Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 20.maijs

2020-05-20

RFK uzveic Armiju. Par Latvijas izlases sastāvu spēlei pret Igauniju.

Latvis

RFK - ASK 3:1 (1:0). Pirmajā puslaikā RFK bija vairāk pārsvarā, nekā to izteic tikai vienu vārtu ieguvums. Iesita Pētersons, pabeidzot Tauriņa raidījumu. ASK tomēr bija visai stingrs pretinieks. ASK izrāvieni nāca it bieži un bija visai bīstami. Vēl vārtus iegūt RFK bija dota iespēja ar vienpadsmitnieku, ko piešķīra aizsarga Īlena rokas dēļ, bet Šeibeļa 22.minūtē šauto soda lodi ASK vārtsargs Degners atsita. Jāpiezīmē, ka "roka" šoreiz bija kā pēdējais mēģinājums glābt vārtus, kuri šķita jau it kā neglābjami. Otrā puslaikā Pētersons ar galvu ievadīja ASK vārtos Šeibeļa pasniegto stūra lodi. 28. minūtē nācis brašs ASK uzbrukums, kurā galavārdu teica Bradiņš, lika krist arī RFK vārtiem, un tad sākās ASK sevišķi sparīga spēle. Tomēr neviens no daudziem jo skaudriem ša'vieniem mērķi nesasniedza. Iestājās vienlīdzīga spēle, un pamazām radās atkal RFK pārsvars. Minūti pirms sacīkstes beigām izdevīgā stāvoklī esošā Šeibeļa raidītā lode lika krist ASK vārtiem trešo reizi. Sacīkste beidzās 3:1 par labu RFK, kam par labu arī stūra sitienu skaits 6:3, pirmā puslaikā 3:2. RFK vienībā bija vārtsargs Vizla, aizsargi Audriņš, Grāvelis (šā trio locekļi spēlēja ar parasto veiksmi, Audriņš gan labāk nekā citkārt), pussargi Bērziņš, Lidmanis, Kalsons (Lidmanis patika ļoti, bet par visiem labāks, ja pat visā laukumā, labākais bija Bērziņš), uzbrukumā Tauriņš (dažbrīd likās, ka Tauriņš jau ir "formā"), Rehtšprehers, Pētersons, Štauvers, Šeibelis. Uzbrukumā Tauriņš, Rehtšprehers un Štauvers izmēģinājās 2.puslaikā citā postenī uzbrucēju rindā nekā pirmā. Šeibelis nejutās īsti labi, tomēr pierādīja, ka ir tad viņš vērtīgs spēks. Citi uzbrucēji bija viens par otru labāki, žirgtāki, bet aizrautīgākais bija Pētersons. ASK vienība bija viengabalaināka, ļoti uzņēmīga, izturīga, visu sirdi pie lietas. Patika uzbrucēju spirgtums, it īpaši Bradiņa un Brēdersona brašie šāvieni. Sastāvā bija Degners, Vītols, Īlens, Strautnieks, Magons, Draguns, Baraks, Krapovskis, Brēdersons, Bradiņš, Ādolfs Priede. Vadīja sacīksti JKS laukumā Raubens.
Latvijas meistarības izcīņā tagad punktu stāvoklis ir šāds: RFK ieguvis 5, zaudējis 1; Olimpija 4-0, Unions 4-2, Amatieris 3-1, RV 2-2, ASK un LSB 0-6. Laikraksta Segodņa kausa izcīņā 1.vietā Olimpija ar 4 vairāk iegūtiem vārtiem nekā zaudētiem, tad nāk RFK ar +3, Amatieris un arī Unions +2, RV 0, ASK -5, LSB -6.

Latvijas - Igaunijas sacīkste futbolā notiks 5.jūnijā Tallinā. Mūsu vienība, šķiet, nevarēs būt Latvijas futbola spēju vislabākā izteicēja tādēļ, ka nevarēs līdzdarboties RFK spēlētāji. Kad sarunāja šo agro sacīksti ar Igauniju, tad domāja uzticēt valsts reprezentāciju galvenokārt Olimpijai un tāpēc atļāva RFK saistīt sevi tai laikā sacīkstēm ar ārzemju viesu vienībām. Kā zināms, Olimpijas forma pašlaik nav tāda, ka tai varētu bez bažām uzticēt Latvijas reprezentāciju. Par valsts vienības kodola sastāvdaļu tāpēc jāņem vērā kāda cita vienība, galvenokārt Rīgas Vanderers. 23.maijā, kā zināms, ir garantēta Kopenhāgenas Boldklubben Fremad vienības uzstāšanās pret kombinēto mūsu vienību, kurā varētu uzstādīt tos spēlētājus, kurus domā sūtīt uz Igauniju. Šai skaitā ir arī vairāki olimpieši. Bet, tā ka Olimpijai ir sacīkste 25.maijā ar Unionu, tad Olimpija, šķiet, ne visai labprāt gribēs ziedot savas intereses valsts futbola reprezentācijas labā. Pret Fremad vienību nodomāts uzstādīt šādu garnitūru: vārtos Jurgens, aizsargos Kundrāts, Grāvelis, pussargos Bērziņš, Stančiks, Novickis (vai Fogels), uzbrucējos Tauriņš, Priede (vai varbūt Novickis), Pētersons, Plade, Pavlovs. Ja Pavlovs nebūs vēl vesels, tad viņa vietā varbūt spēlēs Bradiņš vai kāds cits. Kā tuvākie vietnieki domāti pussargs Fogels, uzbrucējs Žins (Olimpija) un Dudaņecs (Olimpija), aizsargs Laumanis (Olimpija). RFK Roze un Karsons, kā zināms ir slimības dēļ pašreiz spēlētnespējīgi. Tauriņš un Priede gan ir spēlētspējīgi, bet nav vēl labā formā. RFK, kā jau teikts, kad Tallinā notiks Latvijas - Igaunijas sacīkste, aizņemts spēlē Rīgā ar Parīzes meistarvienību Club Francais. Valsts vienības sastāvu 5.jūnijam kapteinis Rēdlihs tad nu domā šādu: vārtos Jurgens, aizsargos Kundrāts, Laumanis, pussargos Šteinbergs, Stančiks, Fogels, uzbrucējos Blūmentāls, Žins, Novickis, Plade, Dudaņaces vai varbūt Bradiņš vai kā cits. Tad nu valsts reprezentāciju uzticēs Rīgas Vandereram un šai godā Vanderers dalīsies tikai ar dažiem olimpiešiem.
Ieskatoties 1930.gadā notikušo Latvijas futbola izlašu kalendārā, redzams, ka spēle pret Igauniju notika dažas nedēļas vēlāk, kā ziņots šajā laikrakstā, līdz ar to visi RFK futbolisti tajā varēja piedalīties. No sastāva, kādu paredzēja spēlei, ja tā tomēr notiktu 5.jūnijā, Vanderera pussargs Šteinbergs tā arī nekad valsts vienībā neuzspēlēja.

LSB uzvarēja Marsu šaušanā svētdien, sasniedzot 607 punktus pret 539. Labākie bija J.Kozers (LSB), Pribergs (Marss), Ivanovskis (LSB), V.Čuše (LSB).

Sociāldemokrāts

Svētdien Uzvaras parkā satikās Sarkandaugava A ar Brīvības vārtu A komandu. Spēle beidzās 1:0 par labu Sarkandaugavai. Sarkandaugava vairāk saspēlējusies. Brīvības vārtu vienība pa lielākai daļai balstījās uz kreiso aizsargu Kupči. Pārējie spēlētāji ar maz izņēmumiem nesaspēlējušies un daži stipri vāji balles tehnikā.

Libausche Zeitung

Tildens sakauj Froisthaimu. Savas uzstāšanās Ķelnē otrajā dienā Tildens tikās ar vecmeistaru Froisthaimu. Amerikānis rādīja brīnišķīgu sniegumu un pieveica 50 gadīgo vācietiar 6:1, 6:2, 6:3. Interesantāka bija Tildena cīņa pre tFrencu. Lai arī rezultāts bija 6:2, 6:4, tomēr jaunais vācietis amerikānim lika pretī daudz vairāk izaicinājumu kā Froishaims. Sillija Ausema pārī ar Tildenu dabiski uzvarēja pret lieliski spēlējošo pāri Krāvinkla/Kūmans 6:1, 6:4. Dāmu dubultspēlē mazāk harmoniskās ķelnietes Ausema/Rosta pret Krāvinklu/Peisu, kas bija teicamā saskaņā 1:6, 1:6.

Deivisa kausā vadībā Japāna un Austrālija. 2. Deivisa kausa kārtā tiekas Japāna un britu Indija. Ota pieveica Madanu Mohanu 7:5, 6:4, bet Harada - J.Hanadživu 6:3, 6:1. Japāna vadībā ar 2:0. Tāds pats rezultāts ir Austrālijas spēlē pret Īriju.