žerārs. Es esmu barista ar visām no tām izrietošajām sekām.
Nākamais - kāds mazliet apaļīgs pusmūža vīrietis ar gaļīgu degunu un uz aizmuguri sasukātiem matiem, kas gandrīz veiksmīgi piesedz pliko galvvidu:
- Es esmu Nikolajs. Es eju uz basketbola spēlēm, lai skatītos uz iesvīdušiem atlētiskiem vīriešiem, kas mani ļoti uzbudina.
Pēc tam - vēl viens gandrīz identisks personāžs, tikai mazliet citas krāsas kreklā:
- Alfrēds. Es apmeklēju Saeimas sēdes, lai skatītos uz iesvīdušiem labi paēdušiem vīriešiem, kas mani ļoti uzbudina.
Drūmi nopūties, pieceļas vēl viens tieši tāds pats vīrietis:
- Romāns. Es strādāju Latvijas Dzelzceļā.

Redakcijas paziņojums
Atvainojamies gadījumā, ja augstāk lasāmais pastāsts jums nešķita nedz asprātīgs, nedz izglītojošs. Praktikanti, kurus mums piegādāja, nebija gluži pirmās šķiras. Diemžēl realitāte ir tāda, ka "Restorānvagona" budžets ir tieši tāds, kāds ir - proti, tā nav. Un talantīgākos jaunos žurnālistus tradicionālās preses izdevumiem visbiežāk "noceļ" labāk apmaksātu un prestižāku nozaru uzņēmumi - telemārketinga centri un seksa pa telefonu nodrošinātāji. Līdz ar to mums atliek samierināties ar to, ka labākie mūsu praktikanti ir vismaz apmācīti pareizā tualetes lietošanā, ja ne gluži pareizi pierakstīt šo vārdu.

Jaunākās norises Vilcieniņu meistarībā
Trešajā kārtā nekas interesants nenotika. Ja nu vienīgi Mārtiņš kopvērtējumā apsteidzis Gustavu. Citādi - visi turpina būvēt vilcieniņus, savienot pilsētas, nu, kā jau tur pieņemts. Vispār vilcieniņi ir garlaicīga spēle. Un vēl ne vella nemaksā. Būtu kaut vai Hesīti aizgājis praksē - vismaz paēst varētu!

Anatolijs Biezputra, 1.kursa students