Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930. gada 27. maijs

2020-05-27

Klaipēdas futbolisti pieveic arī Vandereru. Jaunas versijas par vārtu guvējiem Uniona - Olimpijas spēlē.

Latvis / Kurzemes vārds / Latvijas Kareivis

Latvis un Kurzemes piedāvā savu versiju tam, kas īsti guva vārtus spēlē starp Unionu un Olimpiju. Viņu varianti saskan: Verners, Ē.Skadiņš, Ē.Skadiņš - Dudaņecs, Dudaņecs. Atšķirīgi gan raksturots, kādos apstākļos katri vārti krituši, bet tās jau ir detaļas. Kurzemes vārds sniedz arī Olimpijas sastāvu: Lazdiņš - Laumanis, Pikols - Stiebris, Kronlaks, Cimmers - Blūmentāls, Dudaņecs, Skinčs, Ķikuts, Dambrēvics. Atšķirīga verija Latvijas Kareivī: Unionam kā vārtu guvēji fiksēti Reinbahs, Ē.Skadiņš un Ē.Skadiņš.

Latvijas Kareivis

Virslīgas rezerves klase ASK — LSB 3:1. Armijas sporta kluba un LSB virsligas rezerves komandas svētdien satikās meistarības izcīņā. ASK komanda no sākuma cieta saspēles trūkuma dēļ, bet palēnām kopspēle saskaņojās. Pirmais puslaiks beidzās 0:0 — neizšķirti, bet otrā puslaikā klubs noteikti pārvaldīja spēli un guva 3:1 vārtus. ASK sastāvā: Kārlis Pakalns; Simanovičs, Ādolfs Priede; Vronovskis, Cukurs, Obuchovičs; Dimbirs, Degners, Roberts Pakalns, Grencevičs un Vilis Strautnieks.

Libausche Zeitung

Pēc pārliecinošās uzvaras pār RFK, Mēmeles Sportvereinigung stājās pretī Rīgas Vandereram. "Vanderera" spēlē varēja redzēt nogurumu pēc smagā spēles pret ASK, kuru Vanderers ar 4:2 uzvarēja, tāpēc spēlētājiem nācās īpaši piepūlēties. Vismaz pirmajā puslaikā viņu demonstrētais sniegums patika. Tehniski viņi bija neapšaubāmi pārsvarā pār saviem pretiniekiem, arī saspēle bija labā līmenī, kas nelika šaubīties par uzvaru, lai arī viesi jau trešajā minūtē pēc brīvsitiena no aptuveni 4 metru attāluma guva vārtus. 24. minūtē Stančiks no aptuveni 25 metru attāluma izdarīja zemu sitienu ārējā vārtu stūrī, ko vārtsargs ar grūtībām atvairīja, bet ar atkārtotu sitienu Plade rezultātu izlīdzināja. Jau nākamajā minūtē Veinbergs no 15 metriem guva otros vārtus. Pirmo puslaiku ar pārsvaru laukumā Vanderers noslēdza ar rezultātu 2:1 sev par labu.
Otrajā puslaikā iezīmējās viesu pārsvars, jo Vanderers bija acīmredzami paguris. Pēc kāda laika rīdzinieki atkal pārņēma iniciatīvu un spēlēja bīstami, tomēr panākumi izpalika, kamēr Mēmeles komanda guva divus vārtus, līdz ar to pārgurušie Vanderera futbolisti piekāpās ar rezultātu 2:3, kas gan neatbilda spēles gaitai.

Deivisa kausā Amerikas zonā ASV pret Meksiku ieguvusi divus punktus. Lotts pieveica de la Borholu viegli 6:0, 6:0, 6:0. Elisonam nācās vairāk pacīnīties pret jauno meksikāņu čempionu Tapiu 6:3, 3:6, 6:8, 6:2, 7:5.

Latvis

Vilis Cimmermanis uzvarēja Valmierā sacīkstē 20 kilometru skriešanā, veicot šo distanci 1 stundā 18 minūtēs 43 sekundēs. Cimmermanis pārspēja Leikartu 1.22.12, Zīvertu 1.23.25, Tkaju 1.25.43. Bukass izstājās, distanci neveicis.

Cēsis - Jelgava 5:2. Pilsētu sacīkstē futbolā Cēsis uzvarēja Jelgavu 5:2. Puslaiks beidzās 2:1 par labu Cēsīm. Vieni Cēsu vārti krita tikpat kā "pašnāvības" dēļ. Sacīksti Cēsu SB laukumā labi vadīja K.Graupners. Skatītāju bija ap 250.

Pēdējā Brīdī

LSB un JKS tenisa klubu sacīkste firmas "Sportsman" ceļojošās balvas izcīņā beidzās 7:6 par labu LSB. Balvu iegūst biedrība, kas to izcīna divreiz no vietas vai kopumā trīsreiz. Parastā sacensības deva neizšķirtu 6:6 rezultātu. Uzvaru nesošo punktu LSB ieguva ar Bormaņa uzvaru pār Mataiti, šo spēli nozīmēja lozēšanas kārtībā.