Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 14.aprīlis

2020-04-14

Olimpijas katastrofa pret RFK. Jauns tenisa supertalants?

Latvijas Sargs

Zaudējumam, kādu Olimpijas meistarvienība cieta vakar J.Sterena kausa izcīņas finālsacīkstē pret Rīgas futbola klubu, bez šaubām ir gadījuma raksturs, ko var izskaidrot ar visu ko, tikai ne ar vienības nespēku. Ka Olimpija vienmēr vēl ir nopietnas cīņas spējīga, vislabāk pierādīja pirmais puslaiks, kas kaut gan deva klubam divu vārtu atzīmes, tomēr it bieži rādīja tādu olimpiešu viscaur pilnvērtīgu, tehniski un taktiski veiklu spēli, par kuru varēja vienīgi priecāties. Tie divi vārti, ko klubam atzīmēja Pavlovs 20. un Pētersons 21.minūtē, gūlās galvenokārt uz vārtsarga Lazdiņa sirdsapziņas. Pirmā gadījumā viņa neaprēķinātā iejaukšanās spēlē tālu aiz vārtu laukuma, bet otrā - nespēja pietiekoši ātri aptvert situāciju un spert noteiktu soli maksāja olimpiešiem dārgi. Neraugoties uz zaudēto, viņi turpināja cīņu ar skaistu aizrautību un it bieži turēja kluba svētnīcu nopietnos draudos. Izšķiroši momenti, kas varētu nest olimpiešiem izlīdzinošu rezultātu, bija vairāki, bet uzbrukuma vīrus vajāja ārkārtīga neveiksme un viņi neprata šos momentus izmantot. Pilnīgs lūzums meistarvienības spēlē iestājās otrā puslaika vidū. Jau dažas minūtes pēc puslaika sākuma Pavlovs, kuru Stankus ļoti uzmanīgi nosedza, prata pārvērst vārtu guvumā vairākas labas centra piespēles. Tai vietā, lai izlabotu taktikas kļūdu un paralizētu kluba ļoti labi strādājošā uzbrukuma kreisā spārna darbību, liepājnieki ļāvās pilnīgam apjukumam. Saprotams, tas nepalika neizmantots, un Pavlovs vienu pakaļ otrai ievadīja Lazdiņa svētnīcā ne vairāk, ne mazāk kā četras balles. Vārtu birums īsi pirms tiesneša beigu signāla noslēdzās ar Rehtšprehera šāvienu. Kluba vienības spēle bija viscaur teicama. Sevišķi labi strādāja aizsargi Roze ar Grāveli un uzbrukuma centrs - Pētersons. Parasti vājš bija labais ārējais uzbrukuma loceklis Varakājs, kura vietu vēlāk ieņēma nedaudz veiksmīgākais Rehtšprehers, bet labā vietā nāca Priede. Pussargu līnija: Bērziņš, Šeibelis, Karsons sniedza viscaur lietišķu spēli. Vizlam vārtos nebija daudz darba, izņemot pirmā puslaika beigu cēlienu, to pašu viņš veica labi. Olimpijas sastāvā bija Lazdiņš, Pīkols, Laumanis, Stankus, Kronlaks, Tīls, Blūmentāls, Žins, Skinčs, Dambrēvics, Blūzmanis (Dudaņecs). Sacīksti vadīja G.Krūmiņš, apmeklētāju 2500. Atļaušos pasmīnēt par raksturojumu, ka komanda, kura zaudē ar 0:8, var būt apliecinājusi savu spēku, jo pirmo puslaiku aizvadījusi labā līmenī (zaudējot ar 0:2). Ja komanda spēles laikā pilnīgi "nosēžas", tad diez vai ar to viss ir kārtībā.

Amatieris - Hakoah 3:0. Pavasara kausa izcīņā Amatieris vaka uzvarēja žīdu Hakoah 3:0 (2:0). Kausa finālsacīkstē nākamajā svētdienā sastapsies ASK ar Amatieri.

Libausche Zeitung

Helēnai Vilsai jauna konkurente? Tikai 15 gadus vecā talantīgā amerikāniete Sāra Palfrija jau tagad tiek uzskatīta par pasaules čempiones nākotnes nopietnāko konkurenti. Sāra Palfrija patiešām bija talantīga tenisiste, kas karjeras laikā divreiz uzvarēja US Open un divas reizes kļuva par ASV čempioni vienspēlēs, taču viņas karjera (rangā augstākā vieta - ceturtā) nav samērojama ar Helēnas Vilsas panākumiem.