Restorānvagons: speciālintervija un aktualitātes

2015-12-08

Domājams, daudzi "Restorānvagona" dalībnieki labprāt par Vilcieniņu meistarības dalībniekiem uzzinātu kaut ko vairāk par standarta mūsu numuros atrodamajiem skopajiem ieskatiem viņu dzīvēs. Nē, reizi pa reizei gadās, ka kādam mūsu korespondentam palaimējas uzzināt, kurš dalībnieks labprātāk guļ gultā, bet kurš - dīvānā, bet tas ir gaužām reti. Lai vai kā, "Restorānvagons" ir diezgan tikumīgs preses izdevums labās attiecībās ar Rīgas domi, kā arī vairākām reliģiskām organizācijām, līdz ar to mēs nevaram gluži vienkārši kā tādi Delfi publicēt tādu rakstu kā Rīgā sacenšas brangāko krūšu īpašnieces. Un tomēr, ja mēs nerakstām gluži par pupiem un alu, tas taču automātiski nenozīmē, ka neko vairāk kā sausu skaitļu atreferējumu mēs nevarētu sniegt? Jo īpaši apstākļos, kad pilnīgi apolitiskajam "Restorānvagonam" par auditorijas uzmanību jākonkurē ar tādiem notikumiem kā Solvitas Āboltiņas ilgi gaidītā kļūšana par premjerministri (ja kas - varbūt dažs atcerās, ka pērn viņa gandrīz, gandrīz kļuva par Vilcieniņu meistarības dalībnieci līdzīgu intrigu veidā, tomēr VM izrādījās daudz cietāks rieksts par MK), gaidāmo Jehovas liecinieku sammitu Torņakalnā un, protams, Andra Biedriņa fenomenālo sniegumu hokeja laukumā (28 punkti spēlē!). Vienvārdsakot, šajā numurā lasiet ekskluzīvu speciālinterviju ar Vilcieniņu Meistarības dalībnieci no Labā krasta Māru (18)*.

* Dīvainas sagadīšanās rezultātā 18 gadi ir visām dāmām - turnīra dalībniecēm, neskaitot jauno talantu Irbi.

Tā kā Jūs esat jaunpienācēja Meistarībā, daudzus "Restorānvagona" lasītājus moka jautājums: kas tā Māra ir par cilvēku? Kā jūs sevi raksturotu 17 vārdos?
Māra pēc profesijas ir farmaceits, bet brīvajā laikā patīk braukt ar velo, skriet, iet pārgājienos un ceļot.

Kāds ir tālākais brauciens ar vilcienu, ko līdz šim esat veikusi?
Tālākais brauciens ar vilcienu - ienāca prātā uzreiz 2 un, salīdzinot ceļa garumus, tie atšķīrās tikai nedaudz, tāpēc atļaušos minēt abus - garākais ir Rīga-Daugavpils 218km, šis unikālais notikums risinājies ap 2005.gadu, devos pie toreizējā drauga uz laukiem. Otrs garākais. Brauciens noticis vāczemē - maršrutā Frankfurt - Kassel; 199,8km - ciemojos pie draugiem, iespējams, 2011.gadā. Atpakaļceļu izdevās veikt nakts melnumā un noguruma dēļ daļu ceļa pavadīju miega stāvoklī.

Braucot vilcienā ar restorānvagonu, kāds būtu Jūsu pirmais pasūtījums?
Šis ir jauks jautājums, pat nezinu, kā atbildēt; droši vien atkarīgs no tā, kur vilciens dotos. Gan jau izvēlētos kādu nacionālo ēdienu, lai izbaudītu kultūru arī no iekšienes vai arī pasūtītu makaronus ar sieru, tos varu ēst vienmēr un visur!

Teksta uzdevumos bieži gadās jautājumi par vilcieniem, kas brauc starp punktiem A un B. Pirmkārt, cik labi Jums skolas laikā vedās šādu uzdevumu risināšana? Otrkārt, kuras pilsētas Jūsuprāt vislabāk varētu apzīmēt ar A un B?
Matemātika un teksta uzdevumi skolā padevās diezgan labi, var teikt, ka pat patika. Vilcienus gan maz atceros iekļautus. Vairāk bija auto vai motorlaivas.
A noteikti būtu Rīga. B gan varētu atrasties patālu, piemēram, Kualalumpurā vai Marakešā.

Ja Pasažieru Vilciens izdotu kalendāru ar izskatīgākajiem mašīnistiem, vai Jūs izskatītu iespēju tādu iegādāties?
Iespēju izskatītu, ja personīgi pazītu kādu no mašīnistiem. Pagaidām nepazīstu.

Kura dzelzceļa stacija Latvijā Jums patīk vislabāk? Kāpēc tieši šī?
Laikam jau Majoru dzelzceļa stacijas vilnis iespiedies visdziļāk atmiņā jau no bērnības. Mamma strādāja Jūrmalā un daudz braucu arī pa šo maršrutu. Iepatikās arhitektūra.

5 lietas, bez kurām Jūs nekādi neiztiktu, dodoties vilciena ceļojumā uz nedēļu?
Neiztiktu bez telefona, sausām zeķītēm, fotoaparāta, kādas labas grāmatas un skaidras naudas, lai norēķinātos restorānvagonā!

Mazliet par dalību vilcieniņu meistarībā: no līdzšinējām spēlēm, kurš(a) ir bijis visskarbākais pretspēlētājs(a)?
Pagaidām nav nācies saskarties ar ļoti skarbiem pretiniekiem (jūtu, ka tas vēl priekšā). Visi dalībnieki izturas ar cieņu viens pret otru.

Vai Jūs atbalstāt projektu RailBaltica un vai jūtat līdzi Mārupes iedzīvotājiem?
RailBaltica pamatdoma manuprāt ir atbalstāma un domāju, ka kādreiz pati izmantošu šo ceļu, kad tas tiks nodots ekspluatācijā, bet, protams, arī negribētu būt Mārupes iedzīvotāju vietā, noteikti nav patīkami, ka tas Tevi skar personīgi. Jūtu līdzi, kaut neviens tuvs cilvēks šai rajonā nemitinās. Mār-upe, kā nekā.

Paldies par interviju! Novēlam Jums panākumus meistarībā, farmaceitiskajā un personīgajā dzīvē! Limbažu kefīrs ir drošs ceļš uz panākumiem visās frontēs!
Un tagad - par kaut ko pavisam citu. Vilcieniņu meistarība.

Vilcieniņu meistarības ceturtās kārtas galvenā "bomba" bija Raimonda kritiens no 3. vietas uz 11. "Citādi kā par katastrofu to nevar nosaukt," piedzīvoto komentēja pats Raimonds, "centrālāzijā man nogrieza ceļu, Indijā mani nobloķēja, līdz ar to - kāds brīnums, ka arī es pats biju spiests spēlēt kā Daeš pārstāvis? Patiesībā es pat domāju, ka šī traģēdija kļuva par iemeslu, kāpēc atkāpās Straujuma. Šķiet, ka viņa uzņēmās atbildību par šo dramatisko iznākumu." Redakcija īsti nevar piekrist Raimonda emocijās izteiktajiem vārdiem - gan jau realitātē šis būs bijis tikai viens no vairākiem (vismaz trīs) iemesliem Straujumas kundzes demisijai, bet mēs varam saprast cilvēka pārdzīvojumus.

Beidzot pirmo reizi šajā sezonā savu spēku apliecināja iepriekšējo sezonu medaļnieces Baiba un Ilze, par abām uzvarot četrās spēlēs. Ja vēl tam pieskaita Irbes triumfu Amerikā, jāatzīst, ka Kuģu ielai šī kārta padevās izcila. Domājams, savu artavu te būs nesusi treniņprogrammas maiņa pirms spēlēm - kā dzirdēts abu depo iemītnieces pēdējā laikā esot pievērsušās peldēšanai. No puslīdz drošiem avotiem Restorānvagona korespondentam pat izdevies noskaidrot, ka Irbei varētu būt oranža peldcepure (mūsu praktikantam Zigfrīdam Bamslim uzradusies meitene, kura studē RTU un apmeklē nodarbības peldbaseinā).

Arvien varenāk šajā sezonā klājas "Grīziņkalna Neimāram" Mārtiņam. Viņš ne tikai saglabājis vadību, bet arī uzlabojis pārsvaru pār tuvāko sekotāju Marinu. Tikām tabulas otrā galā Liesmai, pateicoties pirmajai uzvarai šosezon, izdevies apsteigt Ginta/Maritas komandu. Turklāt īpaši svarīgu Liesmas panākumu dara tas, ka savā uzvarētajā spēlē viņa pārspēja arī turnīra līderi Mārtiņu, kas nebūt nav joka lieta.

Tāpat mūsu korespondenti ziņo, ka Irbe turpina sistemātiski apmeklēt Meku, taču viņa nevar atslābt - kā izrādās, arī Laurai islāms ir tuvs, un arī viņa nelaiž garām iespēju pildīt katra musulmaņa svēto pienākumu. Tiesa, ja tā padomā, mums augstskolā neko nemācīja par to, vai arī sievietēm ir jāiet uz Meku, tā ka neesmu drošs, vai tas vispār ir pareizi. Bet, nu, labi, pieņemsim, ka viss ir kārtībā, tagad tomēr tuvojas sesija un man nav laika pārbaudīt Vikipēdijā, kā tur patiesībā ir. Jānodod šis raksts tipogrāfijā, un jādodas ar kursabiedriem uz Vērmanīti "gatavoties eksāmeniem".

Vilfrīds Purga