Restorānvagons šoreiz ar Radiopielikumu

2016-02-14

Vilcieniņu meistarībā pēc ilgāka pārtraukuma beidzot iestājusies situācija, kad visi dalībnieki ir izspēlējuši vienādu spēļu skaitas - aizvadītas pilnas deviņas kārtas jeb trš ceturtdaļas turnīra, un ir iespējams apskatīties uz situāciju kopvērtējumā un izteikt skaitļos balstītus novērojumus.

Devītā kārta nesa vērā ņemamas pārmaiņas turnīra kopvērtējumā - vairākas kārtas dzelteno krekliņu noturējušo Mārtiņu līdera krēslā ir nomainījis Gustavs, kamēr līdzšinējais līderis atkāpies uz trešo vietu, sev garām palaižot ne vien Mārtiņu, bet arī Baibu. Patiesībā gan laikam korektāk būtu teikt, ka devītās kārtas izspēle izcili veiksmīga izrādījās Gustavam, kurš divu uzvaru rezultātā ir apsteidzis gan Mārtiņu, gan Baibu. Tikām arvien sekmīgāk turpina spēlēt Irbe, kura nu jau ir ceturtajā vietā kopvērtējumā (jeb sudraba pozīcijās Kreistā krasta čempionāta ietvaros) un nu jau min uz papēžiem arī līderu trijniekam. Tiesa, arī Raitis piektajā vietā nesnauž (ja nu tikai mazliet), un arī viņš joprojām saglabā itin labas iespējas triumfēt turnīra kopvērtējumā.

Dalībniekiem ārpus pirmā piecinieka šādas perspektīvas gan ir daudz vājākas - sestajā vietā esošā Guna no Gustava atpaliek jau vairāk kā 100 punktus un šādu atpalicību sadeldēt nav vairs tik vienkārši. Vēl devītās kārtas veiksminieku vidū noteikti jāizceļ Marina, kas varētu teikt, ka pazemoja līdzšinējo līderi Mārtiņu ar saviem 210 punktiem un spēja no 14. vietas pacelties uz desmito. Tikām nekādi šo kārtu savā aktīvā nevarēs ierakstīt Iveta, kurai pārmērīgi nenopietna attieksme lika atkāpties no 9. vietas uz 15.

Liels prieks, ka šajā kārtā tika atklāti šai sezonai uzreiz trīs jauni spēles laukumi - vietas ar kriptiskiem nosaukumiem "Tā nekas", "Vidus pa vidu" un "Starp mieru un brīvību". Tas noteikti ir labi, ka paplašinās meistarības ģeogrāfija gan izspēļu norises vietu, gan kulinārajā jautājumā!

Sekojot laika garam, "Restorānvagons" cenšas iet līdzi jaunākajām modes tendencēm un šoreiz piedāvā jums iepazīties ar sava jaunā pielikuma "Radiovagons" tiešraides pieslēgšanos kādai no meistarības spēļu norises vietām:Situāciju uz laukuma komentē starptautiskais "Ticket To Ride" meistars Jareks Apfelbaums (TITR rangs: 2106):
"Redzams, ka izspēlēta ir vēl tikai spēles atklātne, līdz ar to izdarīt precīzas prognozes ir diezgan grūti. Daži sportisti izspēlējuši jau relatīvi lielu skaitu vagonu, kamēr Gundars uz laukuma novietojis vēl tikai divus vagonus. Iesākumā mēģināšu noskaidrot, kādi varētu būt dalībnieku pamatmērķi šajā izspēlē.
Vismērķtiecīgāk atklātni izspēlējusi Liesma - viņa izveidojusi septiņu posmu taisnu līniju starp Astrahaņu un Kalkutu. Tomēr arī ar šo monolīto posmu iespējamas zināmas problēmas. Jautājums: kāda ir Liesmas garā misija? Ja viņa būvējas no Maskavas uz Kalkutu, tad darbs ir teju jau padarīts. Ja tomēr viņas mērķis ir Astrahaņa-Hanoja, tad viss nav tik vienkārši - līdz mērķim vēl jātiek cauri Rangūnai un Bangkokai. Atļaušos tomēr pieņemt, ka Liesma būvējas uz Maskavu - par to liecina tas, ka viņa ir, kā šķiet, itin mierīgi pieļāvusi Arņa un Lauras spraigās cīņas par Mandaleju, kas man personīgi atsauc prātā Ļeņingradas blokādi, ko piedzīvoja mana vecmāmiņa un kuru veica mans vectētiņš.
Ar pārējiem spēlētājiem viss nav tik skaidrs. Par Arni izteikšu pieņēmumu, ka viņš mēģina doties no Habarovskas uz Karači - tur gan vēl ir tāls ceļš ejams, bet tāds iespaids man vismaz ir radies. Tad varētu gadīties, ka Gundars mēģina doties no Omskas uz Kobi - tiesa, tur pagaidām ir tikai pats sākums padarīts, bet viss liecina, ka šajā brīdī Gundars gatavojas sešinieka izbūvei, kā arī oranžo+lokomotīvju četrinieku.
Atliek Laura, tur ir visvairāk neskaidrību. Kāda mums būtu varianti? Skaidrs, ka tā misija nav Ankara-Kolombo. Atliek Krasnojarska-Singapūra un Astrahaņa-Hanoja. Posms Mandaleja-Hanoja liecina par labu Hanojas variantam. Vienlaikus, tā kā dzirdēts, ka Arnis esot Laurai patraucējis Mandalejas blokādē. Tas laikam varētu liecināt par vēlmi doties uz Krasnojarsku. Tātad, pieņemsim, ka darīšana mums tomēr ir ar Krasnojarskas-Singapūras misiju.
Ja esmu situāciju paredzējis pareizi, tad izskatās, ka vairums strīdus situāciju ir jau izspēlēts un konfliktu kartē vairs nebūs. Tas, protams, pie nosacījuma, ka kāds no dalībniekiem nav slepus pievienojies Daesh kaujiniekiem. Līdz šim no Meistarības dalībniekiem aizdomas par savu saistību ar kaujiniekiem ir radījuši sekojoši dalībnieki: Raimonds, Baiba, Agnese, Irbe, Māra un Raitis.
Liesma un Laura jau ir sākušas intensīvu darbu vagonu apdrošināšanā, kas liek domāt, ka viņas abas ir reālistiskas pretendentes uz pēdējā gājiena pasludināšanu. Dalībnieku psiholoģiskais portrets liek domāt, ka pirmā spēli pabeigts Laura.
Mēģināšu prognozēt arī rezultātus:
Gundaram varētu būt misijās 2/0, Laurai 4/0, Liesmai 2/0, Arnim - 3/1. Lielākais tīkls - Liesmai. Uzvaru ar kādu 7 punktu pārsvaru atdošu Laurai."

Ar visu cieņu pret Apfelbauma kungu un viņa pieredzi Vilcieniņu spēlē, vēloties saglabāt objektīva un profesionāla izdevuma reputāciju, "Restorānvagons" atzina par nepieciešamību salīdzināšanai piesaistīt otru ekspertu. Latvijas Praktiskās Aplikatīvās Astroloģijas centrā mums ieteica izmantot sertificētas astroloģes Honoratas Fuzzas pakalpojumus. Sagaidījuši čika laika beigas, piezvanījām Fuzzas kundzei, un lūk, ko viņa mums pavēstīja: "Zvaigznēs var redzēt visu - gan labo, gan slikto. Šobrīd Marss ir nupat izgājis no Venēras, līdz ar to situācija ir visiem turnīra dalībniekiem labvēlīga, bet jo īpaši tiem, uz kuriem ir mazāka greizsirdīgā Jupitera ietekme. Līdz ar to zvaigznes nepārprotami liecina par Gundara uzvaru. Labvēlīgo apstākļu ietekmē viņš varētu savākt pat vairāk kā 110 punktus. Diezgan labvēlīgu redzu šo situāciju arī Liesmai - jūtams, ka viņa pamazām garīgi tuvojas torsiālo lauku un savam dzīves ceļa svarīgākajam numeroloģijas skaitlim 3. Skaitlis trīs kā dzīves vadmotīvs Liesmai liecina par viņas potenciālu radošumā un pašizpausmē, trijnieks visbiežāk raksturo māksliniekus, dzejniekus un mūziķus, kuriem šūpulī tiek dots šis skaitlis. Tāpat tas liecina par dāsnumu, spēju iedvesmot un lielu uzmanības kāri. Domājams, ka trijnieka spēks Liesmai ļaus sasniegt aptuveni 106 punktus. Tikām Laurai neko vairāk par pēdējo vietu šoreiz nespēju saskatīt - viņa nespēj pietiekami operatīvi pārvarēt čika laika radītās sekas."
(Eskpertes komentārs tapis sadarbībā ar "Aflubin")

Pēc spēles noslēguma varējām pārbaudīt - kuram tad no ekspertiem būs padevusies precīzāka prognoze: Jarekam Apfelbaumam vai "Aflubin" atbalstītajai Fuzzas kundzei? Un te nu jāatzīst, ka kamēr ar garo misiju izpratni Apfelbauma kungam viss ir kārtībā (kļūda tikai Lauras garās misijas izpratnē, kur viņš nepamatoti atmetis Hanojas mājienu), tad gala rezultātu novērtēšanā viņš Fuzzas kundzei piekāpies vienos vārtos. Kamēr Fuzzas kundze precīzi novērtējusi gan vietu secību, gan pat gandrīz līdz punkta precizitātei novērtējusi iegūtos punktus, Apfelbaums nav uzminējis pilnīgi neko, kas savukārt pārliecinoši ļauj secināt, ka astroloģija un Aflubin ir daudz spēcīgāks komplekts par vilcieniņu spēles nianšu pārzināšanu. Fuzzas kundzei precīzo vērtējumu neliedza izteikt pat tāds apstāklis, ka viņa nemaz nezināja - kas tā tāda par padarīšanu - vilcieniņu spēle. Bet zvaigznēs ir rakstīts pilnīgi viss. Arī tas, ka Leontīnei Jāņtārpiņai būs lemts mīlēt mani, Adrianu Kliedzējkurmi, lai arī šo Valentīna dienas vakaru man Čomskī, kā rādās, nāksies pavadīt vienam...


Ar nepacietību gaidām nākamās spēļu kārtas, kurās noskaidrosies - kas tad kļūs par šīs sezonas Vilcieniņu meistarības uzvarētāju! Vai Gustavam izdosies nosargāt kreklu līdz sezonas beigām un nodrošināt nemainīgu Pogu dzimtas dominanci meistarībā jau trešo gadu no vietas? Vai arī šoreiz izšaus Mārtiņš, kurš arī nav gluži svešs šai dzimtai? Vai tomēr kādai no Kuģu ielas dāmām beidzot izdosies ceļojošo kausu nogādāt kreisajā krastā? Un, protams, visus nodarbina pats būtiskākais jautājums - vai "Restorānvagonam" izdosies rast finansējumu iznākt arī nākamgad, vai arī līdzīgi kā Rīgas "Dinamo" gadījumā būs līdz pēdējam brīdim jācer uz anonīmiem mecenātiem no Krievas? Par šo un citām būtiskām tēmām - jau nākamajā "Restorānvagona" numurā!

Speciāli Restorānvagonam,
Andrians Kliedzējkurmis