The Disaster Artist
film — USA — 2017

7.5
Filma The Disaster Artist stāsta par diviem vīriešiem, kuriem ir sapnis un kuri negrasās padoties, bet gan to īstenot. Viņi vēlas kļūt par aktieriem Holivudā, būs slaveni un veiksmīgi. Viņiem ir gandrīz viss nepieciešamais panākumu gūšanai - viens no viņiem ir skaists, bet otrs bagāts. Jautājums tikai - vai ar to būs gana?

Tās pamatā ir grāmata, kuras autors Gregs Sestero ir viens no diviem varoņiem, kamēr otrs - Tomijs Vaizo - ir tās kolorītākais varonis. Grāmatai pamatā, savukārt, ir pilnīgi reāli notikumi, kas attiecas uz abu vīriešu pazīšanos un to, kā tapa viena no visu laiku sliktākajām filmām - "The Room". Līdz ar to var teikt, ka Tomijs Vaizo bija savas paaudzes Edvards Vuds, lai gan viņš pats, protams, vēlējās būt savas paaudzes Alfrēds Hičkoks. Diezgan loģiski, ka arī "The Disaster Artist", kas ir filma par filmu, režisors un producents ir arī tās galvenās lomas atveidotājs - Džeimss Franko, kas ir viens no tiem cilvēkiem Holivudā, kuram nav nekādu problēmu piedalīties gan tādās primāri nopietnās filmās kā "127 Hours" vai "Milk", gan pilnīgos sviestinājumos kā "Pineapple Express" un "This is the End". Dister Artist īsti neietilpst ne vienā, ne otrā kategorijā - filma nav vienkārša komēdija ar stulbošanos, bet tās norisi saukt par drāmu arī būtu muļķīgi.

Patiesībā ir diezgan grūti rakstīt par to filmu, ko mēs skatījāmies, nevis par "The Room", ko neskatījāmies. Un tomēr - "Disaster Artist" ir interesanta arī ar to, ka divus ļoti atšķirīgos tēlus - vienkāršo skaistuli Gregu un dīvaino frīku Tomiju spēlē brāļi - Deivs un Džeimss Franko. Taču reāli filmā ir ļoti maz materiāla, kam nebūtu saistības ar "iekšējo" filmu, līdz ar to manās acīs tās ir izteikti saplūdušas kopā, un arī filmas humors lielākoties balstās jokos iz filmēšanas, kas rezultātā nonāk arī "The Room" saturā. Skaidrs, ka "Disaster Artist" nav filma, kas pretendē uz augstās mākslas godu, bet kā vakara izklaide tā bija ļoti laba, vienīgi es laikam tomēr drusku par daudz pēc tam aizrāvos ar izpēti visam, kas saistīts ar The Room.
2018-03-01
comments powered by Disqus