Searching for Sugar Man
film — Sweden — 2012

9.5
Es neesmu tas cilvēks, kas parasti kādu slavē par labu ieteikumu. Es vispār neesmu cilvēks, kas kādu slavē par jebko. Un tātad šoreiz es teikšu - paldies tev, Normi, par ieteikumu! Par šo filmu esmu vienkārši sajūsmā, un tu esi vieds, ka to rekomendēji!
Vai tu zini tādu mūziķi Rodrigezs? Viņš septiņdesmito gadu sākumā ierakstīja divus albumus, kas viņu padarīja par megazvaigzni Dienvidāfrikā. Vienīgā problēma - viņš pats dzīvoja Amerikā un ne nieka par savu slavu neuzzināja, jo dzimtenē viņa slava bija ne mazāka kā Latvijā @sicis. Tikām Dienvidāfrikā, kur valdīja aparteīds un saskarsme ar ārējo pasauli bija visai ierobežota, neviens nenojauta, ka Rodrigezs nav tāda pasaules mēroga zvaigzne kā bītli vai Elviss, bet gan vienkārši tips no Detroitas, kuram bija pagadījies ierakstīt divus albumus.
Un šajā filmā tiek parādīti vairāku dienvidāfrikāņu mēģinājumi noskaidrot patiesību, kas slēpās aiz leģendām par Rodrigezu un viņa mīklaino nāvi pēc otrā albuma tapšanas. Neko daudz par filmu nestāstīšu, jo tā man tik ļoti patika, ka es būtu priecīgs, ja tu to noskatītos, nevis lasītu manu aprakstu.
Patiesībā nav pat svarīgi, vai Rodrigezs bija/ir izcils mūziķis, tas īsti neietekmē filmas kvalitāti. Svarīgi ir tas, cik perfekti viņa mūzika ir ietverta šajā filmā, kādas cilvēciskās vērtības šī filma nodod man kā skatītājam un ko es tajā visā saskatu. Un saskatu es ļoti daudz!
2013-02-25
comments powered by Disqus