Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930. gada 26. maijs

2020-05-26

Latvijas meistars zaudē savā laukumā. Tenisa cīņā pēc 12 spēlēm neizšķirts.

Latvijas Sargs

LSB - JKS tenisa turnīrs. Latvijas sporta biedrības un Jaunekļu kristīgās savienības tenisa kluba sacīkstes beidzās 6:6 neizšķirti. Šodien pēc lozes notiks izšķirošā spēle starp LSB Bormani un JKS Mataiti, kurā, domājams, uzvarēs pirmais. Kungu vienspēlē Frēlihs (JKS) uzvarēja Fogelmani 6:2, 6:1, 6:4; Mataitis - R.Balodi 6:1, 2:6, 6:3; Dumbergs - G.Heilmani 5:7, 6:3, 6:1; Gluševskis - Ivanovski 6:4, 6:0; Bormanis (LSB) uzvarēja Brūnsu 6:1, 6:2; R.Heilmans - Elsbergu 7:5, 6:2; Grapmanis - Sankovskis 6:1, 6:0; dāmu vienspēlē Kušnarova (JKS) uzvarēja M.Švēdi 3:6, 6:3, 6:3; jauktā dubultspēlē M.Švēde un R.Heilmans (LSB) uzvarēja Kalniņu un Brūnsu 6:3, 7:5; kungu dubultspēlē Brūns/Gluševskis (JKS) uzvarēja Fogelmani/R.Heilmani 8:6, 7:5; G.Heilmanis/Balodis (LSB) - Dumbergu/Frēlihu 7:5, 5:7, 6:4; Bormanis/Ivanovskis (LSB) - Elsbergu/Sankovski 6:0, 6:0.

Olimpija zaudē Unionam 2:3 (1:0). Olimpijas cīņa ar Rīgas Unionu Latvijas meistarības izcīņā vakar beidzās ar negaidītu meistarvienības neveiksmi. Sacīkstes pirmo puslaiku, kad spēli traucēja lietus gāzes un stipra vētra, olmpieši beidza 1:0 sev par labu. Otrā puslaikā lietus apstājās. Vienas minūtes laikā Uniona Reinbahs un Ēriks Skadiņš prata atzīmēt savai vienībai divus vārtus. Liepājnieki drīzumā rezultātu tomēr izlīdzināja. Neilgi pirms beigām Ērikam Skadiņam laimējās gūt vēl vienus vārtus un Unions atstāja laukumu kā uzvarētājs ar 3:2.

Rīgas apgabala 1. līgā žīdu Makkabi vakar spēlēja ar Jaunekļu kristīgo savienību 0:0 neizšķirti.

Libausche Zeitung

Meistarsacīkšu spēle Unions - Olimpija 3:2 Olimpija sakauta! Šo apstākli nevar noliegt, bet tas, ka gala iznākums neatspoguļo reālo abu komandu spēku samēru, arī nav apšaubāms. Neizšķirts būtu bijis taisnīgāks rezultāts. Spēli lielā mērā ietekmēja tas, ka visu pirmo puslaiku pamatīgi lija, kā arī bija spēcīgs lietus. Pirmajās 45 minūtēs spēles gaita bija līdzvērtīga. Laukuma stāvoklis kārtīgu kombināciju spēli darīja neiespējamu. Piektajā minūtē Ludvigs Dudaņecs guva pirmos vārtus. Uniona vārtsargs sitienam bija pilnīgi nesagatavots, viņš pat nemēģināja notvert bumbu. Otrais puslaiks sākās ar lielāku mājinieku uzbrukumu, viens pēc otra seko izrāvieni, tomēr kopdarbs aizsardzībā un rūpīgi spēlējošs rīdzinieku vārtsargs visas briesmas novērš. Pēc aptuveni 20 minūtēm iniciatīvu pārņem Union. Bumba tuvojas Olimpijas vārtiem, Lazdiņš krīt pie kreisā staba un neievēro, ka bumba nav pie viņa palikusi. Kad viņš to pamanīja, bija jau par vēlu Skadiņš II bez grūtībām to iedzen vārtos. Minūti vēlāk viņš otro reizi gūst panākumu. Dažas minūtes paiet, izraujas Olimpija, Dambrēvics precīzi piespēlē centram un Dudaņecs ar netveramu šāvienu izlīdzina rezultātu. Nākamās desmit minūtēs cīņa turpinās ar mainīgām sekmēm, līdz atkal pie bumbas nonācis Skadiņš II, viņš dod piespēli no glanga, bumbai pretī metas Lazdiņš, tomēr līdz tai neaizsniedzas un Verners bez grūtībām to ieraida vārtos. Pēdējiem Olimpijas mēģinājumi izglābt spēli rezultātu nedod. Stūra sitieni 5:4 par labu Olimpijai. Gotfrīds Krūmiņš teicami vadīja spēli. Ar šo uzvaru Union izvrirzījies pirmajā vietā kopvērtējumā.
Lūk, perfekts piemērs tam, cik "uzticami" avoti ir laikraksti. Atbilstoši "Latvijas Sargam" Uniona labā vārtus guva Skadiņš, Reinbahs un atkal Skadiņš; kamēr "Libausche Zeitung" apgalvoja, ka vārtus guva Skadiņš, Skadiņš un Verners. (vēl īsu spēles kopsavilkumu no šīs dienas laikrakstiem sniedza "Brīvā zeme", kas vārtu guvējus vispār nepieminēja).

Brīvā Zeme

Spielvereinigung - Vanderers 3:2. Vanderers, kā arvien spēlēja enerģiski, ātri un prata lielāko tiesu būt pārsvarā. Vāja tikai bija uzbrucēju līnija. Vienmēr labi spēlējošais Plade šoreiz bija viens no vājākajiem. Viesi tomēr uzvaru bija pelnījuši, jo labāk prata izmantot izdevīgos momentus.
Detalizētāks spēles apraksts - rītdienas preses apskatā.