The Bling Ring

Sen nebiju redzējis tik ļoti biedējošu filmu kā The Bling Ring jeb "Spožuma banda". Formāli Sofijas Kopolas jaunākā filma nav šausmene, bet vienlaikus tās saturs ir biedējošāks par jebkuru gore gabalu.

Bariņš jauniešu no ļoti turīgām ģimenēm Losandželosā, kas mācās kaut kādā nespējnieku skolā, aizraujas ar spīgulīšu zagšanu - čiepj visādas figņas no ielu malā noparkotām neaizslēgtām automašīnām. Un tad grupējuma vadošā meitene izdomā - a kālab nespertu tādas pašas figņas daudz lielākos daudzumos no mājām, kurās parasti ne tikai nav signalizācijas, bet pat durvis nav ciet? Nu, un tad šī kompānija sāk viesoties dažādu slavenību mitekļos un paķert no turienes to, ko nu sirds kāro. No pieciem centrālajiem personāžiem tikai vienīgajam čalītim ir kaut kādas bažas par to, ka viņus varētu pieķert un ka varbūt tā nevajadzētu darīt, bet vienlaikus arī viņš ir gandrīz tāds pats sūda gabals kā kompānijas meitenes. Un, apžēliņ, cik šīs filmas personāži ir tukši un bezjēdzīgi!

O, paskat, kādas figņas ir Parisas Hiltones mājā! Es tā gribu šitās (hvz, ka tas ir, es pat zināt negribu visus šos zīmolus) apakšbiksītes, un kāds brīnišķīgs (pompozs sūds!) gredzens! Un vai tās slavenības, no kurām viņi zog, ir par mata tiesu labākas? Parisa, no kuras mājas šie savāc itin daudz visādu mēslu, veselu sēriju ar zādzībām nemaz nepamana (tā ir, kad tev ir pārāk daudz krāmu), un vispār - šie jaunieši jau to vien vēlas, kā līdzināties slavenībām, kuras pašas to vien dara, kā sēžas pie stūres alkohola un narkotiku iespaidā, ballējas un dara muļķības. Un - kas ir būtiskākais - šīs slavenības gluži kā viņu atdarinātāji savu statusu nav ieguvuši smaga darba rezultātā, bet ar velns viņu zina ko. Kā nekā no šo garnadžu upuriem vienīgi Orlando Blūms ir primāri zināms kā aktieris, bet pat viņš neko diži vairāk par smukulīša statusu vēsturiski nav izpelnījies, un piedalās lielākoties itin apšaubāmas kvalitātes filmās. Pilnam komplektam tādi paši tukšulīši ir arī "varoņu" vecāki, kuru sapnis arī ir, lai viņu bērni dzīvotu kā tāda Parisa. Ne velti viskaitinošākajai meitenei (kuru atveido kādreizējā Hermione Emma Vatsone) mamma veic mājskološanu, sekojot izcili viedās grāmatas "The Secret" principiem, un arī pārējiem vecāki nav diži spožāki.

Salīdzinoši ar šīs filmas varoņiem, Modris ir foršs čalis, kurš par sīku nodarījumu saņem bargu sodu, tikām šie jaunieši ir tādi, ka tur skaidrs, ka arī cietums neko viņu dzīvēs nemainīs un kā jau bagātnieku atvasītēm nekas tik skarbs viņiem nedraud (var tikai iedomāties, cik skarba būtu ASV tiesu sistēma, ja no Parisas mājas figņas būtu sazagušies jaunieši no Bronksas!).

Jā, ja nu tu nesaprati, filma ir balstīta uz reāliem atgadījumiem un reāliem personāžiem, un Vatsones varones prototips pat pēc sava neilgā posma cietumā pamanījās kļūt par TV personību un klārēt savu stulbumu no televizoru ekrāniem. Kā jau teicu - šausminoša filma.

Man gan grūti saprast, kāda bija pašas Sofijas Kopolas "agenda" tās uzņemšanai - cik ļoti viņa ir vai nav kritiska pret saviem varoņiem un viņu elkiem, ja jau filmā minilomās parādās tā pati Hiltone un Kirstena Dansta, bet filmēšana reāli notikusi Hiltones mājā, - vai nav tā, ka... nē, vispār nesaprotu, kāda tur varētu būt loģika. Izņemot to, ka Hiltone tiešām ir "dumb", kā arī uzskatīja reālie zagļi, tieši tāpēc viņu izvēloties par savu pirmo adresātu.

Uz jautājumu, vai man šī filma patika, noteikti teikšu - nē, nekādā ziņā. Vienlaikus tā bija iespēja ieskatīties tādā pasaulē, kura ar savu tukšumu ir biedējošāka par pašiem skarbākajiem Pļavnieku stūriem, līdz ar to - paldies par to. Bet nu nē - es jūtos ļoti labi, ka man apkārt ir normāli cilvēki.
2014-31-30
7
comments powered by Disqus