Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930.gada 28.marts

2020-03-28

Huddersfield iekļūst FA kausa finālā. Jauns rekords nestandarta peldēšanas distancē. Daugavpilī notikušas sacensības grieķu romiešu cīņā.

Libausche Zeitung


Jauni rekordi peldēšanā. Peldēšanas svētkos Briselē uzrādīti jauni rekordi. Slavenais ungāru meistars Dr. Barans, pasaules ātrākais peldēšanas amatieris, pārspēja Arnes Borga 2:16.6 Eiropas rekordu 200 metros brīvajā stilā, veicot distanci 2:16.0. Brauna jaunkundze (Nīderlande) ar 7:18 500 metros brīvajā stilā uzstādīja jaunu Eiropas un Pasaules rekordu. Iepriekšējais, ko uzstādīja amerikāniete Noreliusa, bija 7:19.6. Diemžēl pasaules rekords 500 metru peldēšanā nav kaut kas tāds, kam kāds ļoti aktīvi sekotu, jo arī pirmskara laikos tā bija reti praktizēta distance, kurā sacensības, piemēram, Eiropas čempionātā, nenotika.

Kurzemes vārds


Galda tenisa meistarsacīkstes turpinās ar lielu straujumu. Daudzi spēlētāji ar diviem zaudējumiem izstājas no spēles un paliek tikai labākie spēlētāji. Atmosfēra sabiezējas arvien ciešāk un ciešāk, jo spēlētājiem jāpārvar savi nopietnākie pretinieki un jācenšas nezaudēt, jo pēc diviem zaudējumiem ir spēlētājam jāizstājas no spēles. Sieviešu klasē jau visas dalībnieces ir izspēlējušas un finālā ieiet Samuel (Makkabi), Šildere (LVKA) un Buše (Olimpija). Vispār spēles norit apmierinoši, tikai sacīkšu komitejai vajadzēja paredzēt ilgāku sacīkšu laiku, jo trīs dienās 97 dalībnieki nevar izspēlēt, tāpēc sacīkstes ieilgst līdz vēlai naktij, kas ņemot vērā, ka sacīkstēs piedalās daudz skolēnu, nav vēlams.

2. Ventspils kājnieku pulka - Olimijas 1+2 komandu sacīkste futbolā notiks šo svētdien Olimpijas laukumā. Sākums pustrijos pēcpusdienā.

Latgales ziņas


Grieķu romiešu cīņa Daugavpilī. Daugavpils dzelzceļu mezgla kultūras veicināšanas biedrības sarīkotās grieķu romiešu cinas sacīkstēs 15. martā ņēma dalību 36 cīkstoni, starp tiem Latvijas meistari savos svaros: Zvejnieks, Petersons, Kavals, Ronis, Antons un Melkerts. Uzvarētāji smagā svarā: Zvejnieks (2. Rīgas atlētu kl.). Smagā svarā sevišķi saistoša un bagāta paņēmieniem bija meistara Zvejnieka un Auciema cņja. Tikai pateicoties lielākai gatavībai Zvejniekam izdevās panākt uzvāru 16 minūtēs piespiežot Auciema plecus. Interesanta bija ari Auciema cīna ar Ariņu, kura beidzās ar Auciema uzvaru, neskatoties uz Ariņa sīvo pretestību. Pussmagā svarā 1.vietā Pētersons (Rīgas ASK). Visas uzvaras Petersons ieguva pārliecinoši. Vidējā svarā I. vietā Kavals (Policija). Vieglā svarā 1. v. Ronis (policija). Spalvas sv. 1.v. Upenieks (DDMKVB). Spalvas svarā atzīmējama Daugavpilieša Upenieka uzvara par Latvijas meistaru Antonu. Gaiļa svarā 1. vietā Kundziņš (Rīgas ASK) pēc punktiem uzvarot Melkeru (2. Rīgas atlētu klubs). Mušas svarā 1. v. Cīrulis (Rīgas ASK). Sacīkstes vadīja labi Bikaunieks. Vispār sacīkstes izdevās labi un ievērojot lielo, Daugavpili vēl neredzēto, dalībnieku skaitu, kas panākts ar rīkotāju pūlēm, būtu vēlams lielāks apmeklētāju skaits.

Latvis


Anglijas futbola kausa izcīņa: pusfinālā Hull City - Arsenal 2-2, Huddersfield Town - Sheffield Wednesday 2-1.

Moravska Slavia, pie mums pazīstamā futbola vienība, zaudējusi cīņu pret Prostejovas sporta klubu 1-3.

Francijas - Šveices sacīkste futbolā beigusies 3-3 (2-2) neizšķirti. - Red Star Olympic un Club Francais kombinētā vienība uzvarējusi sacīkstē Parīzē Duisburgas sporta biedrības vienību 5-3.

Ungārijas futbola meistarībā: Ferencvaros - Ujpest 1-1, skatītāju bijis ap 40 tūkstoši.

Šveicietis dr. Martins uzvarējis amerikāni Kondšeru sacīkstē telpās Amerikā 1000 jardu (914.4m) distancē, to veicis 2 minūtēs 12.6 sekundēs.

Latvija šogad futbolā, jau noteikti zināms, sacentīsies ar Igauniju, Lietuvu, Zviedriju un Somiju. Līdz šim Latvija sastapusies: ar Igauniju kopš 1922.gada 11 reizes, uzvaru un zaudējumu skaits ir līdzīgs - 3, bet pārējās 5 sacīkstes beigušās neizšķirti, vārtu attiecība ir 16-17 par labu Igaunijai. Ar Lietuvu kopš 1924.gada bijušas 7 sacīkstes: gūtas 5 uzvaras un 2 reizes spēlēs neizšķirti, bet iegūto/zaudēto vārtu samērs ir 22 pret 11 par labu Latvijai. Ar Somiju kopš 1924.gada bijušas 6 sacīkstes: gūta 1 uzvara, 5 cīņas zaudētas, vārti 6-16. Ar Zviedriju kopš 1926.gada notikušas 4 sacīkstes: gūta 1 uzvara, bet pārējās 3 cīņas zaudētas, vārti 4-27. Pieskaitot vēl 0-7 sacīksti ar Franciju Parīzes olimpiādē un 1-3 sacīksti ar Turciju, Latvija pavisam valstu sacīkstē bijusi 30 reizes: guvusi 10 uzvaras, 7 sacīkstes beigušās neizšķirti un 13 zaudējusi, vārtus kopskaitā ieguvusi 49, zaudējusi 81.