Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 24.aprīlis

2020-04-24

Amatieris zaudē Daugavpilī. Amatieris uzveic profesionāli tenisā. Rīgā ieradies Ernests Plāķis.

Brīvā zeme


Pārsteigums Rīgas virslīgas futbolkomandai Daugavpilī. "Amatieris" viesojās svētkos Daugapvilī, uzstājoties kopā 3 spēlēs. Divas no tām Amatieris uzvarēja, bet trešo nācās stipri zaudēt. Uzvarētāja - Daugavpils LSB nodaļas komanda, kura par daudz viegli ņemta, ar savu centību pretinieku pievarēja ar 4:1 vārtiem. Divs nākošās komandas Amatieris uzvarēja - Daugavpils Dzelzceļa KVB ar 9:1 un Daugavpils ASK ar 5:2.

Latvis


Šodien RFK - LSB sacīkste futbolā LSB laukumā Valdemāra ielā 65. Vienības satiekas Rīgas meistarības izcīņā. RFK šai sezonā jau paspējis dažas reizes uzstāties un pie tam visai izdevīgi. LSB turpretim vēl nemaz nav cīņā bijusi, un nav zināms, kāds īsti ir tās spēks, kas treniņā šķiet it varens. Tā labā slava, kas ir bijusi LSB vienībai, liek RFK šās mīklas atminēšanai mobilizēt savu labāko spēlētāju izlasi, lai negadītos nejauši nepatīkamu pārsteigumu piedzīvot, jo vairāk tāpēc, ka LSB, tiešām gan, sirsnīgi vēlas atzīmēt savu pirmo zustāšanos iespējami krietnu. Tas ir teicami, un ieteicami tādēl ir futbola spēles cienītājiem būt šovakar it visiem LSB laukumā noskatīties, kā spēkojas LSB - RFK. Sacīkstes sākums pulkst. 18:30.

Rīgas Vanderers pēc uzvaras pār Hakoah vienību Rīgas futbola meistarības izcīņā kā nākamo pretinieku saņem Bogatiru.

Reiz bija... Ieradies Rīgā Ernests Plāķis, kas līdz ar Kārli Ašmani reiz bija savā vienībā kā viņas aizsardzības mūris liels un izturīgs. Ernests Plāķis futbola laukumos bija redzams divdesmito gadu sākumā kā JKS un RFK futbolists, bet studiju dēļ viņa sporta gaitas nebija sevišķi ilgstošas, līdzīgi kā viņa draugam un studiju biedram, pirmajam Latvijas izlases vārtsargam Hermanim Saltupam.

Libausche Zeitung


Pirmā satikšanās starp amatieri un profesionāli. Baljē notika ar nepacietību gaidītā cīņa starp V.Tildenu un profesionāļu pasaules čempionu tenisā Karelu Koželuhu, tā risinājās kā labdarības pasākums par labu vētrās cietušajai Dienvidfrancijai. Tildens spēlēja kā labākajos gados un uzvarēja ar 6:4, 6:4.

Vācu bokseris Makss Šmelings 23.aprīlī sēdies tvaikonī uz Ameriku, kur viņam jūnijā paredzama cīņa ar amerikāņu meistaru Šārkiju (dzimis lietuvietis) par pasaules čempiona titulu. Šmēlings dzīvos netālu no Ņūportas, kur viņš trenēsies sacensībai.

Latvijas Kareivis


Daugavpils ASK pirmā draudzības spēlē futbolā 17. apr. zaudēja LSB Daugavpils nod. ar :4 vārtiem. Spēlē pa lielākai daļai bija atklāta; tomēr pie pretinieka vārtiem ASK jaunie uzbrucēji bija neziņā, kā iedabūt bumbu vārtos. LSB uzvarēja ar sekmīgiem izrāvieniem un asiem sitieniem. Vienīgos vārtus priekš ASK iesita seržants Skibinskis. 18. apr. ASK drusku pārgrupētā sastāvā uzvarēia Dzelzc. kult veic. b-bu ar 5:1 vārt. A.S.K. sastāvā bija kapr. Vijumanis (2. pusi. Bramanis); serž. Skibinskis, virsl. Apens; kar. Tragheims, jkar. Kovaļuns, kapr. Blūmanis; jkar. Sīmanis, jkar. Konstantinovs, jkar. Andrejevs-Ērlichs, jkar. Geršels (2. pusi. serž.
Heušels), kar. Leja. Vārtus ieguva: 1. pusl. - Geršels, Konstantinovs; 2. pusl. — Heušels, Sīmanis, Konstantinovs.