Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 25.aprīlis

2020-04-25

Rīga sacentīsies ar Liepāju futbolā. RFK uzvar Rīgas meistarības izcīņā. Petkevičs lūdz apžēlošanu.

Latvis


Rīgas - Liepājas sacīkste futbolā notiks svētdien, 27. aprīlī, JKS laukumā. Sākums 12os. Rīgas vienībā nozīmēti: vārtos Viktors Vizla (RFK), aizsargos Eduards Audriņš (RFK), Francis Makarskis (JKS); pussargos Vladimirs Bērziņš, Alberts Šeibelis, Kārlis Karsons (visi RFK); uzbrucēonos Oskars Peilis (Amatieris), Aleksandrs Priede (RFK), Jānis Skuja (LSB), Solomons Tankels (Hakoah), Arkādijs Pavlovs (RFK); tuvākā rezervē aizsargs Pēteris Lauks (Amatieris), pussargs Jāzeps Šadeiko (JKS), Leonhards Kalsons, uzbrucēji Aleksandrs Ābrams (Vanderers), Augusts Brēdersons (ASK). Liepāju reprezentēs Olimpija, kura ssastāvā tomēr, laikam, nevarēšot būt Pikols, Skinčs, Žins un, varbūt arī vēl kāds cits pirmšķirīgs spēks.

RFK - LSB 4:2 (1:2). Rīgas meistarības izcīņā RFK vakar bija milzu pārsvarā. Spēles abi puslaiki ritēja vienīgi LSB vārtu priekšā, bet LSB prata it sekmīgi sargāt savu cietoksni. Gadījās pat, ka LSB atsevišķi izrāvieni vainagojās panākumiem. 15. minūtē Kalējs izmantoja Vizlas kļūdu un guva 1.vārtus. RFK strauji metās uzbrukumā. Visai māca pretinieku, bet LSB savilka vārtu priekšā īstu "Ķīnas mūri". Puslaika 26.minūtē elesbēnieku izrāvienā gala vārdu teica Andrejs Jesens un atzīmēja savai komandai otru vārtu guvumu. 33. minūtē Ēriks Pētersons veikli apspēlēja LSB vārtsargu, piespēlēja bumbu Aleksandram Rehtšpreheram, kas ar galvas sitienu guva RFK pirmos vārtus. Otrā puslaikā RFK atkal strauji metās cīņā, 7. minūtē Pētersons raidīja asu šāvienu tieši zem pārliktņa. Pēc 3 minūtēm Alberts Šeibelis demonstrēja īstu meistara šāviņu un pan;āca 3. vārtu guvumu. RFK nemitīgi apšaudīja LSB vārtus, bet nesekmīgi - grūti nācās izklauzties cauri pretinieka sīvai aizsardzībai. Daudz darba bija LSB jaunajam vārtsargam Vanagam. Viņa darbība vakar bija slavējama. 34. minūtē Voldemārs Roze izpildīja 11 metru soda sitienu, bumbu uzķēra Vanags. Burzmā kāds LSB spēlētājs pārāk iekarsa. Tiesnesis viņu noraidīja no laukuma, bet pelnītu soda sitienu nedeva. 36.minūtē Pētersons panāca 4-2 stāvokli. - Nepatika LSB dažu spēlētāju pārāk robustais spēles veids. Stūra sitienu skaits 16-0 par labu RFK. LSB pirmā šīs sezonas sacīkstē spēlēja šādā sastāvā: Vanags - Cerbulis, Brašmanis - Āboliņš, Jānis Skuja, Osis - Bērtulsons, Jesens, Ūderis, Kalējs, Rozenbergs.

Varšavas futbola vienības Polonia viesošanās atlikta uz nenoteiktu laiku. Polonias turneja Latvijā un Igaunijā tagad pavasarī izputēja tādēļ, ka igauņu klubs, kas arī vēlējās sacīksti ar Polonia, kavējas vienoties ar turnejas rīkotāju latviešu klubu par poļu futbolistu uzņemšanas noteikumiem, līdz nokavējās: Polonia, laikā atbildi nesaņēmusi, salīgta uzstāties citur. Sarunas ar Polonia tomēr turpinās un paredzams, ka Polonia šogad pie mums ciemosies gan.

Petkevičs nožēlo "grēkus". Mūsu kādreiz mazais, vēlāk lielais, bet tagad pasaules slavenais poļu atlēts - skrējējs Staņislavs Petkevičs atsūtījis Latvijas vieglatlētikas savienībai vēstuli, kurā izsaka dziļu nožēlošanu, ka savā laikā nelabi izteicies par latvju sporta darbiniekiem. Viņš to esot darījis kādas zināmas personas skubināts. Šās personas vārdu viņš arī atklāj savienībai. Kā zināms, Latvijas vieglatlētikas savienība diskvalificēja Petkeviču viņa "rakstu" dēļ. Ja Petkevičs lūdz viņam piedot, kādēļ gan zināmā latvju sporta iestāde lai nedarītu to?

Kārlis Kurcs, viens no labākiem austriešu futbolistiem un treneriem, kas savā laikā ar atzīstami labiem panākumiem darbojās pie mums, visai bīstami saslimi, tā ka pat ir bažas, vai viņš izveseļosies. 1930.gads Kurcam vēl nebija liktenīgs, bet patiešām viņš sirga ar leikēmiju un 1933.gadā nomira tikai 35 gadu vecumā.

Starptautiskais futbola laukums. Berlīne: Tennis-Borussia - Vīnes Austria 3:2. Krakova: Krakowia - Vīnes Wacker 1:0. Poznaņa: Varta - Berlīnes Minerva 3:0 un 1:1. Vīne: Admira - Wienna 3:2; Rapid - WAK 2:0; WAK - Wienna 6:3; Rapid - Admira 4:0. Prāga: Sparta - Stokholma 2:1. Kopenhāgena: Vidusvācija - Kopenhāgena 3:1.