Restorānvagons: vilcieniņu meistarība tuvojas noslēgumam

2015-04-08

Beidzot tas ir noticis! Vilcieniņu meistarībā ir izspēlētās visas 11 gludās kārtas, un atlicis vien deserts - pēdējā kārta un noslēguma ballīte. Uh, kas tā ir bijusi par sezonu! "Restorānvagonam" vien šīs sezonas laikā divas reizes mainījies galvenais redaktors, korespondenti ir mainījušies biežāk kā laika apstākļi Zosēnos, pāris reizes tikai brīnums palīdzējis izbēgt no bankrota, konkurenti pārpirka mūsu interneta adresi restoranvagons.lv un mums nācās pārcelties uz restoranvagonsrestoranvagons.lv, bet te nu mēs esam - sezonā ir gandrīz galā, un varam atskatīties uz tās norisēm.

Vispirms, par vienpadsmitās kārtas spēlēm. Vilcieniņu meistarības ētikas komisija šajā kārtā pirmo reizi atļāva izmantot elektronisko spēlēšanu. Ja moderno tehnoloģiju ieviešana turpināsies tikpat straujiem soļiem, jau nākamajā sezonā varētu gadīties, ka tiks atļauti arī videoatkārtojumi un (tas gan vēl noteikti tiks pārspriests debatēs) - krāsas baloniņa izmantošana soda līnijas uzvilkšanai. Kamēr Latvijas valsts ne tikai nav ieviesusi elektroniskās vēlēšanas, bet pat vēl nevar izlemt, vai vispirms vajadzētu legalizēt marihuānu vai aizliegt skolās "Dvēseļu puteni" tur iekļauto seksa ainu dēļ, vilcieniņu meistarība ir teikusi drošu Jā progresam un nodrošinājusi pirmo starpkontinentālo meistarības izspēli, ko aizvadīja Arnis, Gustavs, Gints un Miks. Tiesa, ieskatoties šo spēļu rezultātos, tā vien šķiet, ka Arnim izdevīgāk varētu būt bijis uz šo spēli savā vietā noalgot kādu vietējo jauno talantu. Tomēr Restorānvagons priecājas par 21.gadsimta ienākšanu Meistarībā.

Beidzot noskaidrojies sadalījums pēdējās kārtas grupās. Vadošajā pieciniekā, kā arī mēs prognozējām, neizdevās iekļūt Edijam, līdz ar to piekto vietu nosargājis divkārtējais Zolitūdes vicečempions ūsu rullēšanā Raitis. Tikām sevišķi spraiga cīņa padevās Irbei un Gustavam par 10.vietu un iespēju aizvadīt asiņainā piecinieka spēles noslēguma pasākumā. Īpaši šo spriedzi palielināja Gustava pēdējās spēles ievilkšanās jau minētā transatlantijas TV tilta dēļ. Uzvarējis "Eiropu", Gustavs saglabāja iespējas tikt desmitniekā, bet viņam bija nepieciešama uzvara arī Āzijas stepēs. Turklāt šajā spēlē pretī bija Gints, kam vēl svaigā atmiņā bija Indijas pēc karija smaržojošie suņi. Un tas, domājams, arī izrādījās izšķirošais faktors - dažu punktu starpība par labu Gintam, un Irbe var gatavot koferi spēlēšanai pie otrā fināla galda, kamēr pērnā gada čempions Gustavs desmitniekā tā arī netika.

Tomēr zīmīgi sanācis, ka līdzīgi kā iepriekšējā turnīrā, arī šogad cīņā par pirmo vietu visspraigāk iesaistās Poga un Birzniece. Tik vien tā atšķirība, ka pirmajā sezonā Pogu godu aizstāvēja Gustavs, bet šogad Guna, kamēr Birzniece pērn bija Ilze, šoreiz - Baiba. Vispār jaunā izspēles kārtība, kas paredz, ka gala rezultātos spēlētājiem neņems vērā viņu sliktāko sniegumu, var vēl ieviest virkni dažādu korekciju, un relatīvi labākā pozīcijā ir spēlētāji, kuriem pa kādai īpaši draņķīgai spēlei ir jau gadījies. Tā Edijs 12.kārtu spēlēs pie otrā galdiņa, atrazdamies septītajā pagaidu pozīcijā, bet "tīrie" punkti viņu šobrīd jau ierindo 3.vietā, un perfekti aizvadītas pēdējās spēles varētu dot iespēju pacelties vēl augstāk (tiesa, Gunas un Baibas pārsvars tomēr ir diezgan iespaidīgs). Tikām pirmā galdiņa spēlētāja, 4.vietas īpašniece Ilze, faktiski atrodas tuvāk astotajai vietai, nekā trešajai.

Finiša scenāriji līdz ar to ir iespējami visdažādākie. Dabiski, ka labākā sākuma pozīcija ir Gunai - viņai pietiek pēdējā kārtā iegūt 185 punktus, un pirmā vieta ir garantēta. Tomēr, asiņainajās spēlēs piecatā viss ir iespējams. Turklāt Baibai mērķi ir ļoti skaidri - nepieciešams iegūt būtisku pārsvaru pār Gunu vismaz vienā no spēlēm. Bloķēšana, viltīgi māņu gājieni, negaidīta spēles finišēšana, atstājot pretinieci ar neizpildītām misijām rokās - visi šie paņēmieni var izrādīties noderīgi. Tiesa, vairāk kāršu rokās tomēr ir Gunai - viņai nav jāriskē, un faktiski viņai nepieciešams tik vien, kā nodrošināt, lai Baiba netiek pie liela daudzuma punktu, kamēr pārējie pirmā galdiņa pretinieki nav tik bīstami (Gints gan varētu iebilst, ka arī viņš var iesaistīties cīņā ar abām dāmām, bet viņam nāksies pamatīgi pasvīst, lai tiktu uz goda pjedestāla augšējā pakāpiena). Iespējams, Baibas un Gunas cīņa visvairāk par labu nāks Edijam - viņam ar līderiem šajā kārtā nav jāspēlē, mierīgi jāpaņem savi 210 punkti pret otrā ešelona spēlētājiem, un jāatbalsta Ilze un Raitis spēlē pie pirmā galdiņa.

Ieskatoties citos statistikas rādītājos, redzam, ka lielākā ceļu magnāta godu Edijs jau sev gandrīz garantējis - ja vien viņš spēs uzbūvēt kaut 8 posmus garu maršrutu, Baiba viņu nespēs apsteigt. Raitim ir ļoti komfortabls pārsvars izpildītajās misijās, un tuvākajais konkurentei Anitai jau tāpat ar Raiti ir kopīgs ledusskapis. Jāatzīmē, ka Raitis vidēji spēlē izpilda 6 misijas, kamēr aktīvais ceļubūvētājs Edijs - nieka trīs. Tikām rezultātu tabulā viņus šķir itin neliels punktu daudzums - redzams, ka abām stratēģijām ir savi plusi un mīnusi. Neizpildīto misiju izcilnieki tikām ir Baiba un Arnis - kamēr Baibai šajā ailītē greznojas nulle, Arnis pamanījies kādu gala mērķi nesasniegt veselas 12 reizes. Rubrikā "gada rusofobs un rusofīls" vēl nekas nav skaidrs - lai gan Raimonds pamanījies 11 kārtu gadījumā izvairīties no vizītēm Čekas pagrabos, pēdējā kārtā viņam var gadīties pieņemt smagu lēmumu, izkrītot nepareizām misijām, un Gundars to tik vien gaida. Tikām aktīvākie Krievijas apceļotāji ir veseli pieci: Guna, Edijs, Ilze, Baiba un Miks, un kurš no viņiem beigu beigās sanāks tas aktīvākais Smoļenskas apmeklētājs, vēl nav zināms. Marina jau garantējusi sev visvairāk izliktos pirmos vagonus, kamēr sarkanās gaismas iededzēju vidū ir četri reālākie pretedenti uz pirmo vietu: Baiba, Guna, Edijs un Iveta.

Ar nepacietību gaidām pēdējo kārtu, noslēguma ballīti (cerams, ka medus ne tikai pa bārdu tecēs, bet arī mutē tiks!) un atbildi uz visus mokošo jautājumu: kurš (vai visticamāk - kura) varēs paturēt dzelteno krekliņu savā īpašumā līdz nākamajai sezonai!