Sporta ziņas pirms 90 gadiem: 1930. gada 8. jūnijs

2020-06-08

Šoreiz futbolisti konfliktē Smiltenē. Džonsones jaunkundzei uzdāvina lidmašīnu.

Latvis


Vācietis Traudens uzvarējis holandieti Masairaku amatieru pasaules meistaru riteņbraukšanā. Sacīkstē Ķelnē Traudens divos braucienos ikreiz sasniedzis mērķi kā pirmais. Neko daudz informācijas par Roberta Traudena sportiskajiem sasniegumiem Internets neatklāj.

Grieķijas starptautiskajā maratonā uzvarējis grieķis 3 stundās 28 minūtēs. Izcili precīza un detalizēta informācija, kas, apsteidzot GDPR par daudziem gadu desmitiem, pat neatklāj uzvarējušā grieķa uzvārdu.

Austriešu futbols. Vīnē Admira - Wacker 3:1. Admira ar šo uzvaru atzīmējusi sevi 2. vietā meistarības izcīņā. 1971. gadā, Wacker komandas finansiālo nedienu dēļ tā pievienojās Admira un kopš tā laika pastāvēja Vīnes komanda Admira Wacker, taču vēlāka krīze to apvienoja vēl ar VfB Mödling, līdz ar to mūsdienās kluba nosaukums ir FC Admira Wacker Mödling.

Club Francais Kauņā saspēlējis ar kombinēto vienību 2:2 neizšķirti. Negribu nopelt Latvijas futbolistus, tomēr Francijas komandas rezultāti gan Igaunijā, gan Lietuvā bija mazāk pārliecinoši kā Latvijā.

Sociāldemokrāts


Pilsoniskais sports Smiltenē. Pagājušajā svētdienā Smiltenē "ērgļi" bija sarīkojuši sporta sacīksti, kurā piedalījās minēto "putnu" Smiltenes un Blomu komandas. Par spēles tiesnesi bija kāds Smiltenes aptieķnieka palīgs. Pirmā puslaikā cīņa noritēja bez sevišķiem atgadījumiem, atskaitot ļoti brutālo un primitīvo spēles veidu, par ko abām komandām nācās dzirdēt publikas svilpienus un piezīmes. Otrā puslaikā, kā jau to varēja sagaidīt no "plēsīgiem putniem", izcēlās starp pašiem spēlētājiem tracis... Blomieši nebija mierā ar tiesnesi, kas tiesājot pielaida kļūdas. Prasīja, lai smiltenieši dodot citu tiesnesi. Publikā par spēles pārtraukumu un komandu savstarpēju izlamāšanos sacēlās sašutums. Pēc labas stīvēšanās tomēr vienojās un sāka spēli turpināt, publikas svilpienu un saucienu pavadīti. Bet tad jau pēc dažām minūtēm izcēlās atkal tracis: abas komandas saskrēja kopā, lamājās. Arī publika saskrēja uz laukuma un izteica savu neapmierinātību par šādu ākstīšanos. Daži prasīja pat naudu atpakaļ. Viss tas rāda, kā sacenšas pilsoņu dažādie "ērgļu", "vanagu" un citu "putniņu" "čempioni". Jā, briesmīgi putni, briesmīga spēle!
Mani visvairāk šokē viens: vai patiešām uz spēli Smiltenes "Ērgļi" - Blomes LNJS kāds reāli bija nopircis biļeti? Tas šķiet līdzīgi, kā maksāt par iespēju skatīties, kā futbolā sacenšas pamatskolas 9.a pret 9.b. klasi. Labi, varbūt esmu snobs. Toties, kas šķiet amizanti - sameklēju, ka nedēļu iepriekš laikrakstā "Jaunais smiltenietis" par šo pašu spēli bija teikts, ka Blomes komandā spēlēja vairāki SSS organizācijas sportisti, kas esot spēlējuši īpaši rupji un ka agresīvo skatītāju vidū arī bija SSS pārstāvji. Kā bija patiesībā, protams, tagad nepateiksi, bet pazīmes rādīšanai uz pretējo pusi ar pirkstu diezgan skaidras.

Rigasche Rundschau


Vakardienas futbols. Vakardien LSB laukumā satikās Uniona un Latvijas Sporta biedrības rezerves klases komandas. Spēles iznākums 1:1 (0:1) neizšķirts.

Džonsones jaunkundze saņem dāvanā luksusa lidmašīnu. Dehavilland Aircraft Company, kas uzbūvējusi lidmašīnu, ar kuru Džonsones jaunkundze veica savu slaveno lidojumu uz Austrāliju, drosmīgajai angļu lidotājai par viņas nopelniem uzdāvinās īpaši viņai būvēt luksusa lidaparātu.