The Increasingly Poor Decisions of Todd Margaret
film — UK — 2012

5.5
Sen nebiju skatījies nevienu seriālu, un laikam jau mana izvēle nebija izcila. Uz papīra gan izskatījās salīdzinoši saistoši, ja ne gluži svaigi un aizraujoši - britu-amerikāņu kopprodukts, kas vēsta par kādu amerikāni, kas pēkšņi un pašam negaidīti tiek iecelts par uzņēmuma vadītāju Londonā, kur viņa mērķis būs pārdot milzīgus daudzumus Ziemeļkorejā ražota enerģijas dzēriena ar nosaukumu "Thundermuscle". Lai priekšniecība automātiski nenojaustu, ka viņš šim darbam galīgi nav piemērots, Tods izliekas, ka viņam ir priekšzināšanas par Lielbritāniju un turienes tradīcijām, apgalvojot, ka viņš skolas gados vasaras pavadījis Līdsā pie sava tēta. Tā gan nepavisam nav patiesība, taču no visiem Toda meliem šie ir vieni no mazākajiem, bet vienlaikus - ar debilākajām sekām.
Ieradies Londonā, viņš atklāj, ka viņam ir tikai viens padotais - ārēji izpalīdzīgs, bet vienlaikus absolūti neuzticams jauneklis vārdā Deivs, kurš patiesībā varētu būt drusku nozīmīgāks, nekā viņš izliekas. Tikām daudz nenozīmīgāks patiesībā varētu būt vīrs, kas Todam piešķīris it kā lielisko darbu - pārvulgārais un super agresīvais Vilcs. Lai tēlu klāsts būtu pilnīgāks, pieminēšu Alisi - Toda "romantic interest", viņai Londonā pieder kafejnīca, bet viņa aizraujas ar mikrogastronomiju (vai kaut ko līdzīgu, whatever), un bijušo Toda priekšnieku, kuru atveido režisors Spike Jonze (dīvaini, bet kāpēc nē?).
Lai arī bija visai interesanti skatīties, kādā veidā seriāls nonāks līdz jau pirmajā sērijā parādītajam "atrisinājumam", pati skatīšanās bija ļoti sāpīga. Tā jau reizēm gadās, ka tu filmas varoņa stulbuma dēļ jūties neērti, bet šis seriāls konkrētajā aspektā ir teju nepārspējams, ļoti grūti bija to skatīties. Un vairums joku tajā ir maigi izsakoties stulbi. Pirmās divas sērijas noskatījos ar vācietēm - kaučsērferēm, atlikumu - vienatnē. Kā jau britu salās tapušam veidojumam raksturīgi, šis seriāls vismaz nav garš - divas sezonas, katrā sešas sērijas, katra - 20 minūtes. Un patiešām labi, ka nav vairāk.
2013-08-25
comments powered by Disqus